Porządki dobiegają końca. Na ulicach nie ma już prawie śladu po wyborach

Powyborcze sprzątanie ruszyło tuż po zamknięciu lokali wyborczych. Obecnie w przestrzeni miejskiej praktycznie nie ma już śladu po trwającej dwa miesiące kampanii.

Wiele osób z pewnością ma w pamięci czasy, kiedy po zakończeniu wyborów, słupy, ulice oraz fasady budynków przez wiele miesięcy były oszpecone pozostałościami plakatów z wizerunkami kandydatów. O ile osoby, które zwyciężyły w wyborach najczęściej bez ponaglania sprzątały swoje materiały, to z przegranymi było różnie. W tym roku, choć od wyborów minęło zaledwie kilka dni, na ulicach praktycznie nie ma już śladu po zaciętej kampanii.

Powyborcze porządki ruszyły praktycznie już w nocy z niedzieli na poniedziałek. Banery, konstrukcje z plakatami, czy też różnego rodzaju materiały były sukcesywnie usuwane przez pracowników sztabów wyborczych. Trochę dłużej wisiały bilbordy, jednak obecnie większość z nich wykorzystano już na inne kampanie reklamowe. Jak informują jednak nasi czytelnicy, gorzej jest z ulotkami, którymi mieszkańcy Lublina byli w ostatnim tygodniu zasypywani.

Zalegają one zarówno na klatkach schodowych, jak też na osiedlowych parkingach. Niektóre bowiem materiały umieszczano za wycieraczkami zaparkowanych samochodów. Z kolei spora część banerów trafia do schronisk dla bezdomnych zwierząt. Wszystko dlatego, że materiał z którego zostały wykonany doskonale nadaje się jako osłona przed wiatrem. Służą też do ocieplania boksów, w których przebywają zwierzęta.

Zgodnie z przepisami, wszystkie materiały związane z wyborami, mają zostać usunięte z przestrzeni publicznej w ciągu 30 dni od dnia wyborów.

(fot. lublin112)

Zobacz również

4 komentarze

 1. A róg Okopowej z Narutowicza? Jeszcze kilka bilbordów dziś wisi

 2. Na Skarpie przy boisku nadal wiszą banery PO. Jeden z kandydatów ma dorysowanego penisa na czole, czy gorszy młodzież i ludzi.

 3. Bzdury, wczoraj jeździłem sporo po mieście i bilboardów wiszą dalej dziesiątki.

 4. Na LSM wszystkie bilbordy komitetu prezydenta miasta kilka godzin po pojawieniu się artykułu jeszcze wisiały. Natomiast PiS już zdążył posprzątać swoje.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9313zł 1.17%
  • GBP 5.0998zł 0.77%
  • EUR 4.6189zł 0.65%
  • CHF 4.3113zł 0.87%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach