690 680 960

Przepisy dotyczące tzw. aborcji eugenicznej niezgodne z konstytucją (wideo)

W czwartek Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące tzw. aborcji eugenicznej, czyli przeprowadzanej w przypadku podejrzenia choroby dziecka lub jego upośledzenia.

94 komentarze

 1. Mienisz się chłoptasiu erudytą już przy każdym niemal artykule, ale tu nie wystarczy odnaleźć konkretnych zapisów KD w necie. Jak przyjdzie czas o ile w ogóle) to stwórz sobie sam życie z plemników :)) A póki co „wyklikaj” sobie definicję życia. Niezależnie czy zdefiniujemy je w tym wypadku jako embrion, zygotę, płód – faktem jest, że jest to organizm wielokomórkowy, który od samego początku posiada swój unikalny kod DNA. DNA człowieka. Zatem od poczęcia do narodzenia jest to żywy organizm ludzki a spory czy jest to już człowiek czy nie są pozbawione sensu. TK nie miał wyjścia przy wydawaniu wyroku. Czy się to komuś podoba czy nie Konstytucja chroni każde ludzkie życie, a jest ono zdefiniowane tak jak napisałem. Można oczywiście wbrew logice i naukowej wiedzy zmienić jego definicję, tak jak zmieniono ją w wielu kwestiach: pandemii czy dewiacji… ale póki co jest właśnie taka. Sam zaś problem aborcji zawsze będzie budził kontrowersje jak każdy dylemat dotyczący uśmiercania jakiejkolwiek żywej istoty. Problem z aborcją polega na dogmacie że każda istota ludzka ma prawo do życia – jeśli łamiemy ów dogmat ze względu na?? na cokolwiek , jeśli przesuwamy granicę – aborcja, eutanazja – to niezależnie z jak wzniosłych pobudek to czynimy efektem jest, że owo prawo jest jedynie pustym frazesem a życie ludzkie nie ma już żadnego znaczenia a umowne granice można przesuwać w nieskończoność. Innymi słowy: życie jest najwyższym dobrem ale zabijanie jest ok w wyadku -i tu coraz szerszy katalog….

 2. kto może zabijac? czy lekarz ma licencje na zabijanie?

 3. KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA
  art.38 Zasada ochrony życia
  Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.
  1. na zarzut, że „zarodek” to nie człowiek odpowiadam – zróbcie badanie DNA
  2. na zarzut, że „i tak będą robić skrobanki nielegalnie” odpowiadam – to może zalegalizujmy złodziejstwo i gwałty..

 4. Szkoda, że państwo i kościół nie są takie chętne do pomocy rodzicom, których dzieci są niepełnosprawne i mają wady genetyczne jak są do banowania aborcji. : ) Jak dziecko się urodzi to już nie ich problem, niech rodzice sobie sami radzą, najważniejsze przecież że się urodziło.
  Poza tym skoro to już jest dziecko od dnia poczęcia to dlaczego kobiety w ciąży nie dostają w trakcie jej trwania żadnych świadczeń na dziecko, tylko dopiero jak urodzą? Hmmm.

  Wygooglujcie sobie zespół Patau i popatrzcie na te szczęśliwe dzieci, które miały okazję się urodzić i jak dobrze poszło przeżyć z godzinę. Na pewno są wdzięczne za tę godzinę życia w nieopisanym cierpieniu i bólu.

  • Taa? A rentę to kto przyznaje, dziadek mróz? Do tego dodatki pielęgnacyjne i inne swiadczenia? Może nie jest to równowartość wygranej w totka bo niektórzy tego oczekują za łaskawe niewyskrobanie „zygoty” zawczasu. A kościół? A co ma kościół do rozdawania pieniędzy na niepełnosprawnych?

 5. z tego co widzę wszyscy szczęśliwi łuhu aborcja zakazana… jestem ciekaw co byście zrobili jak by wam się urodziło upośledzone dziecko, chociaż pewnie napiszecie mi że byście je wychowali, jeśli tak to jestem ciekaw czy któryś z was wie w ogóle jak to jest wychowywać upośledzone dziecko, ile to jest cierpienia zarówno dla rodziców jak i dla dziecka. Jeśli mam być szczery wolał bym zginąć niż urodzić się z downem czy chociażby być ślepy, poza tym mówi się że dziecku nie dajemy wyboru, to teraz powiedzcie mi czy chrzcząc dziecko dajemy mu prawo wyboru religii? czy dziecko ma jakie kolwiek prawo do decydowania o sobie?

 6. Czy wy wszyscy podający się za tzw „obrońców życia” naprawde moglibyście spokojnie patrzeć z czystym sumieniem na cierpienie noworodka już od pierwszych minut życia? Czy to jest wg was to człowieczeństwo ???

 7. Przygraniczne kliniki już świętują i liczą zyski z legalnie u nich wykonanych aborcji. A biedni no cóż głosowali na PIS to muszą się z tym nieszczęściem pogodzić. Ksiądz wesprze pomorze.

 8. banda *** katolsko faszystowskich
  ..*** PIS

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