Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jest nagranie wypadku z udziałem motocyklistki. „Zignorowała przepisy drogowe” (wideo)

Młoda kobieta kierująca motocyklem nie zastosowała się do zakazu skrętu w lewo i doprowadziła do zderzenia z oplem. 22-latka trafiła do szpitala. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Nagranie policjanci opublikowali ku przestrodze.

Do wypadku doszło w środę około godziny 17.30 na skrzyżowaniu ul. Lipowej, Narutowicza i al. Piłsudskiego w Lublinie. Zderzyły się tam dwa pojazdy: samochód osobowy i motocykl. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący oplem mężczyzna poruszał się al. Piłsudskiego na wprost, w stronę ul. Lipowej. Z jego relacji wynika, iż w momencie, kiedy opuszczał już skrzyżowanie, przed pojazdem dostrzegł jednoślad. Nie zdołał wyhamować i doszło do zderzenia obu pojazdów pojazdów.

– Na nagraniu widać jak kierująca motocyklem na skrzyżowaniu skręca w lewo z pasa ruchu przeznaczonego do jazdy na wprost. W konsekwencji wpada pod jadącego opla. Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia, kierująca motocyklem marki Kawasaki nie odniosła obrażeń ciała, które zagrażałyby jej życiu. Kobieta po badaniach, jeszcze tego samego dnia została ukarana mandatem karnym kredytowanym w kwocie 1500 zł – relacjonuje nadkomisarz Andrzej Fijołek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Mundurowi opublikowali nagranie momentu zderzenia obu pojazdów, ku przestrodze.

– Łamanie tak elementarnych zasad ruchu drogowego niejednokrotnie kończy się tragicznie, zwłaszcza dla kierujących motocyklami lub innych niechronionych uczestników ruchu. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię na drodze – dodaje nadkomisarz Andrzej Fijołek.

 

58 komentarzy

 1. Ktoś potrafi określić czy pan z opla aby na pewno jechał 50 km/h?
  Właśnie dlatego w mieście są ogrniczenia prędkości do 50km/h, bo każdy może się pomylić.
  Dlatego na Zelwerowicza powinno być ponowne zniesione ograniczenie do 50 km/h

 2. … dla tej motoidiotki sezon zakończony z hukiem. pora zmienić szybko przepisy tak aby motogłupki miały zawsze pierwszeństwo tak jak piesi na pdp, inaczej szybko wyginą

 3. Podobne manewry wykonują kierujący skrzyzowanie dalej ( z ul. Rowerową). Jest pas do jazdy prosto. Niebieska tablica nad sygnalizatorem.Az sie prosi o partol drogówki. 300% normy mandatow miesięcznych w 1 dzien by wykonali.

 4. Widocznie patrzył w lusterka. Bo motocykle są wszędzie.

 5. W tym zdarzeniu oczywistym jest, że pani kierująca motocyklem popełniła minimum dwa błędy i powinna otrzymać za całą sytuację trzy mandaty(lub jeden łączny):
  – za niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej połączonej z oznakowaniem pionowym informującym, że ten pas służy tylko do jazdy na wprost przez te skrzyżowanie;
  – za wymuszenie pierwszeństwa;
  – za spowodowanie kolizji z samochodem.

  Wjazd na skrzyżowanie z zamiarem skrętu w lewo nie spowodował kolizji, ani nie powoduje od razu wymuszenia pierwszeństwa, bo gdyby nic nie poruszało się z przeciwka lub przepuściłaby samochody jadące z naprzeciwka, to wtedy byłby tylko mandat za zignorowanie oznakowaniu na skrzyżowaniu. Nie upewnienie się przez kierującą motocyklem, czy może opuścić skrzyżowanie bez wymuszenia pierwszeństwa, połączone z przecięciem pasa ruchu po którym poruszał się czarny opel z pierwszeństwem przejazdu i który był zbyt blisko, aby dokonać skutecznego hamowania przed motocyklem, to dopiero spowodowało kolizję pojazdów.
  Młody wiek kierującej, połączony z małym doświadczeniem kierowaniem pojazdem oraz z nieznajomością/łamaniem przepisów ruchu drogowego skutkowało w tym przypadku mocną kolizją, ale mam nadzieję, że ta pani wyciągnie jakąś naukę z tego zdarzenia i bardziej zacznie myśleć podczas poruszania się po drogach.
  Co do kierującego samochodem, to przypuszczam, że prędkość pojazdu była mocno powyżej 50, oraz kierujący za mało uważnie obserwował skrzyżowanie, bo hamowanie było mocno spóźnione.
  A tytuł według mnie, powinien brzmieć bardziej konkretnie:
  „Młoda kobieta kierująca motocyklem nie zastosowała się do zakazu skrętu w lewo, wymusiła pierwszeństwo doprowadzając do zderzenia z czarnym oplem.”

 6. niezle ja pierdyknelo cieka we czy wroci na tor?

 7. Franiu szkoda że przestałeś brać leki

 8. patrz w lusterka, debile na motocyklach są wszędzie.

 9. Wy umiecie czytać samochodem jechał faceta a motocyklem kobieta zanim zaczniecie komentować najpierw przeczytajcie 2 razy

Dodaj komentarz