Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie rozmowy telefonicznej straciła prawie 10 tys. złotych

Niemal 10 tys. zł. straciła 39-letnia mieszkanka powiatu bialskiego. Kobieta uwierzyła telefonicznej rozmówczyni, która twierdziła, że niezbędna jest weryfikacja konta założonego na portalu aukcyjnym i zainstalowanie nowej funkcjonalności w aplikacji bankowej. Finalnie pokrzywdzona podała 4 kody BLIK, a z jej konta zniknęły zgromadzone środki.

Do bialskiej komendy zgłosiła się 39-letnia mieszkanka miasta. Z relacji kobiety wynikało, że została oszukana. Tego dnia córka za jej zgodą założyła konto na jednym z portali aukcyjnych i wystawiła do sprzedaży bluzkę.

– Po pewnym czasie na numer kontaktowy zadzwoniła kobieta twierdząc, że założone konto nie zostało poprawnie zweryfikowane. Twierdziła dodatkowo, że jest już osoba zainteresowana zakupem, jednak nie może przekazać gotówki, gdyż pojawia się jakiś błąd. W trakcie trwania rozmowy poleciła zalogować się na konto bankowe. Twierdziła, że dzięki temu założy pokrzywdzonej dodatkową funkcję w aplikacji bankowej. Miała ona służyć do szybkich transakcji na stronie za pośrednictwem aplikacji bankowej. Po chwili oświadczyła, że pojawił się problem z zainstalowaniem nowej funkcjonalności i w tym celu pokrzywdzona musi podać kod BLIK – relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Zmanipulowana przez rozmówczynię kobieta postąpiła zgodnie ze wskazówkami i przekazała cztery razy kody BLIK. Gdy otrzymywała informacje o blokadzie środków na koncie nieznajoma uspokoiła ją, że dzieje się tak w celu zainstalowania nowej funkcjonalności, a gotówka zaraz wróci na jej konto.

– Gdy zaniepokojona pokrzywdzona oświadczyła, że nie wróciły do niej żadne środki nieznajoma zakończyła połączenie, a numer telefonu po chwili okazał się niedostępny. W oddziale banku zgłaszająca potwierdziła, że padła ofiarą oszustwa, a sprawcy wypłacili z jej konta niemal 10 tys. złotych. Wówczas zgłosiła się na Policję – dodaje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Teraz sprawcy szukają bialscy funkcjonariusze. Policjanci apelują o szczególną ostrożność podczas realizacji operacji finansowych. Oszuści cały czas modyfikują metody działania i wykorzystują każdą okazję by wyłudzić oszczędności.

9 komentarzy

 1. Matka Polka (choć nie chcem, ale muszem)

  Policjanci apelują o szczególną ostrożność podczas realizacji operacji finansowych – to istne rzucanie przysłowiowych pereł, przed przysłowiowe wieprze.
  Pisałam już, że głupich ci u nas dostatek wielki

 2. Ile jeszcze razy można mówić tym pustym głowom aby tak nie robili..?.

 3. Kolejny pustak z powiatu. Cdn….

 4. na takich najbardziej liczy chyży rój

 5. Matecznik. I młodsze pokolenie równie zacofane. Co mądrzejsi wyjechali do Belgii i przyjeżdżają jak do skansenu popatrzeć.

 6. Ona jest statystycznym wyborcą PO Tuska. Taki mały rozumek.

 7. Pustaków nie sie ja sami sie rodzo

 8. Zorganizowane przestępstwo. Dziwne że jeszcze nikt tego nie skumał.

Dodaj komentarz