Zmniejszono przepływ wody w rzece, do akcji ruszyli antyterroryści. Kolejny dzień poszukiwań radnego

Wciąż nie udało się natrafić na żaden ślad po zaginionym 45-latku, którego samochód znaleziono zatopiony w rzece. Aby usprawnić działania obniżono nawet poziom wody w rzece.

Pomimo trwającej kolejny dzień akcji poszukiwawczej, wciąż nie udało się natrafić na żaden ślad po zaginionym 45-letnim Tomaszu Sylwesiuku. We wtorek działania skupione zostały na liczącym 4 km odcinku rzeki od miejscowości Starzynka, do ujścia Krzny do Bugu. W celu ułatwienia poszukiwań postanowiono też skorzystać ze znajdujących się na rzece budowli regulacyjnych. Dzięki zamknięciu tamy w miejscowości Kijowiec udało się obniżyć poziom wody.

Do pomocy w poszukiwaniach włączyli się również funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Po raz kolejny za pomocą sonarów sprawdzano rzekę metr po metrze. Jednocześnie przeczesywano całą okolicę w poszukiwaniu śladów mogących wskazywać, że mężczyzna wydostał się na brzeg. Cały czas kontrolowane są również siatki, jakie rozciągnięto w poprzek Krzny. Mają one służyć do zatrzymania ewentualnych zwłok niesionych przez nurt rzeki.

Radny gminy Terespol 45-letni Tomasz Sylwesiuk jest poszukiwany od sobotniego popołudnia, wtedy to w Krznie znaleziono jego zatopiony samochód. Kiedy strażacy wyciągnęli pojazd z wody okazało się, że w środku nikogo nie ma. Mężczyzna nie powrócił też do miejsca zamieszkania. W akcję poszukiwawczą zaangażowanych jest ponad 150 osób. Oprócz policjantów i strażaków, są to strażnicy graniczni, bliscy i znajomi zaginionego, leśnicy, a także okoliczni mieszkańcy. Wykorzystywany jest również specjalistyczny sprzęt.

(fot. policja)

2 komentarze

 1. Szkoda człowieka ale też przykre jest to, że jak utonie/zaginie zwykły człowiek to po kilku godzinach kończy się akcja poszukiwawcza i czeka się aż zwłoki same gdzieś wypłyną… Gdy tonie polityk nawet niskiej rangi to antyterroryści wodę z rzeki wypompowywują przez kilka dni…. To jest równe traktowanie społeczeństwa….

 2. dał nogę za granicę?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.724zł 0.26%
  • GBP 4.9009zł 0.71%
  • EUR 4.4101zł 0.28%
  • CHF 4.0996zł 0.46%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie