690 680 960

Dzisiaj we wszystkich krajach Unii Europejskiej prowadzone są działania „PRĘDKOŚĆ”

W piątek we wszystkich państwach Unii Europejskiej będą prowadzone policyjne działania pod nazwą „Prędkość”. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.

Policyjne działania pod nazwą Prędkość mają charakter międzynarodowy, a biorą w nich udział funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinują kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Taktyka działań zakłada organizację zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń.

Niestety nadal nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych.

W 2016 roku z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu doszło do 7 195 wypadków, w których zginęło aż 846 osób (tj. 37% ofiar śmiertelnych wypadków spowodowanych przez kierujących), a 9 619 zostało rannych.

Brawura, pośpiech, chęć zaimponowania innym lepszym samochodem, pokazania, że jest się lepszym kierowcą – to czynniki, które mają wpływ na przekraczanie dopuszczalnych prędkości. Policjanci ruchu drogowego ujawnili w 2016 roku 1 647 420 przypadków naruszeń polegających na przekroczeniu prędkości. Dane te świadczą o tym, że wykroczenie to jest nagminne.

 

 

Dzisiejsze działania pn. Prędkość, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poprzedziła kampanią społeczną „Kierujesz Życiem”. Kampania ma na celu kształtowanie świadomości oraz zachęcenie odbiorców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego w zakresie obowiązujących limitów prędkości jazdy oraz dostosowania tej prędkości do warunków ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem odbiorców w grupie wiekowej 18-24 lata.

2017-08-25 07:18:45
(fot. wideo Policja)

59 komentarzy

 1. Cmentarze są pełne tych, co jeździli „szybko i bezpiecznie” i tych, którym się zdawało, że prawa fizyki ich nie obowiązują (ba! niektórzy sądzili, że są nieśmiertelni). Problem tylko polega na tym, że często zabierają ze sobą niewinne osoby, a na to zgody być nie może. Mam nadzieję, że w tym kraju będzie się walczyć z drogowymi psychopatami na co dzień l, a nie tylko od święta przy okazji takich akcji.

 2. Lu powiem tylko tyle ŻADEN kierowca nie wyjeżdża z zamiarem rozjechania kogokolwiek, ale nadmierna prędkośc powoduje że ludzie giną

  • Większości wypadków opisywanych na lublin112 dałoby się uniknąć, gdyby ich sprawcy nie myśleli tak jak imbecyle powyżej i jechali z przepisową prędkością.

   • Bredzisz kolego. Zdecydowana większość to WYMUSZENIA PIERWSZEŃSTWA i brak umiejętności. Druga sprawa to taka, że nie zawsze dozwolona prędkość jest bezpieczna, bo w pewnych sytuacjach jazda z max dopuszczalna predkoscia to igranie z ogniem. No ale brawo za bystrość – jeździj dalej zgodnie z przepisami, jak możesz 50 to 50. Gdzie 70 to 70. Czasem powinieneś pojechać 50 tam gdzie masz 90tke i korona Ci z glowy nie spadnie, a innym razem jak przekroczysz 140 na autostradzie też się nic nie stanie. I od razu podkreslam – NIE POPIERAM JAZDY Z NADMIERNĄ PREDKOŚCIĄ, jak większość tu obecnych próbuje mi wmówić, bo czytanie ze zrozumieniem sprawia trudności. Bo poki na ulicy spotykamy chamstwo i brak wzajemnego szacunku to o nieszczescie nie trudno

    • @Hmmm, doucz się, a potem pisz.

     http://www.prawko-kwartnik.info/hamowanie.html

     • Aaron, Ty chyba jestes inteligentny inaczej… No nadal cie nie ogarniam. Co ma wspolnego predkosc z wymuszeniem pierwszenstwa? Czytasz Ty wogole komentarze? Napisales o tym, ze wiekszosc opisywanych wypadkow mozna by uniknac przy mniejszej predkosci. A ja odpisalem, ze to nie prawda. Jesli ktos Ci wjezdza przed maske, to nawet jadac 40 km/h nie zdazysz zareagowac, wiec nie gadaj glupot.

  • Dopóki nie będzie cywilizowanych dróg , będą niecywilizowane wypadki .

  • Kaja samochód sam się nie rozbuja … To kierowca powoduje że jedzie z taką a nie inną prędkością . Tylko kierowca jast odpowiedzialny za to co się dzieje z autem .Sam też się nie zatrzyma to kierowca MUSI nacisnąć hamulec . „Prędkość zabija”to bardzo głośne hasło . Zabija kierowca . Samochód to narzędzie .

  • kaja ty lepiej z domu nie wychodz bo biedronki dziś nisko lataja

  • W jakimś stopniu masz rację. Ale o nadmiernej prędkości możemy mówić gdy auto wpada w poślizg i to jest przyczyną wypadku. Jeżeli zderzasz się z pieszym, to nie jest wina prędkości, tylko głupoty (pieszego, bądź kierowcy) lub braku wyobraźni. Jeżeli jakiś kretyn wyprzedza na trzeciego, albo wymusza pierwszeństwo również. Prędkość nie ma tu większego znaczenia. Możesz zginąć lub zostać kaleką nawet przy niewielkich prędkościach. Tutaj nie ma reguły. Wypadki były, są i będą – nawet gdybyśmy całkowicie zrezygnowali z transportu drogowego.

  • bardziej go wzrusza los zwierząt niż ludzi

  • Ale wyjeżdżając trzeba mieć na uwadze, że jakiś co jeździ szybko, ale bezpiecznie może rozjechać mnie

 3. Bez opinii bimbera nie mam zdania na ten temat, a wy?

 4. PRĘDKOŚĆ NIE ZABIJA. ZABIJA GWAŁTOWNE ZATRZYMANIE!

  • Pieszy idący z prędkością 5 km/h i zatrzymujący się gwałtownie ginie? Ciekawe. Idąc tym tokiem. Pieszy stoi na drodze (prędkość 0) to dlaczego ginie od uderzenia samochodem jadącym z prędkością 100 km/h? Nikt gwałtownie się nie zatrzymał a trup w worku?

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin