Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie akcji ,,Oddając krew dajesz kolejną szansę” zebrali 14 litrów krwi (zdjęcia)

W Dzień Kobiet w Szkole Policealnej – Medycznego Studium Zawodowego im. Władysławy Szoc w Chełmie odbyła się akcja krwiodawstwa pod hasłem ,,Oddając Krew Dajesz Kolejną Szansę ”. Życiodajny płyn oddało ponad 30 osób.

W dniu 8 marca na terenie szkoły odbyła się mobilna akcja krwiodawstwa „Oddając krew dajesz kolejną szansę”, w której uczestniczyły służby mundurowe, a także słuchacze szkoły policealnej Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie oraz ludzie dobrego serca,

Krew oddały 33 osoby, łącznie 14 litrów pięknego daru życia. Zbiórka krwi będzie przeznaczona dla osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych na terenie województwa lubelskiego.

Podmioty, które brały udział: OSP Zarzecze, OSP KSRG Wierzbica, OSP KSRG Kanie, OSP KSRG Wojsławice, OSP Busówno, OSP KSRG Czułczyce, Zakład Karny w Chełmie i WOPR Chełm.

Organizatorem wydarzenia była strona „Chełm na Sygnale” i Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe w Chełmie. Koordynatorem zaś akcji była mgr Jadwiga Woźniak kierownik szkolenia praktycznego w SP- MSZ.

(fot. Jakub Kursa)

5 komentarzy

  1. Z wariatów drogowych powinno się przymusowo spuszczać farbę!

  2. bylo by wiecej oddajacych krew gdyby było to anonimowo…rejestraca ,formularze,podawanie dowodu,cala otoczka a tu pełno ststystyki i przekazyzywania zebranych informacji nie wiadomo komu

    • A potem ktoś miałby dostać czyjś syf z krwi anonimowo ? hahaahahaha mistrzu logiki tu chodzi o bezpieczeństwo tego, który otrzymuje tą krew, a jak komuś się nie podoba procedura nie musi oddawać.

  3. Na 2 zdj bez kagańców a później założone szopka trwa dalej

  4. Duże brawa dla tych co oddają krew. W mojej rodzinie juz była potrzebna i uratowała życie. Wielkie dzięki dla Was.

Z kraju

Sport