„Trzeźwy październik” na drogach powiatu świdnickiego

Świdniccy policjanci od kilkunastu dni prowadzą kontrole drogowe ukierunkowane na wyeliminowanie z drogi kierowców prowadzących pojazdy na tzw. podwójnym gazie. Wśród 1700 skontrolowanych kierujących, dziesięciu zdecydowało się jechać po alkoholu.

Policjanci świdnickiej drogówki od kilkunastu dni prowadzą działania prewencyjno-kontrolne „Trzeźwy październik”. Cele tych działań jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze starają się wyeliminować z ruchu kierowców wsiadających za kierownicę po alkoholu lub środkach odurzających.

– Policjanci w te kilkanaście dni bieżącego miesiąca przeprowadzili ponad 1700 kontroli drogowych. Niestety pomimo wielu apeli, komunikatów w mediach, nadal nie brakuje lekkomyślnych kierowców, którzy prowadzą pojazd na tzw. podwójnym gazie. Dotychczas łącznie ujawniono dziesięciu kierowców – informuje asp. Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej Policji.

W miniony poniedziałek mundurowi zatrzymali 23-latkę, która kilka miesięcy temu odebrała prawo jazdy. Kobieta jechała pojazdem po alkoholu.

– Kobieta podczas kontroli bagatelizowała fakt jej nietrzeźwości, tłumacząc, ze nie ma czasu bo się śpieszy do pracy. Alkomat wykazał ponad 0,5 promila alkoholu w jej organizmie – dodaje asp. Magdalena Szczepanowska.

2016-10-19 23:35:56
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Działania pozbawione podstawy prawnej. Jestem jak najbardziej za wyeliminowaniem pijaków prowadzących pojazdy, ale musi być to robione zgodnie z prawem.

 2. Jakby skontrolowano 1700 kierowców dziennie to by był jakiś popis, ale nie w ciągu kilkunastu dni,łachy nie robią.

 3. W piątek wieczorem prawdziwych pijanych kierowców za kółkiem, a nie głównie w poniedziałek rano kacowych… ale fakt, tych łatwiej złapać.

 4. Kiedy skończy się to bezprawne działanie policji? Dlaczego policjanci wciąż działają niezgodnie z prawem, wbrew prawu, konstytucji, a co najgorsze w tym przypadku – na polecenie przełożonych?
  Może w końcu czas na uregulowanie prawne tego „sprawdzania trzeźwości”?

 5. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa (też Pierdółki) a mąż starej Pierdółkowej

  Owej bagatelizującej problem bździągwie przetrzepałbym rozum z doopy do głowy i zabrał prawko na 2 razy dłużej niż każdemu innemu opojowi

 6. A ile toczy się postępowań p=ko policjantom za bezpodstawne zatrzymanie.

 7. mieszkam pod Lublinem parę lat i jeszcze nigdy nie dmuchałem a wjeżdżam do miasta o 6,30 wtedy misiaczki maja przekazanie zmiany i nie wyjeżdżają z powodzeniem można jeździć narąbanym ale parę razy do roku mogli by to zmienić

 8. Tylko 10? W samym Lublinie tylu capną w dwie weekendowe noce.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja