Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pogotowie Ratunkowe: Akcja edukacyjna z drogówką „Kierowco – zachowaj rozsądek”

W poniedziałek w rejonie wiaduktu w Wandzinie została przeprowadzona akcja prewencyjna „Kierowco – zachowaj rozsądek”. Działania przygotowali ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego wspólnie z funkcjonariuszami lubelskiej drogówki.

Akcja ruszyła dziś o godzinie 9 w miejscowości Wandzin. Kierowców jadących od Lublina w stronę Lubartowa mógł zaskoczyć widok stojących na parkingu policyjnych radiowozów oraz karetki pogotowia ratunkowego. Jak się okazało, ta nietypowa kontrola drogowa to element działań profilaktyczno-edukacyjnych skierowanych do kierujących pojazdami.

Podczas kontroli prewencyjnej kierowców przez Policję drogową pod kątem prowadzenia pod wpływem, ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego oferowali szybki kurs pierwszej pomocy, możliwość obejrzenia ambulansu od środka, rozmowę z kierowcami na temat zagrożeń wynikających z prowadzenia auta pod wpływem środków odurzających, a także, jeżeli współpasażerami były dzieci – atrakcje dla najmłodszych.

– Celem działań jest podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego związanej z zagrożeniami, jakie płyną z niewłaściwych zachowań na drodze. Lekceważenie przepisów bardzo często jest przyczyną wielu tragedii. Dlatego też umiejętność prawidłowego udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych jest bardzo istotna, gdyż zwiększa szansa na przeżycie – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

2017-02-13 14:01:05
(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. Jedziesz sobie spokojne do roboty a tu ktoś na sile próbuje cie zainteresować tym ze się jednak spóźnisz

  2. Debil kilka samochodow przed namo zobaczyl ze cos sie dzieje i zaczal hamowac. Ledwo uniknelismy kolejnej akcji domina przez jakiegos durnego kierowcy. Pomyslodawca tej akcji nie przewidzial jak takie atrakcie wplyna na wyobraznie Januszow. Brawo dla was, tak glupiego ponyslu juz dawno nie widzialam.

  3. I to jest bardzo fajny pomysł… Uważam, że spóźnienie do pracy jest mniej ważne, niż poznanie wiedzy, jak uratować komuś życie.

  4. Tez popieram akcję policji. Proszę o następną np. dot smogu tj sprawdzenie jakości spalin a przede wszystkim czy samochód ma czy ma wycięty katalizator zwłaszcza diesle bo wycinanie dotyczy głownie diesli.

  5. A jakie to „działa” przygotowali ratownicy? Nawarony?

Z kraju