Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie mszy zasłabł starszy mężczyzna. Na pomoc ruszyli świadkowie, w tym policjant będący poza służbą

W trakcie mszy odprawianej w jednym z kościołów w Lubartowie starszy mężczyzna niespodziewanie zasłabł i upadł na podłogę. Zaczynał tracić świadomość oraz funkcje życiowe. Na szczęście na miejscu był sierżant sztabowy Cezary Lik, który natychmiast udzielił mu pomocy. Policjant przystąpił do reanimacji 64-letniego mężczyzny, aż do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego.

W jednym z kościołów w Lubartowie, w ubiegłą niedzielę, doszło do zdarzenia, w którym uczestniczył sierżant sztabowy Cezary Lik – policjant wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. Funkcjonariusz znajdował się wtedy w czasie wolnym, gdy nagle zauważył, że starszy mężczyzna w kościele nagle upada i traci przytomność.

Bez wahania, wraz z innymi osobami, pomógł wynieść poszkodowanego z kościoła i umieścić go w bezpiecznym miejscu. Następnie natychmiast rozpoczął reanimację, którą kontynuował przez cały czas, do czasu przyjazdu karetki. W trakcie akcji ratowniczej pomagał mu inny mężczyzna.

Dzięki prowadzonej reanimacji, 64-latek odzyskał funkcje życiowe i w tym stanie został przekazany ratownikom, którzy podłączyli go do specjalistycznego sprzętu i przetransportowali do szpitala, gdzie przebywa do dzisiaj.

Pamiętajmy, że taka sytuacja może spotkać każdego, nie wahajmy się pomóc, gdyż liczy się każda minuta!

Sierż. szt. Cezary Lik pracuje w policji od 2006 roku. Przez cały okres swojej służby związany jest z Wydziałem Prewencji, Ogniwem Patrolowo Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. Ponadto, poza służbą interesuje się sportem. Jego pasją są sporty sylwetkowe – kulturystyka. Cezary należy do federacji NPC i bierze czynny udział w zawodach, aktualnie jest w trakcie przygotowań do jesiennych startów w tej federacji.

W trakcie mszy zasłabł starszy mężczyzna. Na pomoc ruszyli świadkowie, w tym policjant będący poza służbą

(fot. Policja Lubartów)

32 komentarze

  1. ocieplanie wizerunku policji trwa nadal. Jedna jaskółka nie czyni wiosny .

  2. Kogo obchodzi gdzie on pracował jest ok gość tylko wstyd rodzinie przynosi przez pracę

  3. Parcie na szkło.

  4. Tak chwalimy Policjanta ten pan co pomagał to co …. zając ale tak o zwykłym obywatelu nic nie było by napisane przecież to zwykły nikt ale tu policjant top o nim trzeba pisać a zwykłym obywatelu już nic . Ciekawie czy ktoś próbował odnieść tego Pana . Może policja go odnajdzie – się wykaże i tez go uhonoruje – może Burmistrz lub władze lokalne powinny wręczyć mu podziekowania

  5. milicja buduje swój ciepły wizerunek, od 8 lat widzimy, że pisowska milicja potrafi bić babcię Kasię, szarpać kobiety za noszenie błyskawic, ustawiać kordon nie do przebycia na Żoliborzu przy Mickiewicza, chronić złodziei z pisu, , ochraniać Pierdzikiewicza z bandą nacjonalistów pod kościołem , by kobiety nie nabiły bandziorów, tych przykładów bohaterskiego zachowania pisowskiej miolicji mopżna by ,mnożyc dużo, ale nic juz nie sprawi, że zwykły obywatel „pokocha” milicyjny mundur, te zakały co teraz się pisowi wysługują powinno się wylac na zbity pysk razem z szefem od pancerfaustów

Z kraju