Utknęła nissanem na przejeździe kolejowym. „Naraziła dwójkę dzieci, które z nią jechały” (foto)

Wciąż zdarzają się kierowcy, którzy igrają z życiem swoim, jak też innych. Statystyki przerażają: każdego roku na przejazdach kolejowych dochodzi do ok. 200 wypadków i kolizji, w wyniku których ginie kilkadziesiąt osób. Aż 98 proc. wypadków w tego typu miejscach powodują kierowcy, którzy ignorują przepisy o ruchu drogowym.

Pomimo licznych apeli i ostrzeżeń, czy też wielu relacji prasowych i telewizyjnych jak niebezpieczne są wypadki na przejazdach kolejowych, wciąż nie brakuje kierowców, którzy ignorują podstawowe zasady ruchu drogowego podczas przejeżdżania przez tego typu miejsca. Najczęściej jest to ignorowanie znaku stop na przejazdach, które nie są wyposażone w rogatki, ignorowanie sygnalizacji świetlnej czy też wjeżdżanie na przejazd pomimo braku możliwości jego opuszczenia.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Turystycznej w Lublinie. Jak nas poinformowano, kobieta kierująca nissanem wjechała na przejazd, pomimo wyświetlanego czerwonego światła. Wtedy zaczęły się zamykać rogatki, w wyniku czego nie zdążyła przejechać i utknęła pomiędzy szlabanami. Jeden z kierowców widząc nadjeżdżający pociąg ruszył na pomoc.

– Wyskoczyłem z samochodu i próbowałem podnieść lub wyłamać szlaban. Jednak ona cofnęła tak, że oparła pojazdem o szlaban i zaklinowała go. Co najgorsze, w pojeździe znajdowała się dwójka dzieci. Na szczęście pociąg się zmieścił i nie doszło do zderzenia. Maszynista tylko ją strąbił – relacjonował nam pan Marcin.

Pracownicy kolei, którym pokazaliśmy zdjęcie i opis zdarzenia byli w szoku, że takie sytuacje wciąż się zdarzają. Dodają, że zgodnie z przepisami takie zachowanie zagrożone jest mandatem. W tym przypadku kobieta naraziła nie tylko siebie, lecz również znajdujące się w aucie dzieci.

(fot. nadesłane – Marcin)

Zobacz również

29 komentarzy

 1. efekty500+

  • Prawdopodobnie masz psa albo kota… I żal du.. Pe ściska że nie dostajesz 500 plus…

   • P. S. Co nie u mniejsza faktu że głupio postąpiła paniusia narażając siebie i dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia…

   • Mam kilka milionow na koncie, wiec 500 czy 1000 miesiecznie mnie nie zbawi, ale tez irytuje ze rozdaja te pieniadze na prawo i lewo i ze czesto jakies karyny wypisuja, ze „im sie to nalezy”.

  • A u ciebie efekt zbyt długiego przebywania na słońcu bez czapki.

 2. Tylko surowa kara.

  Zabrać PJ i po ptakach , niech więcej nie naraźa źycia swego i innych.

  • Kto ma jej zabrać PJ ? Policja ? Jak nie złapią na ” gorącym ” , to na komendzie babka zaleje się łzami i dostanie tylko mandat . Widoczny przykład jaka gambeta porusza się po drogach . Jeżeli nie utraci prawka , to nic się nie zmieni by baczniej zwracała uwagę na znaki . Mąż powinie sam zabrać jej lejce i niech buja się komunikacją .

 3. Jak miala widziec szlabany i swiatla jak telefon jest wazniejszy.Wystarczy popatrzec w Lublinie na wszystkich swiatlach aby staniesz na czerwonym 90proc.kobiet trzyma juz telefon w reku.

 4. Zamiast głupawych naklejek typu kupione za 500+ lub brajan na pokładzie powinni przyklejać ,,Karyna za kółkiem”

 5. PUSTAK……………

 6. Nie wiem co w tym dziwnego…90% bab za kierownicami małych pojazdów kompletnie nie ogarnia rzeczywistości. To jak konie z klapkami na oczach, widzi tylko mały urywek jezdni przed maska. Poprawność polityczna, feministyczne brednie-i baba jeździ dalej. Az do skutku. Tiry przy wymuszeniach nie biorą jeńców,pociągi tez. Później lament „jak mogło do tego dojść”- a no właśnie tak ze takimi osobnikami nikt się nie zajmuje,tylko jest społeczne przyzwolenie na puszczanie głupich luzem.

  • Ale czego to mężczyźni częściej łamią przepisy i powodują wypadki?

   • Może według najprawdopodobniej lekko podkoloryzowanych statystyk.
    Ale to głownie dlatego, dlaczego pijani powodują zaledwie 5% wypadków (95%-trzeźwi) większość posiadaczek prawa jazdy nie korzysta z niego na taka skalę -jak robią to tylko mężczyźni.
    Poza twoimi durnymi statystykami jest jeszcze realne życie, w którym widać co się dzieje tak jak w artykule tym i kilkoma poniżej.

