Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

W pustostanie znaleziono zwłoki mężczyzny. To kolejna ofiara mrozów w naszym regionie

W ciągu ostatniej doby trzy osoby straciły życie z powodu silnych mrozów. Jedną z ofiar znaleziono w naszym regionie. Nie brakowało też interwencji związanymi z osobami bezdomnymi.

Najzimniejszym miejscem minionej nocy w naszym regionie znów było Roztocze. W Guciowie około godziny 6 nad ranem zanotowano -18,3°C, z kolei z Lublinie notowano od -12,7°C w centrum miasta, do -14,5°C przy ul. Zemborzyckiej. Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w całym kraju z powodu mrozów życie straciły trzy osoby. Jedną z ofiar znaleziono w naszym regionie.

W miejscowości Zawada koło Zamościa natrafiono na zwłoki 69-letniego mężczyzny. Znajdowały się one w pustostanie, gdzie temperatura była zbliżona do tej, jaka panowała na zewnątrz. Decyzją prokuratora, ciało zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok, która ma potwierdzić przyczynę śmierci.

W całym regionie policjanci i strażnicy miejscy są zobligowani do szczególnego nadzoru nad miejscami, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, lecz niskie temperatury będą stanowić dla nich zagrożenie. Chodzi m.in. o altanki na działkach, pustostany czy też wiaty śmietnikowe.

Wczoraj wieczorem jedną z tego typu interwencji przeprowadzono przy ul. Północnej w Lublinie. W jednym z pustostanów miały przebywać osoby bezdomne, rozpaliły sobie także ognisko, aby się ogrzać. Na widok policjantów oraz strażaków wszyscy uciekli.

Od 1 listopada do dnia dzisiejszego, według danych Komendy Głównej Policji, w wyniku wychłodzenia, w całym kraju zmarło 69 osób.

60

62
(fot. lublin112)
2018-03-04 11:31:05

5 komentarzy

  1. ten ochydny płot skrywający ślamazarną inwestycję to długo tam na północnej bedzie jeszcze straszył ?

  2. Zbig, zapytaj o to Prezydenta Żuka, nam maluczkim nic o tym niewiadomo.

    • Tylko obywatel

      Zbig – odpowiedzi na twoje pytanie, nawet najstarsi górale nie znają – nawet ci, którzy internet mają 😆

  3. Jak zwykle „służby „są „mądre” po fakcie .PIS wymienić tych ludzi najwyższy czas ,przecież dobrze wiecie kto tam pracuje i mają fuchy ??

    • Spoko panie „dozorca” (dawniej; cieć), pamiętajmy o tym przy następnych wyborach, których „aby patrzeć”.