Przejeżdżał rowerem po przejściu, potrącił go samochód. Zobacz moment wypadku (wideo)

W miniony poniedziałek na ul. Turystycznej w Lublinie doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Moment zderzenia kierującego jednośladem z pojazdem osobowym zarejestrował jeden z kierowców. Nagranie znalazło się w serwisie YouTube.

Zdarzenie miało miejsce wieczorem 29 października za ul. Turystycznej w Lublinie. Na nagraniu widzimy groźną sytuację drogową z udziałem rowerzysty, który postanowił przejechać jednośladem po przejściu.

Po chwili dochodzi do potrącenia przez pojazd osobowy. Jego kierowca próbował jeszcze uciec w bok, ale niestety doszło do kontaktu z rowerzystą.

(fot. wideo YouTube Jarosław Wójcik)

46 komentarzy

 1. I oto powód dlaczego po przejściu należy przejść piechotą. Nawet jeśli rowerzysta ma pierwszeństwo powinien upewnić się czy kierowca go widzi.

  • A w razie czego można puścić rower, jak dekiel nie zauważy pieszego znajdującego się na przejściu. Nie dość, że mandat dostanie, to jeszcze na nowy rower będzie musiał się wypłacić.

  • Co i gdzie ma rowerzysta? 🙂
   Chyba w poważaniu pierwszeństwo innego uczestnika ruchu…

  • Jakie pierwszeństwo?? Po pierwsze kretyn jeździ na rowerze po zmierzchu bez oświetlenia. Po drugie po przejściach dla pieszych się nie jeździ tylko rower przeprowadza. Ale jak ktoś jest głupszy niż ustawa przewiduje to efekty widać na powyższym filmiku.

  • Rowerzysta nie może przejeżdżać przez przejście, gdzie nie ma przejazdu rowerowego. Rowerzysta nie powinien być ślepy i wjechać w samochód. Rowerzysta powinien dać się zauważyć (mieć oświetlenie), bo bez własnych świateł jest niemal niewidoczny na tle świateł samochodu z naprzeciwka. Generalnie spotkało go to, na co sobie zasłużył. Nadmienię, że też jeżdżę na rowerze i to dużo. Jeżdżąc na rowerze poza mięśniami nóg trzeba także używać mózgu.

   • 👍👍👍

    • mam tylko nadzieje że d3b1la zabolało MOCNO!!!
     jak można być takim bezmuzgiem aby nocą wjechać rowerem między autami po przejściu dla pieszych ??
     auta z przeciwka oślepiają się nawzajem a tu taki krasnal bez muzgu, mam nadzieje że ktoś go chociaż dobił na izbie jakimś pawulonem!!!

 2. Ale łón miał pierwszeństwo i nie ma dyskusji.

  • A gdyby byl przejazd dla rowerow to i tak sprawa wygladala by identycznie, tyle ze wina kierowcy. Tez by rowerzysta bez pardonu wtarabanil sie na maske. Dlatego wkurzaja mnje te przejazdy. Rower przez ulice powinno sie przeprowadzac a nagranie jest tego najlepszym przykladem.

 3. Jednak ludzie myślą że są świętymi krowami (szczególnie piesi). Tutaj ewidentnie wina cyklisty, ale to samo dzieje się na przejazdach rowerowych. Nie zwalniają tylko prosto przed siebie. Jedyne wyjście jakie z tej sytuacji widzę to ustawianie znaku STOP przed takimi przejściami dla samochodów, bądź rowerzystów. Bo naprawdę robi się coraz niebezpieczniej. Projektanci dróg też przykładają do tego swoją rękę, np przejazd rowerowy w miejscu gdzie płot betonowy kończy się 1,5 metra przed ulicą, lub przejścia zaraz za zjazdem z ronda wielopasmowego. Kto zobaczy takiego rowerzystę przez beton. Czy tylko ja mam takie dziwne spostrzeżenie, że ogólnie ludzie coraz mniej myślą, chodzi mi głównie o młodych, byłem świadkiem rozmowy 2 gówniarzy na rowerach, po przejechaniu przez ulicę „jakby ten gość mnie potrącił to miałby prze*****e”. Nie ma już w szkołach zajęć jak na początku lat 90 (pewnie w PRL też były), popatrz w lewo, w prawo itd. Sam nie jestem święty na drodze, ale jest naprawdę coraz gorzej. Ludzie wyłączają myślenie bo ich przepisy chronią, tylko czy przepisy chronią przed spotkaniem z pojazdem.