   • @damka
    Przejrzyj sobie wiadomości z ostatnich dni, zobaczysz jak dzielnie kobiety podciągają statystyki. Swoją drogą w Australii robiono badania i wyniki faktycznie był korzystne dla kobiet. Ale kiedy przeliczono ilość zdarzeń drogowych na ilość przejechanych kilometrów to „słaba płeć” faktycznie okazała się być słaba.

   • Z reguły mężczyźni łamią przepisy świadomie, a kobiety nieświadomie. Wbrew pozorom jest to ogromna różnica. Gdzie lewa, gdzie prawa, kto ma pierwszeństwo, ogląd sytuacji i antycypowanie. To jest, a właściwie powinien być, elementarz.

   • Właśnie widać .a ile to Kobiet powoduje wypadki nie biorąc w nim udziału ile wymuszeń pierwszeństwa przejazdu ,, wyjechała jeden gwałtownie hamował drugi w niego uderzył a ona odjechała dalej jak gdyby nic,, Niestety Kobiety nie są dobrymi kierowcami.

 7. Cieszę się, że sytuacja bardzo martwi pracowników kolei. Może ktoś się w końcu „kopsnie po rozum do głowy” i tak jak to zrobili koledzy drogowcy, wymieni sygnalizatory na LEDowe. Jeżdżę tędy prawie codziennie i dwa razy zdarzyło mi się przejechać na czerwonym – bo go nie widziałem! A proszę mi uwierzyć, że mam świadomość gdzie jest problem i zwracam na to uwagę. Zorientowałem się dopiero gdy zobaczyłem, że auta po drugiej stronie przejazdu zaczynają się zatrzymywać. Niestety, ale jadąc od Łęcznej po 17.00 w słoneczny dzień nie widać, że sygnalizator jest włączony. Kiedyś na przejazdach był dodatkowy sygnał dźwiękowy ale teraz już go nie ma. Kolejarzom radzę ruszyć się zza biurka i zobaczyć jak to wyglada w terenie.

  • Sygnał dźwiękowy jest, wystarczy jechać 50 żeby go usłyszeć… Sygnał dźwiękowy na tym przejeździe załącza się wraz ze światłami, następnie opuszczają się rogatki po lewej stronie tak aby osoba na przejeździe mogła spokojnie zjechać, dodam tylko, że od momentu sygnałów dźwiękowych i świateł do opuszczenia rogatek po prawej stronie upływa przynajmniej minuta więc ta kobieta musiała z premedydatacją wjechać na przejazd jak były opuszczone już rogatki z lewej strony + sygnał dźwiekowy + sygnał świetlny…

 8. ona1 ty jakaś mocno nieszczęśliwa jesteś . Zamiast pisać takie bzdety sprawdz statystyki kto najwięcej wypadków powoduje , już pomijam brak szacunku do kobiet zapewne wyniesiony z rodzinnego domu . A co do dużych aut to już Prof. Lew Starowicz się wypowiadał ….

  • Tak samo z pijanymi. Zaledwie 5% ze wszystkich wypadków powodują pijani. Znaczy ze jeżdżą lepiej?
   Według ogłupionych bab „statystykami” pewnie tak wszak to cyferki wypisane w internecie.. Zresztą od przeciętnej kobiety każdy pijany lepiej jeździ.
   Poza tym „uderz w stół” i odezwa się momentalnie posiadaczki małych samochodów i równie nikłych umiejętności broniące pustostanu pokazanego w artykule.

  • @fggh
   Przecież kobiety nie wybierają małych samochodów bo nie mają kompleksu „mniejszości”. Tylko dlatego, że nie potrafią jeździć większymi samochodami. Mnie się wcale nie uśmiechało kupowanie kolejnego samochodu bo kombi było za duże dla mojej żony. Bała się nim jeździć i teraz mamy dodatkowo Micrę, do której się nawet cała rodzina nie zmieści.

  • Nie odzywaj się do „móndrej inaczej” dla ona1 wszystkie kobiety to ogłupiałe baby czyli ona i jej matka też. Z całego serca życzę spotkania na drodze tego pijanego faceta co to lepiej jeździ od przeciętnej baby, może wtedy coś dotrze do zakompleksionego łba.

 9. Z tego co zawsze mowili pracownicy PKP rogatka jest tak zrobiona ze mozna ja bezpiecznie latwo staranowac autem lub wylamac recznie a tu widzimy pancerne stalowe rury ktorych facet nie mial sily ruszyc !!!!

 10. A co jej z mandatu.Zabrać na kilka lat PL.Na pewno nie pierwszy raz tak pojechała.Trudno nie zobaczyć migających świateł w kolorze czerwonym.Pomyślała udało się 100 razy to i dzisiaj pocisnę.Szkoda tylko dzieci że mają taką durną matkę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online