Wąż wystraszył mieszkańców. Miał być groźny i jadowity (zdjęcia)

Dzisiaj w południe mieszkańcy jednego z bloków w Lublinie zauważyli pełzającego po podłodze węża. Natychmiast zaalarmowali służby ratunkowe.

 

Do zdarzenia doszło w piątek w jednym z bloków przy ulicy Grygowej w Lublinie. Mieszkańcy zauważyli tam pełzającego po podłodze na klatce schodowej węża. Natychmiast zaalarmowali służby ratunkowe informując o groźnym i jadowitym wężu. Na miejsce wysłano straż pożarną oraz powiadomiono specjalistę od gadów ze schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Gdy ratownicy dotarli na miejsce, okazało się, że pod schodami znajduje się kilkudziesięciocentymetrowej długości zaskroniec. –Nie jest jadowity, jednak wystraszony potrafi opluć specyficzną, mocno śmierdzącą substancją – wyjaśniał nam Bartłomiej Gorzkowski z lubelskiego Egzotarium. Wtedy zaplamione tą substancją ubranie nadaje się tylko do wyrzucenia.

Wąż jest pod ochroną, najlepiej w przypadku spotkania go na swojej drodze, spokojnie go ominąć. Gady te unikają ludzi, więc pewne jest, że po chwili sam ucieknie. Zaskroniec został zabrany do Egzotarium na badania, po których zostanie wypuszczony do naturalnego środowiska. –Na pewno z daleka od ludzi – dodał Bartek Gorzkowski.(fot. lublin112)
2014-06-13 18:48:02