  • So_Many_Braindead

   No musze cię zmartwić…
   Pieszy MA PIERWSZEŃSTWO na przejściu ale nie wolno mu ‚wtargnąć’ przed nadjeżdzający pojazd.
   Rowerzysta na przejeździe dla rowerów MA PIERWSZEŃSTWO ale w przepisach NIE MA zapisu zabraniającego ‚wtargnięcia’ przed nadjeżdzający pojazd, co formalnie implikuje ZAWSZE winę kierowcy .
   W tym przypadku powinien grzecznie rowerek przeprowadzić….

 4. Słuchając mediów uwierzył bidulek, że jest świętą krową. Chwila otrzeźwienia okazała się być dość bolesna.

  • Popieram. Niestety bezkarnym rowerzystom tylko takie sytuacje uświadamiają że nie są nieśmiertelni.

 5. Jeszcze bym wyszedł i mu naj..bał garści, je..ny imbecyl. Więcej trąbcie w mediach bezmózgom że mają pierwszeństwo na przejściu!!!

 6. Jestem zdania że takaki mały wechikół jak rower jednak powinien mieć ograniczenia przejazdu przed większymi samochodami typu ciężarówka czy autobus gddzie napeawde nie widać nic za prawej burty a w samochodzie osobowym tym bardziej niby rowerzysty nie ma a już po samochodem leży. NALEŻY CHYBA ROZRÓŻNIĆ JAZDE ROWEREM DLA CELÓW TURYSTYCZNYCH od tych co mają zswsze pierwszeństwo PS. Ja tez lubje jezdzic rowerem lecz patrze w lusterka

 7. Szanowni państwo kochani moi, wina rowerzysty, który się prosił się o kolizję. Dożywocie, lub 100 zł grzywny.

 8. To jest przejście dla pieszych a przejazdu dla rowerów tam nie ma dlatego ten baran na dwóch kółkach będzie miał nauczkę. Zresztą policjant mu dobitnie wytłumaczy.

 9. To że rowerzysta powinien mieć oświetlenie to prawda. To że powinien przeprowadzić rower po przejściu to też prawda. I za to na pewno należą się mandaty.

  Ale to, że kierowca powinien dojeżdżając do przejścia zachować szczególną ostrożność, A TEGO NIE ZROBIŁ, to już zupełnie osobna kwestia i to właśnie ona przesądza o winie kierowcy, a nie rowerzysty. Bo po przejściu może przejeżdżać na rowerze np. 9-letnie dziecko i będzie miało do tego pełne prawo, a kierowca ma ZASRANY OBOWIĄZEK brać taką ewentualność pod uwagę.

  Już o tym pisałem, ale jeśli nadal komuś wydaje się, że jeśli rowerzysta wbrew przepisom przejeżdża po PDP, to można w niego śmiało walić, bo i tak będzie jego wina, to, niestety, ale muszę taką osobę srodze rozczarować.

  „Stop drogówka”, odc. 211, oglądać od 30. minuty: https://www.ipla.tv/wideo/wiedza/Stop-drogowka/5000403/Stop-drogowka-Odcinek-211/ceef95dbe36dc2bcff107f1971ef35df

  • Wez leki idiotko i wyłącz ten komputer. Naczytał się twojego pierdzielenia i narobił bogu ducha winnego kierowcy problemów.
   Ten odcinek drogówki wstawiasz wszędzie gdzie się da. Pedalarz idiota nie dość ze jechał chodnikiem to jeszcze wjechał na przejście.
   W przypadku gdy trafi się policjant-idiota idzie się do sądu. Akurat przepisy mówiące o stosunku rower/przejście dla pieszych są tak jasne ze jeszcze się nie spotkałem żeby jakikolwiek sąd uznał winę kierowcy. Dlatego wsadź sobie ten odcinek Drogówki i skończ się ośmieszać tymi pseudo inteligentnymi komentarzami bo chyba już każdy na forum wie ze nic mądrego do napisania nie masz. Ba takie osobniki powinny być namierzane i powinnaś mieć zatrzymane prawo jazdy (o ile posiadasz bo czytając twoje coraz bardziej żałosne wypociny to wątpię) bo już za dużo bezmózgów na ulicach.

