Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

W siatce za łóżkiem znajdowały się zwłoki noworodka. Matka chłopca oskarżona o zabójstwo

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozi 29-latce z naszego regionu. Jak wskazują śledczy, ukrywała ona ciążę, a następnie wywołała poród. Dziecko zaś schowała za łóżkiem.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa noworodka, które miało miejsce na terenie gminy Izbica. Wszystko wydarzyło się 2 października 2021 r., kiedy to do szpitala w Krasnymstawie trafiła w ciężkim stanie 27-letnia kobieta. Uskarżała się na silne bóle podbrzusza. Miała też krwawienie z dróg rodnych.

Lekarze od razu zorientowali się, iż pacjentka jest po porodzie, który miał nastąpić kilka godzin wcześniej. Jednak ta wszystkiemu zaprzeczała. Wówczas o wszystkim powiadomiona została policja. Funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania kobiety, podczas przeszukania domu natrafili na zwłoki noworodka. Znajdowały się one w siatce na zakupy i były schowane za łóżkiem.

Jak wyjaśniają śledczy, w trakcie prowadzonego postępowania ustalono, że mieszkanka gminy Izbica będąc w 33. tygodniu ciąży zażyła środki farmakologiczne o działaniu wczesnoporonnym, jak też substancje odurzające. Po wywołaniu porodu doprowadziła do śmierci chłopca. Biegli wskazali, iż dziecko po urodzeniu miało objawy niedotlenienia, a jako wcześniak potrzebował pomocy medycznej, jednak matka jej nie wezwała.

Nie mieli też wątpliwości, iż kobieta była poczytalna, a tym samym miała zdolność do rozpoznania czynu i kierowania swoim postępowaniem. Zarzuty w tej sprawie usłyszała tylko kobieta. Jej partner przebywał wówczas za granicą kraju, gdzie pracował. Wobec pozostałych bliskich jej osób, ukrywała ona fakt, iż jest w ciąży.

29-latka została oskarżona o zabójstwo dziecka. Nie przyznała się do winy. Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Zamościu. Kobiecie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Z uwagi, iż posiada jeszcze dwoje małych dzieci, nie zastosowano wobec niej aresztu.

8 komentarzy

  1. Czy to joanna? Santo subito lewactwa.

  2. Tęczowe barachło.

    • Mylisz się. W cywilizowanym kraju mogła na życzenie usunąć ciążę do 12 tygodnia bez żadnych problemów. W tym kraju została zaszczuta i zmuszona do rodzenia. Nie masz nawet wiedzy kto może być ojcem dziecka. Może zostało poczęte przez gwałt? Jednak ja myślę, że mogło to być dziecko np. księdza. Nie da się tego wykluczyć bo takich przypadków przybywa.

    • Owszem. Mogła donosić ciążę i oddać zakonnicom w oknie życia ale nie nam to oceniać.

  3. Ludzie to najgorsze ścierwo jakie chodzi po tej Ziemi jesteśmy jak rak, jak pasożyt a nadano nam szlachetny tytuł naczelnych ssaków króli wśród zwierząt a my jako jedyni jesteśmy w stanie bez żadnej przyczyny zabić swoje potomstwo nawet karaluchy dbają o swoje dzieci. Ewolucja to kpina jesteśmy wybrykiem natury który nie powinien się wydarzyć. Ziemia nie jest dla ludzi

Dodaj komentarz

Z kraju