Patryk z Lublina marzy o oknie na świat. Wspólnie możemy mu pomóc!

Patryk z Lublina ma 14 lat i cierpi na mukowiscydozę, podstępną chorobę genetyczną. Chłopiec, który uczy się w domu, marzy o dobrym laptopie, który byłby urozmaiceniem monotonnej i przygnębiającej codzienności, narzędziem komunikacji oraz szansą na kontynuowanie edukacji i rozwijanie zainteresowań.

Patryk z Lublina cierpi na mukowiscydozę. To podstępna choroba genetyczna. Postępująca. Nieuleczalna. Gęsty śluz zalewa narządy wewnętrzne, stopniowo upośledzając ich czynność i prowadząc do wyniszczenia organizmu. Trawienie i oddychanie staje się coraz trudniejsze, aż w końcu całkowicie niemożliwe. Życie z mukowiscydozą to życie z wyrokiem, ponieważ chorzy w Polsce dożywają maksymalnie 20-30 lat.

14-latek od września zeszłego roku uczy się w domu, ponieważ w szkole nie miał już siły wchodzić po schodach, a każda infekcja stanowiła dla niego zbyt duże ryzyko. Mukowiscydoza zabrała kontakty z rówieśnikami. Zostały praktycznie tylko te wirtualne. Patryk stara się zachować radość życia, jest bardzo wrażliwy, trudno więc mu znieść taką izolację. Trudno pogodzić się z zamknięciem w domu lub szpitalu.

Nastolatek marzy o dobrym laptopie, który byłby urozmaiceniem monotonnej i przygnębiającej codzienności; narzędziem komunikacji oraz szansą na kontynuowanie edukacji i rozwijanie zainteresowań. Jego stary komputer coraz bardziej szwankuje i chłopiec boi się, że lada dzień zostanie zupełnie odcięty od świata. Że nie będzie miał swojego internetowego mostu łączącego go z życiem szkolnym i kolegami. Że wtedy już całkiem straci siły i chęci do dalszych zmagań.

Patrykowi można pomóc w następujący sposób:

Wpłać drobną kwotę, wyślij SMS (2,46 zł z VAT) pod nr 72365 o treści S5983. Lub wejdź na stronę zbiórki tutaj – https://www.siepomaga.pl/f-df-patryk-k

W imieniu Patryka dziękujemy za okazaną pomoc!

2017-04-01 09:43:40
(fot. nadesłane)

1 komentarz

 1. Zdrowia i wiary w sens życia. Każde życie czemuś służy. Każdy człowiek ma zaprogramowaną jakąś misję do spełnienia. Naszym zadaniem jest odnaleźć jej sens i zadanie. Niektórzy nie znajdują sensu życia długo i tak tułają się po świecie przez kilkadziesiąt lat. Można zrobić to o wiele szybciej bo Cel jest blisko nas.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!