690 680 960

Nocny pożar w sortowni śmieci w Lublinie. Paliły się odpady, strażacy walczyli z ogniem wiele godzin

Przez ponad sześć godzin 24 strażaków walczyło z pożarem, jaki wybuchł w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lublinie. Paliło się zgromadzone w jednej z hal paliwo alternatywne.

Pożar na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów przy ul. Metalurgicznej w Lublinie został zauważony w środę około godziny 20:30. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna. Na miejscu interweniowała również policja.

Jak się okazało, paliło się zgromadzone w jednej z hal paliwo alternatywne, czyli odpady mające wartość opałową, które stosuje się jako zamiennik węgla kamiennego m.in. w cementowniach. Dzięki pomocy pracowników, którzy wykorzystując dostępny sprzęt rozgarniali hałdę, sytuację udało się szybko opanować.

Jak nam wyjaśniał st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, do wnętrza hali podana została piana ciężka, za pomocą której pożar został ugaszony. Częściowemu zniszczeniu uległo pokrycie dachu i konstrukcja hali a także 200 ton paliwa alternatywnego.

Akcja gaśnicza trwała ponad sześć godzin. Brało w niej udział siedem zastępów straży pożarnej z JRG w Lublinie i OSP w Wilczopolu, łącznie 24 strażaków. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na chwilę obecną przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, mógł to być samozapłon.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. W jakiej sortowni i jakich śmieci?
    Jeśli już to w RIPOK

  2. Udana powietrzna utylizacja.

  3. Od dzisiaj w domu też palę w piecu 'paliwem altetnatywnym’

  4. Zaczną się strajki na lokalizacje Kom-Eko? że dym spalonych odpadów truje mieszkańców?

Kursy walut

  • USD 3.975zł -0.05%
  • GBP 5.0198zł 0.11%
  • EUR 4.3542zł -0%
  • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas