Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przepisy dotyczące tzw. aborcji eugenicznej niezgodne z konstytucją (wideo)

W czwartek Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące tzw. aborcji eugenicznej, czyli przeprowadzanej w przypadku podejrzenia choroby dziecka lub jego upośledzenia.

94 komentarze

 1. Broawo! Nareszcie Polska chroni życie! Jeszcze tylko zakażcie szczepień i odbudujemy populację Polaków.

 2. Skoro należy chronić życie od momentu poczęcia, to dlaczego kobiety w ciąży nie dostają 500+?

  • Bo w polskim prawie termin dziecko jest stosowany do dzieci narodzonych. Dziecko od poczęcia do narodzin to dziecko nienarodzone.
   Skoro kobieta w ciąży nie dostaje 500+ to dlaczego przysługuje jej zwolnienie lekarskie 100% płatne?

 3. Dałny to nie ludzie.

 4. dajcie sobie spokój – nie dawajcie się podkręcać i skłucić
  co mnie to obchodzi że jakaś laluna nie będzie mogła się u znajomego ginekologa wyskrobać
  niech myśli zawczasu jak się wali w dni płodne bez hamulców
  wady płodu to margines

 5. W Polsce nie będzie aborcji! Bo po co ?U nas zabiją się już duże dzieci ,albo odrazu po urodzeniu. Szczególnie te prawicowe z terenów wiejskich. A to do beczek,a to pieca i Zakopane w ogródku . Można też bić paromiesięczne aż zabić . Chyba nikt nie zaprzeczy prawda? I jakoś nie ma debat na ten temat.

  • Skoro Kirak ożenił kosę matce bo nie dała z renty na prytę to może zalegalizować takie zachowanie?
   Po co w polskim prawie piętnować takie morderstwo?
   Jakiej debaty oczekujesz? O wprowadzeniu super socjalizmu = każdy ma po równo czyli g…o?

 6. Godność człowieka według PIS hahaha ,ciekawe czy głodowe renty ,brak dostępu do rehabilitacji ,wegetacja w Dpsach albo molestowanie w domach dziecka bo tak wygląda życie kalek w Polsce .No ciekawe gdzie tą godność ulokowano i od kiedy to życie się zaczyna bo pochować poronionego dziecka nie można .Wariactwo .

 7. ……….. do ciebie ,zrozum głupi człowieku tu o ten margines chodzi ,inaczej będziesz pisać jak tobie w twojej rodzinie takie upośledzone się przytrafi .

  • Tobie nawet nieupośledzone skomplikuje życie w takim stopniu, że margines masz na bank. A kto ci powiedział, że nie możesz pochować poronionego dziecka? Lekarz wystawia kartę zgonu nienarodzonego dziecka bez względu na okres trwania ciąży. Co do samego pochówku przeczytaj sobie art. 11 ust. 5a ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych zamiast pisać brednie.

 8. Za parę złotych wszystko się da załatwić, hiehie wystarczy popatrzeć i wziąść przykład z j…. PiSu parti darmozjadów i nierobów!

 9. Najpierw się odnoszą do artykułu, który mówi o ochronie życia człowieka, a potem orzekają o płodzie, który człowiekiem nie jest.
  Skoro embriony i płody to ludzie, to dlaczego nie są dodawane przy liczbie ludności na świecie?

  • Czy do ciebie lewaku nie dociera, że dodaje się po narodzeniu? Zastanów się co klepiesz albo przestań ćpać/ chlać.

   • Znowu używasz słów, których znaczenia nie znasz, frustracie.

    • Franio. To ty nie rozumiesz pojęć. Przebieg rozwoju człowieka zawiera etap zarodkowy (embrionalny) i płodowy. Wróć do szkoły i się doucz. Dziecko przed narodzeniem to dziecko nienarodzone a dziecko to człowiek w fazie rozwoju. Widocznie miałeś jakieś przeszkody w swoim rozwoju ale możesz je nadrobić.

   • Jerzy? Jak nie pisior to już musi być lewak? Naprawdę? Tylko czarne i białe? Ludzie mają szersze spectrum rozumowania.

  • A jaki to płód, embrion? Ludzki chyba. To jest już nowe życie które powstało i rośnie.

   • Plemniki, z których stworzyłbyś życie, a które poszły do Hajdowa, jakoś ci nie przeszkadzały.

    • Franio ty to napewno palcem jesteś zrobiony.

    • Plemniki ani kobiety jajeczko to nie płody ludzi. Dopiero ich połączenie zaczyna nowe życie. Jak chcesz zobaczyć to weź jedno jajko jak na jajecznicę i drugie w którym jest embrion, to może zrozumiesz różnice. Tak samo u ludzi. Jajeczko albo jest zapłodnione i jest dziecko, albo nie i obumiera, a kobieta przechodzi w następny cykl. Czy Ty w ogóle biologię miałeś????

   • Podczas poczęcia wytrysku multum plemników,wygrywa najsilniejszy! Czy cała reszta to zbiorowe morderstwo?

  • Bo definicja prawna mówi o ochronie życia od poczęcia a nie od ujęcia w spisie ludności.
   To chyba proste.

  • Franio. doucz się trochę a potem się wypowiadaj. Polecam na początek lekturę „Rozwój zarodkowy i płodowy człowieka”. Ten ostatni wyraz tytułu powinien już delikatnie dać ci coś do zrozumienia.
   Zapamiętaj. Życie człowieka zaczyna się od poczęcia. Wbij to sobie do głowy i nie słuchaj tych lewackich głupot, że człowiekiem jest ten co ma nr pesel.

 10. a jednak ziemia jest płaska, potwierdził to TK w pełnym składzie.

Z kraju