Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany pojechał na zakupy skradzionym rowerem

Międzyrzeccy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży roweru. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. 20-latek powiedział mundurowym, że ukradł jednoślad, bo chciał nim pojechać na zakupy.

W nocy z minionej środy na czwartek policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru. Zgłaszający przekazał mundurowym, że złodziej zabrał jego rower stojący w stojaku przed domem. Co więcej, widział jak amator cudzego mienia nim odjeżdża, jednak nie zdążył go zatrzymać. Wartość strat oszacowana została na kwotę 550 złotych.

Funkcjonariusze w międzyczasie otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny awanturującego się pod jednym ze sklepów. Tam zauważyli młodzieńca odpowiadającego rysopisowi sprawcy kradzieży jednośladu. Okazało się, że to 20-letni mieszkaniec miasta. Policjanci zabezpieczyli też przy nim skradziony rower. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Policjanci zatrzymali 20-latka do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Mężczyzna przyznał, że ukradł rower, by przyjechać nim na zakupy. Teraz odpowiadał będzie zarówno za kradzież, jak też kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 20-latek ukarany został również za zakłócenie porządku.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

2 komentarze

  1. Plebs taki jest, tylko kombinować, kraść a robić nie ma komu.

  2. śmiało może wstępować w szeregi KOczkodanów

Z kraju

Polityka i społeczeństwo