Renault zderzył się z mercedesem. Ulica zasypana papierosami, sprawca uciekł

Przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy, doprowadził do zderzenia. Towar rozsypał się po ulicy, sprawca rzucił się do ucieczki.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 13:30 na ul. Węglarza w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Strzembosza zderzyły się dwa samochody: renault i mercedes. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jak wstępnie ustalono, kierujący renaultem mężczyzna jechał od strony ul. Węglarza. Wjeżdżając na skrzyżowanie wymusił pierwszeństwo przyjazdu na mercedesie, który poruszał się od strony ul. Walecznych w kierunku ul. Dożynkowej. Doszło do zderzenia pojazdów.

W wyniku tego, na jezdnię rozsypały się przewożone w renaulcie papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kierowca tego auta widząc co się stało, wyskoczył z pojazdu i rzucił się do ucieczki. Świadkowie ruszyli za nim w pościg, niestety nie udało się go zatrzymać. Zanim przyjechały służby ratunkowe, wielu przechodniów zdążyło wyzbierać część papierosów.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Trwają też poszukiwania kierowcy renaulta. Występują utrudnienia w ruchu.

2017-10-10 14:23:42
(fot. lublin112.pl, nadesłane Dorota, Marcin, Ela)

Zobacz również

38 komentarzy

 1. Chciałbym dopaść tego bandytę o ułamek sekundy wcześniej przed skarpą była żona i o mały włos by nie zginęła !!
  Nawet gdybym miął siedzieć , sam bym wymierzył sprawiedliwość a tak ujdzie mu to sucho !!1 oby go dopadli !!

 2. Ciekaw jestem jak długo jeszcze policja i straż miejska będą biernie przyglądać się na cwaniaków handlujących papierosami na ruskiej i przed novą

  • Tak długo jak będą brali w łapę.Poza tym większoś z nich to Bułgarzy cz Ukraińcy a wiadomo,że uchodźcy majá większe prawy niż Polacy.

  • Ale strażaki przynajmniej za darmo sobie dzisiaj popalą i nie muszą gasić,no chyba że peta.

  • Policja i Straż Miejska nie są od papierosów. Poczytaj kodeks karny skarbowy, to się dowiesz że urząd skarbowy powinien z tym zrobić porządek

  • Ja żyję na tyle długo, żeby pamiętać co się kiedyś działo na Lubartowskiej. Miejscowi sprali nawet komendanta policji, jak zaczął bronić napadniętej kobiety. Zaczepiali ludzi w biały dzień na dworcu PKS. A teraz mają hajs z handlu, można bezpiecznie przejść Lubartowską nawet po zmroku, policja ma czyste kartoteki, bo nikt nie zgłasza rozbojów, których sprawców i tak by nie ustalono… Korzystają wszyscy, a skarb państwa traci mniej niż gdyby ściągnął akcyzę z tych fajek i wydał ją na aresztowanie i więzienie miejscowych.

 3. „Zanim przyjechały służby ratunkowe, wielu przechodniów zdążyło wyzbierać część papierosów.”

  Znalezione nie kradzione. 😀

 4. Nie chrzańcie,że Merc jechał za szybko bo przy 56km/h to wygląda tak:
  https://www.youtube.com/watch?v=wUPE8GRN4wo

 5. powiem tak to byl zamach na dwóch prezesów lubelskich firm transportowych, mianowicie pan płetwa i pan rysio udaremnili przemyt papierosów generalnie zdrówka życzę, merca się wyklepie pozdrawiam

 6. pobiegli do garazu zabrac z ‚magazynu’ reszte papierosow ,ktore sa wiecej warte niz ten renault.a mercedes kradziony…..

 7. Nie od dzisiaj wiadomo, że kierowcy od strony ul. Walecznych jadą jak szaleni. Pomimo tego, że na takim krótkim odcinku są 4 przejścia dla pieszych. Jestem mieszkanką okolicy i nie raz musiałam ustąpić pierwszeństwa rozpedzonym kierowcom !! Ludzie zacznijcie trochę myśleć podczas poruszania się autem w tej okolicy. Tak łatwo tu o nieszczęście dla pieszych oraz kierowców!

  • „… nie raz musiałam ustąpić pierwszeństwa rozpedzonym kierowcom”
   Serio? Pieszy nie ma pierwszeństwa, musi poczekać aż będzie miał możliwość wejścia na przejście dla pieszych.
   Kierowca może, ALE NIE MUSI zatrzymywać się przed przejściem. Mam wrażenie, że coraz więcej ludzi, którzy poruszają się pieszo ma właśnie takie myślenie. Jakby mieli pierwszeństwo. Dużo jeżdżę po mieście i naprawdę czasem ludzie nawet się nie rozglądają tylko w ciemno wchodzą na przejście, nie biorąc pod uwagę tego ze kierowca czasami nawet nie ma szans wyhamować.

