Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Tradycyjne święto plonów powiatu lubelskiego odbyło się w Radawcu. Byliśmy tam i my

Korowód wieńców dożynkowych, tradycyjne obrzędy, występy zespołów ludowych, liczne konkursy a nawet spadochroniarze. Potem koncerty zespołów muzycznych – to wszystko czekało dzisiaj na lotnisku w Radawcu podczas dożynek.

Tysiące mieszkańców Lublina oraz powiatu lubelskiego odwiedziły w niedzielę lotnisko Aeroklubu Lubelskiego, gdzie odbywały się tradycyjne dożynki. Choć kilkukrotnie pojawiły się opady deszczu, to były one krótkie i raczej nikt z tego powodu nie zrezygnował z pobytu na dożynkach. A było co podziwiać, oprócz tradycyjnego korowodu wieńców odbyła się biesiada, na której wystąpiły liczne ludowe zespoły oraz śpiewacy. Nie brakowało konkursów zarówno dla dzieci jak i młodzieży czy dorosłych a mnogość stoisk zapewniała że każdy znalazł coś dla siebie.

Po południu oraz wieczorem tysiące osób ściągnęły występy zespołów Cliver i Zakopower. Całość zakończył pokaz sztucznych ogni.

Nasze stoisko na dożynkach cieszyło się również ogromną popularnością. Do namiotu przygotowanego wraz z portalem zwiedzajlubelskie.pl co chwila ustawiały się kolejki osób chętnych przenieść się w wirtualną rzeczywistość i spróbować swojej wytrzymałości na kolejce górskiej czy też odbyć wirtualny spacer po turystycznych miejscowościach naszego regionu. Wszyscy wychodzili zadowoleni, większość pytała gdzie jeszcze będzie można nas spotkać. Wyjaśniamy – Będzie jeszcze wiele okazji, o każdej z nich będziemy informować z wyprzedzeniem.

Dziękujemy również za liczne głosy wsparcia i podziękowania za to co robimy. Wszak robimy to dla Was. Do zobaczenia następnym razem i to już niebawem…

(fot. lublin112)
2014-08-31 22:18:44

Jeden komentarz

  1. Skoro o dożynkach mowa, to w artykule powinny znaleźć się informacje na temat kto wygrał konkurs na najpiękniejszy wieniec klasyczny i nowoczesny i kto bedzie reprezentował nas na dożynkach wojewódzkich. A tu widze tylko promocja „stoiska”