  • „Ale to, że kierowca powinien dojeżdżając do przejścia zachować szczególną ostrożność, A TEGO NIE ZROBIŁ, to już zupełnie osobna kwestia i to właśnie ona przesądza o winie kierowcy, a nie rowerzysty. Bo po przejściu może przejeżdżać na rowerze np. 9-letnie dziecko i będzie miało do tego pełne prawo, a kierowca ma ZASRANY OBOWIĄZEK brać taką ewentualność pod uwagę.”
   Skąd pewność, że nie zachował „szczególnej ostrożności”?
   „Bo po przejściu może przejeżdżać na rowerze np. 9-letnie dziecko…”
   Pewnie, że może. I jak wjedzie w pojazd, tak jak na tym filmie, to także będzie winne kolizji.
   Przeczytaj także o „ZASRANYCH OBOWIĄZKACH” rowerzystów.
   Trollujesz, czy naprawdę nie znasz przepisów i nie wiesz czyja była odpowiedzialność za zdarzenie w tym konkretnym przypadku?

  • Tak, tak bo w/g nie których kierowca powinien się przed przejściem zatrzymać wysiąść i rozejrzeć czy nie wjeżdża na nie rowerzysta lub nie wbiega pieszy i czy nikogo nie ma w promieniu 200m to może jechać. BO PIESI I ROWERZYŚCI SĄ ZWOLNIENI Z PRZESTRZEGANIA PRZEPISÓW I MYŚLENIA. A kierowcę zawsze najłatwiej obwiniać za to że nie zatrzymał się w miejscu i określać jego prędkość ze zdjęć.

  • A gdyby byl przejazd to skonczylo by sie szczesliwie? Tak samo rowerzysta wchrzanilby sie pod samochod, tyle ze beknie wtedy kierowca. Wjezdzaja rowerami na pale, czy to przejazd czy zwykle przejscie. W tym przypadku akurat kierowca niewinny, ale w innym miejscu gdzie jest przejazd moglo wygladac to identycznie. I co wtedy? Co z tego ze rowerzysta mogl? Czy w razie czego jakis bonus u sw Piotra bedzie???

  • Już o tym pisałem, ale jeśli nadal komuś wydaje się, że jeśli rowerzysta wbrew przepisom przejeżdża po PDP, to można w niego śmiało walić, — Oczywiście nie mozna . natomiast jak widzisz z załączonego filmu wjechał , oberwał i jeszcze zapłaci za naprawę auta.

  • „Bo po przejściu może przejeżdżać na rowerze np. 9-letnie dziecko i będzie miało do tego pełne prawo” – NIKT nie może przejeżdżać po PdP na rowerze. NIKT. Dziecko na rowerze TRAKTOWANE jest jako pieszy jedynie w obrębie chodnika. Dziecko na rowerze nie jest pieszym. Jest rowerzystą. Gdyby nim nie było, to mogłoby jeździć rowerem po sklepie, w kościele, w szpitalu. W szpitalu szczególnie, bo na pewno w nim wyląduje jeżdżąc rowerkiem po PdP. I to jest ten optymistyczny scenariusz.

 10. W Norwegii po pierwsze wszyscy jeżdżą w kaskach i to nawet jak jest chłodno / najpierw zakładają czapkę a potem kask/. Po drugie wszyscy zawsze przeprowadzają rowery po przejściu, najlepiej to widać jak dzieciaki do szkoły jadą — dojeżdża taki peleton do przejścia i wszyscy zsiadają z rowerów.
  W PL porobili te przejścia z przejazdami dla rowerów i bedzie problem bo ludzie wjeżdżają przed maski , po za tym tego tu prawie nie widać było odblaski i pieszy czy rowerzysta właściwie w PL nie istnieje i tu jesteśmy 100 lat za murzynami a po wsiach to już w ogóle średniowiecze z tym, Niestety ciąg dalszy nastąpi ….