   • Pełna treść ustawy przyjętej 25 września w Sejmie:

    USTAWA

    z dnia .……………… 2015 r.

    o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym

    Art. 1.
    W ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137, z późn. zm.1)) wprowadza się następujące zmiany:
    1) w art. 2 pkt 23 otrzymuje brzmienie:
    „23) ustąpienie pierwszeństwa – powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić innego kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości, a pieszego – do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku lub – w przypadku oczekiwania na możliwość wejścia na przejście dla pieszych – powstrzymania się od wejścia na nie;”;
    2) w art. 13:
    a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:
    „1. Pieszy przechodzący przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych.”,
    b) po ust. 1 dodaje się ust. 1a i 1b w brzmieniu:
    „1a. Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy oczekujący na możliwość wejścia na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyjątkiem tramwaju.
    1b. Przed wejściem na przejście dla pieszych, pieszy jest obowiązany zatrzymać się i upewnić, czy kierujący pojazdem ustępuje mu pierwszeństwa.”;
    3) w art. 26:
    a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:
    „1. Z zastrzeżeniem ust. 1a, kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu dla pieszych lub oczekuje na możliwość wejścia na nie.”,
    b) po ust. 1 dodaje się ust. 1a w brzmieniu:
    „1a. Kierujący tramwajem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu dla pieszych.”.

    Art. 2.
    Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017 r.

    • Bzdura, szkodliwa bzdura. Siejąc takie teorie zrobisz komuś krzywdę jak uwierzy. Wiać też, że rozpowiadane ploty odnoszą skutek w postaci zwiększonej w ostatnim czasie liczbie potrąceń w rejonie przejść dla pieszych.
     To co zacytowałaś to stara sprawa jeszcze z 2015r. Sejm 25.09.2015 uchwalił przygotowaną nowelizację Ustawy o ruchu drogowym, ale przepadła w głosowaniu w Senacie. Nigdy nie weszła w życie.
     Obowiązują poprzednie przepisy. Pieszy zbliżający się do przejścia lub oczekujący przed przejściem nie ma pierwszeństwa.
     Rozpowiadając swoje bzdury, narażasz innych. Takie coś powinno być karalne.

   • Kierowco. Chyba masz przeterminowane prawo jazdy… bez komentarza do Twojego komentarza.

   • Serio??!! Skoro tak dużo jeździsz po mieście to jadąc przez prosty odcinek przez który biegną 4 przejścia dla pieszych pędzisz jak szalony ??!! Bo tak właśnie jeżdżą tutaj kierowcy. I tak jak pisałam nie tylko ja, że maszeruje tu mnóstwo dzieci i matek z wózkami. Także o tragedię bardzo łatwo. Osiedle powstało bez żadnych przemyśleń i pomysłu wg mnie bo nie ma gdzie spacerować jedynie wzdłuż ulicy… Oczywiście ruch drogowy to piesi oraz kierowcy. Każdy powinien mieć wyobraźnię. Sama jestem też kierowcą więc zabieram stanowisko za dwie strony…

  • nie da się ukryć że gdyby na dole Walecznych postawili ukryty radar to dziennie by chyba zarobił chyba z milion.

 8. POBIEGLI DO SWOJEGO MAGAZYNU CZYTAJ GARAZU GDZIE MIELI PRAWDOPODOBNIE WIEKSZE ILOSCI TOWARU .A NIZELI WART TEN POJAZD[Y]

 9. Nawyki spod PKSu dały o sobie znać… 😉

 10. Fajki na Ruskiej podrożeją.

 11. Celnicy zamiast łapać takich co całe samochody fajek przewożą to juz drugi tydzień pilnują dziadkow na targu przy Unii Lubelskiej.Ich wynik to 2 paczki fajek i 3 ćwiartki spirytusu.A ci kur….a pod nową sobie stoją,biznes całą gębą.

  • celnicy potrzebuja żyć a do tego wyniki mieć. I tu jest wyraźna sprzeczność której skutkiem jest np pilnowanie dziadków

 12. Pewnie do Arka na Bluszczową jechali

 13. Wszyscy zabawni i roześmiani z powodu rozsypanych papierosów… A tymczasem… Codziennie tamtędy maszerują dzieci do szkoły, matki z wózkami i wiele innych osób. Żadne z nich nie byłoby w stanie odskoczyć sprzed samochodu chociażby we wczorajszym wypadku.
  Kierowcy pędzący z Walecznych nawet nie zwalniają przed skrzyżowaniem. Kierowcy jadący od Węglarza albo wymuszają, albo na szybko się wcinają. Wypadek za wypadkiem. Kwestia czasu jak w końcu stanie się tragedia na skrzyżowaniu.
  Kiedy kompetentne osoby postanowią i zrealizują coś w sprawie tego skrzyżowania?
  Światła? Rondo?
  Może my mieszkańcy powinniśmy stanąć i zmierzyć natężenie ruchu?

 14. Sekundy i może 3 metry dzieliły mnie by ci szaleńcy odebrali mi życie !!!!Przechodziłam tędy i za moimi plecami usłyszałam szczęk rozbitych samochodów !!! A tu niektórzy tryskają humorem i doskonałym samopoczuciem !!! Kiedyś dojdzie w tym miejscu do tragedii, przede mną szła grupa młodzieży i mamy z wózkami , to jedyna droga od pętli autobusowej ! Kierowco opamiętaj się i nie wygłaszaj idiotycznych sloganów !Jako mieszkanka ul.Strzembosza wiem z jaką prędkością jeździcie ,przez przejście dla pieszych nie przechodzę ale PRZEBIEGAM !!!!!

 15. moze ktos w kocu zmieni tam uklad pierwszenstwa -> do jazdy na wprost, skoro juz nowa droga jest oddana a nie jak bylo przedtem w lewo, i bedzie jasno i przejzyscie, i nie bedzie problemu

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET