Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Poważny wypadek w Lublinie: Młody mężczyzna walczy o życie AKTUALIZACJA

Całkowicie zablokowany jest przejazd ulicą Orkana w Lublinie. Miał miejsce tam poważny wypadek. Kierowca jednego z aut jest w krytycznym stanie.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 15:20 na ulicy Orkana w Lublinie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: jeep i fiat. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że do zdarzenia przyczynił się kierowca osobowego mercedesa. Mianowicie wyjeżdżając z ulicy Kaczeńcowej wymusił pierwszeństwo przejazdu na fiacie, jadącym ulicą Orkana, od strony Tesco.

Kierujący fiatem młody mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia z mercedesem, odruchowo skręcił w lewo. Jednak zjeżdżając na przeciwległy pas jezdni zderzył się z jadącym od strony ul. Armii Krajowej jeepem. Siła uderzenia była tak duża, ze kierowca fiata został uwięziony we wraku pojazdu. Zanim na miejsce przyjechały służby ratunkowe, świadkowie uwolnili poszkodowanego. Ponieważ kierujący fiatem nie dawał oznak życia, przystąpili do reanimacji, którą następnie kontynuowali ratownicy. Mężczyzna po kilkunastominutowej reanimacji został przetransportowany do szpitala. Tam lekarze walczą o jego życie. Jak nas poinformowano, jego stan jest krytyczny.

Osoby podróżujące jeepem nie odniosły poważniejszych obrażeń. Na miejscu wypadku cały czas pracują policjanci. Ulica jest nieprzejezdna w obu kierunkach. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

Informację o wypadku otrzymaliśmy od czytelników. DZIĘKUJEMY!

(fot. lublin112)
2015-04-27 16:24:34

59 komentarzy

 1. pokój jego duszy, oby na górze było Ci lepiej :(((( Wyrazy współczucia i kondolencji dla najbliższych.

 2. Szkoda modego chlopaka ale fakt to skrzyzowanie jest straszne tam juz nie jeden wypadek byl

 3. Dwa pasy w jedną i dwa w drugą a jednak. Merc musiał wyjechać tuz przed maskę z bocznej drogi, szybki ruch kierownicą puszkowatym niestabilnym Fiacikiem i postawiło go bokiem na przeciwnym pasie i wpadł na niego Jeep. Kosmos tego wypadku jest tym bardziej większy, że gdyby w tej sytuacji nie uciekał Fiatem a uderzył w bok Merca to by odniósł obrażenia najpewniej nie zagrażające życiu a mocno przetrącił kręgi kierowcy Merca. Jest całkiem prawdopodobne, że uratował życie kierowcy Merca nie uderzając w jego stronę a dokładnie w drzwi kierowcy.

 4. ILE LUDZI JESZCZE TAM ULEGNIE WYPADKOWI ZANIM OSRAŃCE W RATUSZU DOJDĄ DO WNIOSKU, ŻE CZAS NAJWYŻSZY ZROBIĆ TAM ŚWIATŁA ODKĄD FUNKCJONUJE TAM SPA I PRZEKLĘTA WYSEPKA JAZDA TYM ODCINKIEM JEST BARDZO RYZYKOWNA !!! A TAK NIE WIELE POTRZEBA, ABY UCHRONIĆ INNYCH PRZED TEGO TYPU PRZYKRYMI ZDARZENIAMI, PIĘKNY KRAJ !

  • Miejski Niedorzecznik prasowy z Lunlina k/Świdnika

   Uprzejmie zawiadamiam, że to czego oczekujecie i na co nie wiele potrzeba będzie zrealizowane w 2025 roku, dopiero po spłacie miejskiego zadłużenia zaciągniętego na to co było pilniejsze dla społeczeństwa

 5. Pytanie, czy ofiara miała zapięte pasy?

  • Stawiam, że nie miał

  • A jakie to ma znaczenie czy miał?

   • Ano takie, że to kolejna ofiara śmiertelna, którą pasy mogłyby ocalić. I niekoniecznie byłby warzywkiem po tym wypadku. Moja koleżanka również zginęła, bo nie miała zapiętych pasów. Gdyby mała, skończyłoby się na siniakach. A tak niepotrzebna tragedia młodej dziewczyny.

 6. Ofiara nie miała zapietych pasów I TO DOBRZE DLA NIEGO ,ponieważ dzisiaj jest w niebie a nie wegetacyjną roslinką,pozostawiona na pastwę samotnego życia w niepełnosprawnosci- w owej firmie pracował NA CZARNO, więc kto by mu pomagał, ZUS czy pracodawca????Spoczywaj Jarku w spokoju.

  • Skąd wiesz, że tak by było? Niezły z ciebie kolega, co lepiej śmierci życzy, niż życia. A czy byłby roślinką, tego nie wiesz. Przynajmniej miałby szansę.

 7. kolejny wypadek w tym miejscu. może w końcu ktoś zlikwiduje fatalne przejście na środku drogi, bo jest ono niebezpieczne… kiedy jadę samochodem i omijam owe przejście zawsze towarzyszy niepokój. Na górze jest super kładka dla pieszych, a obok spa można wyremontować przejście podziemne! ile jeszcze tych tragedii musi się stać aby ktoś w końcu przejrzał na oczy?