Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zatrzymał pijanego kierującego pojazdem dostawczym i zabrał mu kluczyki

Wsiadł za kierownicę pojazdu dostawczego mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jego styl jazdy zauważył świadek, który niezwłocznie zareagował i wspólnie z innymi osobami zatrzymał pojazd, a następnie odebrał nietrzeźwemu mężczyźnie kluczyki.

Dyżurny komisariatu w Terespolu otrzymał wieczorem zgłoszenie dotyczące zatrzymania przez świadków nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Okczyn w powiecie bialskim. Na miejscu mundurowi potwierdzili zgłoszenie.

Świadek przekazał mundurowym, że jadąc w stronę miejscowości Kodeń zwrócił uwagę na jadącego przed nim dostawczaka. Auto nie trzymało toru jazdy i co chwilę zjeżdżało na nieutwardzone pobocze. Mężczyzna oraz jadący z nim pasażerowie nabrali podejrzeń, że kierowca pojazdu jest pijany. Zatrzymali więc fiata oraz odebrali siedzącemu za kierownicą mężczyźnie kluczyki, do czasu przyjazdu patrolu.

Za kierownicą fiata siedział 57-letni mieszkaniec gminy Kodeń. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. 57-latek musi się także liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

9 komentarzy

  1. Specjalistom jestem

    Jak pierwszy zakaz, to nie ma czym się przejmować. Musi się poważnie zastanowić po 3 czy 4 zakazie.

  2. konfitur coraz więcej interesuje się sobą jeden z drugim

  3. Jednak, dziki wschód

  4. Znaczy się,odbył się napad i zabór mienia.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo