690 680 960

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie dziękuje dawcom krwi

Tylko w miniony piątek rekordowa liczba Honorowych Krwiodawców oddała krew w Lublinie. W tym dniu niemal 400 osób podzieliło się życiodajnym płynem z potrzebującymi.

W miniony piątek do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zgłosiło się 409 dawców, zaś 395 oddało krew. Była to rekordowa liczba dawców w oddziałach RCKiK, w ciągu jednego dnia. W związku z tym dyrektor RCKiK, za naszym pośrednictwem pragnie podziękować osobom, które w tym dniu oddały honorowo krew.

Podziękowanie Pani Elżbiety Puacz – Dyrektor RCKiK w Lublinie

W imieniu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie z przyjemnością oraz ogromną satysfakcją pragnę poinformować, iż 4 października rekordowa liczba Honorowych Krwiodawców oddała krew w naszych oddziałach. W tym dniu do siedziby i terenowych oddziałów RCKIK zgłosiło się 409 Dawców, zaś 395 z nich oddało krew.

Dziękujemy Państwu za zaangażowanie oraz udostępnianie naszych apeli w mediach. Dzięki Państwa natychmiastowej pomocy mamy możliwość zapewnić bezpieczeństwo pacjentom Lubelszczyzny, a także wspólnie propagować ideę Honorowego Krwiodawstwa. Jednocześnie za Państwa pośrednictwem, pragniemy podziękować wszystkim Honorowym Dawcom krwi, którzy odpowiedzieli na nasz apel i oddają krew, ratują życie innym. To dzięki nim możemy pomagać innym. Zapotrzebowanie na krew nadal jest bardzo duże i każdego dnia czekają na nią pacjenci szpitali z województwa lubelskiego.

Dlatego serdecznie zachęcamy do tego, aby zgłaszać się do RCK1K w Lublinie i oddziałów terenowych oraz brać udział w terenowych akcjach poboru krwi. Krew to Dar, którego nie da się wyprodukować lub kupić w aptece, dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy mieli świadomość, że niezbędna jest bezinteresowna chęć podzielenia się tym drogocennym darem z innymi.

dr n. med. Elżbieta Puacz

(fot. RCKiK)

5 komentarzy

 1. Skoro tyle ludzi oddaje, może by przywrócili oddział na krasnickich.

 2. robią sobie sensacje z tego ze w piątek tyle zebrano , jak punkty poboru otwarte są tylko w piątek i poniedziałek to frekwencje są . tylko załogi szkoda bo ma roboty dużo.

 3. Powinni dawać za oddanie krwi 2 dni wolnego na koszt państwa. Dzięki temu ludzie mogliby coś zrobić dobrego a przy okazji odpoczć

 4. Z tą ilością wolnego to ktoś tutaj trochę przesadził! 😉 ale ujme to tak… Warto dodatkowo gratyfikować dawców bo krew jest bardzo cennym darem!! Jak nie niejcenniejszym dla drugiego człowieka!! Poza dniem wolnym Ministerstwo Zdrowia mogło by pomyśleć o czymś dodatkowym.

 5. Wystarczył jeden SMS zapraszający do oddania krwi. Byłam jedną z tych 395 osób. 🙂
  Zapraszam niezdecydowanych. Może to frazes, ale naprawdę komuś można pomóc.

Kursy walut

 • USD 4.33zł -0.5%
 • GBP 5.3242zł -0.23%
 • EUR 4.6816zł -0.09%
 • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas