Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pędził ponad 150 km/h, nie zatrzymał się do kontroli. Pijany kierowca ucieczkę zakończył uderzając w znak drogowy

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który uciekał przed funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego. Powodem niezatrzymania się do kontroli, były promile w organizmie kierowcy.

W środę po godz. 9:30 przejeżdżający przez miejscowości Kaliłów w powiecie bialskim funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, zauważyli jadące z dużą prędkością auto. Po wykonaniu pomiaru prędkości wyszło na jaw, że pojazd pędzi 153 km/h. Zapadła decyzja o zatrzymaniu kierowcy do kontroli.

Mężczyzna zignorował jednak dawane mu znaki do zatrzymania, nie reagował również na sygnały świetlne i dźwiękowe. Funkcjonariusze ścigający auto powiadomili o wszystkim policjantów. Pościg zakończył się na przedmieściach Białej Podlaskiej. Kierowca renaulta skręcając z drogi krajowej w al. Solidarności uderzył w znak drogowy. Po chwili został zatrzymany.

Za kierownicą auta siedział 21-letni mieszkaniec gminy Tuczna. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie przewoził dodatkowo dwóch pasażerów. Niebawem mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, popełnione podczas ucieczki wykroczenia oraz spowodowanie kolizji. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja)
2017-11-03 01:00:16

27 komentarzy

 1. W którym momencie nieoznakowany radiowóz powinien podjąć zatrzymanie pojazdu przekraczającego prędkość?
  Czekać aż się ofierze „uzbiera”, czy po pierwszym zarejestrowanym wykroczeniu?

  • Generalnie im sie nie spieszy z zatrzymywaniem samochodów, ale tez nie sa tacy perfidni, by jechac za kims pietnascie minut i notowac jak najwiecej wykroczen.

 2. Megane jeszcze w formie

 3. buahaha, wieśniak pijany !!
  starczyło mu na jedną alufelgę, pewnie z lewej strony też ma dojazdówki po 10 zł ze szrotu.

  • i się byś zdziwił , dojazdówki nie są wcale takie tanie, szczególnie w popularnych rozmiarach

 4. pewnie ma szacun na wiosce za „reno” w kolorze „pryty”

 5. KOLEJNY ALKOHOLIK. NORMALKA. DWIE PERLY POD WIEJSKIM SKLEPEM I DO SAMOCHODU. PIEPRZONY GOWNIARZ SZKODA ZE SIE NIE POLAMAL.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo