Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Feta była na stadionie oraz po powrocie do Łęcznej. Górnik Łęczna awansował do I ligi (zdjęcia)

Po wczorajszej wygranej z Legionovią Legionowo, Górnik Łęczna awansował do I ligi. Późnym wieczorem w Łęcznej piłkarze wraz z kibicami świętowali to wydarzenie.

Rozegrane w sobotę mecze II ligi piłki nożnej wyłoniły kluby, które awansują do I ligi. Końcówka sezonu była bowiem niezwykle wyrównana a różnice w tabeli pomiędzy drużynami minimalne. Dlatego też wszystko miało się wyjaśnić w ostatniej, 34. kolejce rozgrywek.

Górnik Łęczna potrzebował do awansu jednego punktu, jednak zdecydowanie wygrał z Legionovią. O ile pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, tak zaraz na początku drugiej połowy Aron Stasiak pokonał bramkarza klubu z Legionowa, a Górnik Łęczna zdobył prowadzenie. W 66 minucie wynik na 2:0 podwyższył Paweł Wojciechowski.

Piłkarze Górnika Łęczna świętowanie rozpoczęli jeszcze na stadionie, tuż po zakończeniu meczu. Szampan lał się strumieniami. Dalsze fetowanie awansu, już wraz z kibicami, miało miejsce późnym wieczorem, kiedy to autokar z zawodnikami przyjechał do Łęcznej.

(fot. Górnik Łęczna)

16 komentarzy

  1. Awans ?? ten śmieszny górnik powinien być rozwiązany bo tego co oni pokazują na murawie to żal.pl. Jestem (niestety) z Łycny ale na szczęście nie byłem już z 20 lat na tej ich kopaninie. Tak czy inaczej mam nadzieję że już niedługo zakończy swoją karierę ten cały górnik, szkoda tylko pieniędzy które utopili w stadion tfu w ten orlik. ????

Z kraju

Sport