Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna osoba uwierzyła oszustom. 83-latka przekazała fałszywemu policjantowi 50 tys. złotych

Kolejna osoba padła ofiarą oszustów metodą „na policjanta”. Mieszkanka gminy Dorohusk przekazała oszustom 50 tys. złotych, sprawą zajmują się policjanci.

W czwartek policjanci z Chełma otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 83-letnia mieszkanka gminy Dorohusk padła ofiarą oszustów.

Kobieta odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta i usłyszała w słuchawce, że jej wnuk miał wypadek i potrzebne są pieniądze, żeby mu pomóc.

Gdy seniorka przyznała, że ma w domu gotówkę, powiedział, że należy ją spakować i przekazać kurierowi. Gdy umówiony mężczyzna przyjechał samochodem pod jej dom, przekazała mu 50 tysięcy złotych. Funkcjonariusze wyjaśniają sprawę.

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi w przypadku tego typu telefonów. Oszuści stosują przeróżne metody i legendy chcąc wyłudzić pieniądze. Przede wszystkim zanim je przekażemy, sprawdźmy czy wskazana osoba faktycznie potrzebuje naszej pomocy.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

4 komentarze

  1. Słuchajta dalej tylko rydza z Torunia i TVP to się dowieta co co świecie się dzieje.
    Sredniowiecze na wsiach normalnie

  2. „Potrzebne są pieniądze żeby mu pomóc… ” – po polsku: mataczyć, zamataczyć, dając łapówę…
    Dobrze, że stara dostała po rogach

  3. Jakie można wyciągnąć wnioski? Jak widać emeryci mają za dużo pieniędzy 😉

  4. Tyle już się o tym mowi że przestałem żałować już tych starszych ludzi którzy dają się tak zrobić. Już mi się to w głowie nie mieści że ten proceder trwa tyle czasu.