 11. Jak sobota to ....

  Nie wiem co za barany doprowadziły do tego że obok pasów jest przedłużenie ścieżki rowerowej. Nie mówie tu o ul. Turystycznej a o wielu takich przejściach w Lublinie gdzie rowerzysta z pełną prędkością wjeżdza na przejście nie patrząc na nikogo. W wielu miejscach jadąc szybciej po scieżce i przejeżdzając przez ulicę rowerzysta ten jest niezauważalny. I nie chodzi tutaj o odblaski czy światełka ale o najprostrzy manewr skrętu w prawo. Gdzie kierowca ustępuje tym z lewej i niby może jechać a rowerzysta wyskakuje mi zza pleców i przejeżdza z prędkością 30km przez przejście. W niektórych miejscach taki rowerzysta jest nie do zauważenie mimo starań kierowcy. Dlatego rowerzyści włączyć myślenie. Bo nie jesteście w metalowej zbroi i raczej spotkania z samochodem nie wygracie. Krzywde robicie sobie i komuś.

  • Jak nie potrafisz zobaczyć rowerzysty jadącego 30kmh to oddaj prawo jazdy o ile je jakimś cudem masz, bo nie zobaczysz samochodu który jedzie 50 i więcej

   • pedalarze to plaga na drogach, wiedzą tylko że wolno im jechać a reszta przepisów prawa drogowego im obca

 12. W taką pogodę światła z naprzeciwka innego auta oślepiają na tyle że takiego delikwenta ciężko zobaczyć zwłaszcza ze było mokro. Szkoda że ta fajtłapa na rowerze nie widziała świateł auta które jechało.

 13. He… Miejmy tylko nadzieje że dopierd… temu…ahhh szkoda słów.

 14. widzi że auto jedzie i nie wyhamuje, ale dzielnie napie…la dalej na tym swoim rowerku.
  Po za tym dziad wtargnął tuż przed nadjeżdżające auto (białe).

  O tym że powinien przed przejściem zejść i grzecznie przeprowadzić rower nawet szkoda pisać.

 15. Według mnie dużą winę ponosi kierowca samochodu po pierwsze złe nawyki co zdarza się często w takich sytuacjach czyli brak hamowania awaryjnego kolejna rzecz to brak obserwacji ruchu kierowca jadący przed nagrywającym zdążył zobaczyć rowerzystę a miał mniej czasu bo rowerzysta wjeżdżał z jego prawej strony. Gdyby to był pieszy to pewnie by go nie potrącił ale zapewne też nie zatrzymałby się przed przejściem.

  • Brak hamowania awaryjnego to złe nawyki? Ja już kiedyś awaryjnie zahamowałem przed przejściem, wtedy jadący za mną TIR skrócił mi samochód o połowę. Szczęście w nieszczęściu że na tylnym siedzeniu nie było pasażerów. Nie broń pedalarza bo sam sobie winien przez to że zachował się jak ignorant. Narobił tylko problemów kierowcy osobówki

 16. A kiedy w końcu wprowadza obowiązek posiadania oświetlenia Przez rowery ? Skoro rower jest na równi z autem a nawet jest faworyzowany to obowiązki też powinien mieć rowerzysta , wiele żyć by to uratowało ….

  • a kiedy w końcu wprowadzą OC dla pedalarzy ?!! skoro jest właśnie użytkownikiem drogi? teraz kierowcę czeka pewnie zmudny proces cywilny o odzyskanie kasy za naprawdę samochodu..a dług dzieki pisiorom jest praktycznie nie do odzyskania…

 17. Dość dziwnie to wygląda. Jakby balansował miedzy samochodami. Białego zmuszając do naglego hamowania i wprost przed maskę po ciemku bez świateł.

