690 680 960

Turka: Zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się z fordem. Dwie osoby w szpitalu

Przez ponad dwie godziny zablokowana była droga z Lublina do Łęcznej. W Turce zderzyły się dwa auta.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godziny 6:40 w Turce. Na skrzyżowaniu przy osiedlu Borek zderzyły się dwa samochody osobowe: toyota i ford. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wyjaśniała nam kom. Renata Laszczka – Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, do zdarzenia doprowadziła kierująca toyotą. Kobieta jechała drogą krajową nr 82 Lublin – Łęczna, gdy w pewnym momencie z drogi podporządkowanej miał wyjechać inny pojazd. Zjechała wtedy na przeciwległy pas jezdni, w wyniku czego doszło do zderzenia z jadącym z naprzeciwka fordem.

W wyniku zderzenia dwie osoby zostały przetransportowane do szpitali w Lublinie. Na szczęście nie odniosły poważniejszych obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-01-15 10:34:16

7 komentarzy

 1. Redakcjo:
  „Jadąc drogą krajową nr 82 Lublin – Łęczna, z drogi podporządkowanej miał jej wyjechać inny pojazd.”
  Czytacie czasami przed publikacją teksty?
  Bo z powyższego zdania wynika, że to droga krajowa 82 jest podporządkowana i z niej wyjechał inny pojazd.

  • Kubusiu może przeczytasz jeszcze z 10 razy i zrozumiesz? Dla inteligentnych inaczej wytlumacze lopatologocznie powyższy tekst: jechała drogą krajową nr 82 z drogi podporządkowanej wyjechał samochód (czyli wymusił pierwszeństwo) na jadacej drogą krajową nr 82. Zrozumiałeś? To teraz naucz się czytać ze zrozumieniem.

   • Jak masz jakimś cudem maturę, to czym prędzej zwróć. Przynajmniej jeśli chodzi o wynik z języka polskiego dojść musiało bowiem do rażącej pomyłki.

    • Kubusiu, każdemu może się zdarzyć chwila „pomroczności jasnej”, ale u ciebie to już jest raczej pomroczność wtórna… Informacja o zdarzeniu jak najbardziej konkretna i logiczna, „Roz” usiłujący ci łopatologicznie wytłumaczyć, używając eufemizmów, że bredzisz, a ty dalej swoje. Do której klasy chodzisz ?

   • Jeśli ktoś twierdzi, że cytowane przez Kubę zdanie jest prawidłowe to powinien wrócić do podstawówki. Przecież podmiot jest całkiem inny.

    • To nie zmienia faktu że można zrozumieć co miał autor do przekazania. Pomijając fakt upośledzonego „rozumowania” Kubusia.

     • Owszem, można zrozumieć intencję autora.
      Ale – jest to zdanie zupełnie niepoprawne z punktu widzenia gramatyki języka polskiego.
      Zwróć swoją maturę.
      Jesteś upośledzony pod względem rozumowania i na nią nie zasługujesz.
      Co od początku sugeruję.
      „Zdając maturę egzaminator popełnił pomyłkę w ocenie jego wyników”.
      Proszę o rozwinięcie:
      Podmiot, orzeczenie, dopełnienie.
      To zdanie odnoszące się bowiem w takim samym stopniu do twojego (wysoce wątpliwego) egzaminu maturalnego, co do zdania w artykule, które wzbudziło moją wesołość (i prośbę do Szanownej Redakcji o korektę).

Kursy walut

 • USD 4.2399zł -0.38%
 • GBP 5.2707zł 0.27%
 • EUR 4.5312zł -0.14%
 • CHF 4.6572zł -0.3%

Polub nas