Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącił prowadzącą rower kobietę i uciekł. Poszkodowana w szpitalu, sprawca jest poszukiwany

Z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala kobieta, którą potrącił samochód na drodze wojewódzkiej nr 811 Biała Podlaska – Konstantynów. Policjanci poszukują teraz sprawcy wypadku.

Do wypadku doszło w sobotę 30 maja około godziny 20.00 w miejscowości Roskosz koło Białej Podlaskiej. Na drodze wojewódzkiej nr 811 Biała Podlaska – Konstantynów potrącona została kobieta. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak ustalili policjanci, kobieta wraz z mężem poruszali się rowerami. Jednak doszło do awarii jednego z jednośladów. Para szła więc poboczem drogi prowadząc rowery. W pewnym momencie w idącą 65-latkę uderzył jadący w tym samym kierunku samochód osobowy. Jego kierowca nie interesując się losem poszkodowanej uciekł z miejsca wypadku.

Potrącona kobieta doznała poważnych obrażeń ciała i została przetransportowano do szpitala. Policjanci zaś poszukują sprawy zdarzenia. Dlatego też zwrócili się z apelem do wszystkich osób, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie o kontakt pod numerem telefonu 47 814 12 69 lub 112.

(fot. policja)

14 komentarzy

 1. Teoretycznie rowerzyści powinni prowadzić rowery „pod prąd”, co absolutnie nie usprawiedliwia zachowania *** za kierownicą.

 2. Fakt jeśli prowadzą to juz są pieszymi. Jak zwykle zbyt szybka jazda jest przyczyną, gdyby jechal wolniej to miałby wieksze mozliwosci ogarniecia tego co na drodze nieprzewidzianego sie dzieje a skutki zderzenia byłyby mniejsze.
  Policja tymi apelami o spokojniejsza jazdę to chce aby to zastapiło częste kontrolę czy co?? Apele do pewnej grupy nie trafią NIGDY.

  • Na tym forum nie pisze się takich rzeczy. Zaraz się dowiemy, że wypadki zdarzają przy każdej prędkości, więc nawet przy prędkości 5km/h może się wydarzyć. A poza tym, to samochody wymyślono, żeby jeździć a nie wlec się drogą.

 3. Pomijając postawę kierującego ale wystarczyło by żeby piesi dostosowali się do przepisów i zeszli z jezdni jak jedzie samochód to mieliby wtedy mniej cierpienia i kłopotów.

 4. Jakieś oświetlenie mieli czy kolejni wyznający teorie, że kierowca ma radar w oczach i widzi z kilometra? Kierowca sobie narobił problemów, ale czasem kamizelka lub światła za 20zl ratują życie.

  • A po co oświetlenie przed zmierzchem?
   Poczytamy analfabecie funkcjonalnemu artykuł że zrozumieniem: „około godziny 20:00”.
   Zachód słońca w sobotę 30 mają w Białej: 20:36
   Kodeks drogowy odnośnie obowiązkowych świateł u rowerzystów i odblasków u pieszych: „po zmierzchu”.
   Definicja „zmierzch” za Słownikiem Języka Polskiego PWN: „pora dnia od zachodu słońca do nastania ciemności”.

   Podziękował za uwagę.
   A teraz ty przeproś za próbę „wybielania” drogowego bandyty.

   • Ten „bandyta” powinien odpowiadać tylko za nieudzielenie pomocy. Samo zdarzenie to efekt nieustapienia pierwszeństwa nadjeżdżającemu pojazdowi. Piesi zachowali się jak samobójcy.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo