Dzisiaj wieczorem dwoje kilkunastoletnich dzieci zostało potrąconych przez opla. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.
Duże zielone znaki informujące o przejściu dla pieszych a także pulsujące pomarańczowe światła gdy pieszy jest już na przejściu – tak od dzisiaj wygląda niebezpieczne przejście na al. Witosa w Lublinie. To reakcja na ostatni wypadek, gdzie zginął w tym miejscu 17-latek.
Policjanci z Lublina zatrzymali dwie kobiety, które ukradły perfumy w centrum handlowym. Jedna z nich dla niepoznaki zdążyła ściąć i przefarbować włosy.
Dwa samochody osobowe zderzyły się na ulicy Osmolickiej w Lublinie. Jedna osoba trafiła do szpitala.
Matka z dziećmi i dziadkowie przechodzili przez przejście dla pieszych, gdy w dziecko wjechał samochód osobowy. Chłopiec ze złamaniami trafił do szpitala.
Takiego zakończenia wyświadczonej znajomemu przysługi z pewnością nie spodziewał się jeden z mieszkańców Lublina. Zamiast podziękowania stracił samochód i pieniądze.
Pijani kierowcy muszą mieć się na baczności. Lubelska Policja wprowadza do walki z amatorami jazdy na podwójnym gazie nowe metody oraz nieoznakowane radiowozy.
W niedzielę odbył się legalny protest zwolenników budowy toru dla Lublina. Przez miasto przejechało ponad pół tysiąca pojazdów.
Nie tak dawno opublikowaliśmy wybrane interwencje lubelskich służb ratunkowych, które na długo pozostają w ich pamięci, głównie ze względu na ich nietypowy charakter a także na śmieszne zakończenie. Materiał cieszył się popularnością, dlatego przedstawiamy kolejną porcję tego typu zdarzeń.
Od 1 marca wchodzą nowe przepisy dające większe możliwości przy wyborze imienia dla dziecka. Rodzice będą mogli nadawać pociechom imiona obcego pochodzenia.
W niedzielę rano na ul. Północnej doszło do potrącenia rowerzysty. Mężczyzna trafił do szpitala.
W sobotę wieczorem kierowca forda potrącił pieszą i uciekł z miejsca zdarzenia. W pościg ruszyli świadkowie.
Trwają przygotowania do największego tego typu wydarzenia na Lubelszczyźnie. W maju, na Arenie Lublin, odbędzie się impreza "Lubelskie Widowiska Pirotechniczne & Festiwal Muzyki Disco 2015".
Pomimo licznych apeli czy też coraz wyższych kar za jazdę po pijanemu, wciąż nie brakuje osób, które bez wahania wsiadają w takim stanie za kierownicę. Tylko wczoraj policja zatrzymała 16 nietrzeźwych kierowców. Dzisiaj są już kolejni zatrzymani.
Policjanci poszukują widocznego na zdjęciu sprawcy kradzieży. Mężczyzna w jednym z barów przy Placu Zamkowym ukradł telefon.