 18. Moze to czegos nauczy tego mądrego rowerzystę, bardzo dobry film powinni go puszczac w szkołach

 19. szczególną ostrożność powiadacie , może i prawda , kierowca cały czas jedzie i i ma zachować szczególną ostrożność przejście co 100m i non stop się rozgląda i wypatruje , powoli przywyka do tego i staje się to monotonne i i uwagę przytępia niestety , proponiję wróćić do obowiązkowego OC dla użytkowników rowerów , każdy użytkownik drogi jak i chodnika powinien mieć OC wystarczy powiązać to z ubezpieczeniem na służbę zdrowia i problem rozwiązany . coraz więcej problemów z pedalistami
  wiecej kolizji będzie bo i rowerórów coraz więcej . Osoba powinna mieć ubezpieczenie a nie pojazd , ciekawe kiedy rządzący na to wpadną ? ja wiem że lepiej i fajniej postawić pomnik smoleński ale coś dla obywateli też trzeba zrobić , a nie tylko dla swoich wyborców

 20. za wjazd rowerem na przejście powinno być tak jakby kierowca wjechał na czerwonym świetle czyli 500 zł mandatu i sprawa byłaby rozwiązana w przynajmniej 70 procentach

 21. mandat dla rowerzysty to pikuś, odszkodowanie za naprawę auta co go potrąciło to dopiero koszty będzie miał bo zapewne nie jest ubezpieczony albo firma ubezpieczeniowa uzna, że to działanie celowe i nie bierze za to odpowiedzialności. Tylko kasa przemawia ludziom do rozumu.

 22. pedalarz dowie sie ile kosztuje zderzak

 23. bezmózgów przybywa w zastraszającym tempie

  Piękna i zasłużona nauczka …wszystkim jezdzącym po pzrejsciach i bez światel na rowerach nalezy takiej życzyć wczoraj po zmroku na lokalnej drodze wyprzedzałem 4 rowerzystów …tylko jeden miał swiatła …reszta kompletnie bez żadnych świateł …nawet bez jakiegokolwiek odblasku ,czyli samobójcy ,którym na razie się udaje …..a wracajac do tego przypadku ….zastanawiam się czy gdyby zamiast roweru był tam pieszy z „pierszeństwem ” czy tez by tak skończył ? czy może jednak kierowca by go jednak zauwałżył…obawiam się że jednak nie …

 24. wina,rowera,do je,bać ,mu zasrań,co,wi

 25. To że owy Rowerzysta złamał prawo i zamiast przestrzegania przepisów czyli zsiąść z roweru rozejrzeć się i upewnić czy może przedostać się na drugą stronę i przeprowadzić rower przez przejście dla pieszych po prostu chciał przejechać na oślep i tym samym jest oczywistym że jest współwinny w danym zdarzeniu.Ale że w miastach wzdłuż drogi jest pełno latarni oświetlone są jezdnie tylko mam jedną uwagę ponieważ często przejścia dla pieszych są nieoświetlone w samym Lubartowie jadąc w nocy lub tak jak teraz wieczór około godziny 18:00 kierowca nie tylko słabo widzi przejście dla pieszych ale i pieszych którzy chcą przejść na drugą stronę lub przez nie własnie przechodzą o ile droga jest bardzo dobrze oświetlona same przejścia dla pieszych pozostawiają wiele do życzenia i prosiłbym radnych urząd gminy by zajęli się tym problemem bo nadejdzie noc że przez tą nieprzemyślaną decyzję oszczędzania energii ktoś ucierpi lub zginie ,powiedzmy świeci się rząd latarni jedna druga trzecia piąta dziesiąta pojawia się przejście dla pieszych ciemno jak w grze komputerowej o tematyce horroru lub świeci się koło przejścia jedna latarnia która nawet w najmniejszym stopniu nie poprawia widoczności .Może zamiast tych sześciu w rzędzie latarni które się świecą można zrezygnować oświetlić trzy lub cztery i dzięki temu poprawnie oświetlić przejścia dla pieszych aby kierowcy czuli się bezpiecznie oraz sami piesi mogli bezpiecznie poruszać się po przejściu dla pieszych.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7542zł 0.22%
  • GBP 4.83zł 0.47%
  • EUR 4.2922zł -0.03%
  • CHF 3.8111zł -0.01%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Lublin na weekend. Sprawdź co się wydarzy
  „Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie” – bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych
  UMCS zaprasza na Noc Biologów 2019
  13 stycznia po raz 27. zagra Orkiestra Świątecznej Pomocy [PROGRAM]
  Nie wiesz, co robić w ten weekend? Podpowiadamy!
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.