Rozbój na stacji paliw. Pobił i okradł 16-latka

Międzyrzeccy kryminalni zatrzymali 22-latka, który pobił i okradł na parkingu stacji paliw 16-latka. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem, sprawa ma charakter rozwojowy.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w nocy na parkingu jednej ze stacji paliw w Międzyrzecu Podlaskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu i kradzieży, a ofiarą miał być 16-latek.

Na miejscu pojawili się mundurowi. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany mężczyzna zaatakował jego 16-letniego brata. Bił i kopał go, a gdy ten upadł z kieszeni kurtki wyjął telefon komórkowy. Wartość strat oszacowana została na kwotę 1800 zł. Co więcej, ten sam mężczyzna uszkodził pojazd zgłaszającego. Mężczyzna miał kopnąć w odjeżdżający już pojazd.

Straty wycenione zostały przez zgłaszającego na kwotę 400 złotych. Mężczyzna dodał, że na stację przyjechał z nimi znajomy, który podczas całego zdarzenia uciekł. Podczas rozmowy z mundurowymi obydwaj mężczyźni twierdzili, że nie znają agresora ani też powodu jego zachowania.

Kryminalni z Międzyrzeca Podlaskiego ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 22-letni mieszkaniec gm. Drelów. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. 22-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Swoje zachowanie tłumaczył faktem, że mężczyzna który uciekł z miejsca zdarzenia wcześniej okradł go. On jedynie chcąc odzyskać swoje pieniądze zabrał telefon nastolatka.

O dalszym losie 22-latka zadecyduje sąd. Rozbój zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia i udział w niej poszczególnych osób.

(fot. Policja)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Wciągneła mnie ta historia i jestem ciekaw daleszego ciągu ….

 2. Teraz to już każdy skrojony się pruje. Ludzie już nie mają zasad, honoru.

 3. wsiowa patola

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki