Pościg za włamywaczem. Trzy miesiące aresztu za szereg kradzieży i włamań (zdjęcia)

Bialscy policjanci po pościgu zatrzymali 60-latka, który dokonał szeregu kradzieży i włamań. Mężczyzna ma na swoim koncie również zniszczenie mienia. Straty spowodowane przestępstwami mieszkańca Białej Podlaskiej zostały oszacowane na ponad 10 tys. zł.

W miniony weekend na ul. Rzeźnianej w Białej Podlaskiej, bialscy funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania samochodu osobowego marki Seat. Mundurowi posiadali informację, że pojazdem porusza się osoba podejrzewana o kradzież.

Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, aby zatrzymać auto. Kierowca jednak nie reagował na polecenia funkcjonariuszy, przyspieszył kontynuując jazdę. W trakcie ucieczki ignorował też znaki drogowe, jadąc pod prąd uliczkami miasta i stwarzając zagrożenie innym uczestnikom.

Następnie na ul. Prostej porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. 60-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej został zatrzymany przez policjantów Wydziału Prewencji. W porzuconym samochodzie policjanci ujawnili pojemniki z paliwem, jak też inne przedmioty, pochodzące prawdopodobnie z kradzieży.

Mężczyzna został przewieziony do aresztu. Jak się okazało, 60-latek podejrzany jest o kradzież z włamaniem do budynku biurowego jednej z bialskich firm. Jego łupem padły tam m.in.: laptop, rejestrator monitoringu jak też artykuły spożywcze i chemia. Sprawca włamał się również do zbiorników paliwa samochodów ciężarowych należących do firmy, skąd skradł około 160 l oleju napędowego.

Jego łupem padła też kamera systemu monitoringu. Dodatkowo na terenie drugiego obiektu przemysłowego, mężczyzna uszkodził ogrodzenie i skradł 1000 l. zbiornik.

Podejrzany o dokonanie tych czynów 60-latek usłyszał zarzuty w warunkach recydywy oraz multirecydywy. Łączna wartość strat na szkodę firm oszacowana została na kwotę niemal 7 tys. złotych. Co więcej, policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut zniszczenia pojazdu osobowego marki Volvo. Do zdarzenia doszło pod koniec lutego przy ul. Moniuszki w Białej Podlaskiej. Tu straty oszacowane zostały na kwotę około 4 tys. zł.

Mężczyzna odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O dalszym losie 60-latka zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

9 komentarzy

 1. Wolnościowiec w gułagu

  „Następnie na ul. Prostej porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo.”

  Na Prostej w BP jest Zakład Karny, więc chyba od razu chciał się dobrowolnie poddać karze i zgłosić do jej odbycia.

 2. Myślę ze poszkodowani sa „wniebowzięci „z tej kary ich wiara w sprawiedliwość pozostała niezachwiana .Co prawda o zwrocie poniesionych strat mogą zapomnieć ,ale jaka satysfakcja ze pójdzie siedzieć na 15 lat !!!

 3. O widzę wielcy ZnaFcy sie wypowiadaja . A może gość ma wysoko postawionego kuzyna w Sekcie Smoleńskiej ? I co? Wówczas Maliniak go ułaskawi a ZnaFcy będą go mogli cmoknąć w D

  • Spoko póki co kasta nadzwyczajna rządzi w sądach i swoim krzywdy nie da zrobić

 4. Ja mam takie pytanie ,czy w tym kraju znajdzie się choć jeden poszkodowany ,który doczekal się sprawiedliwoisci od naszych sądów ? Ale prawdziwiej sprawiedliwosci ,gdzie sprawca powetował straty ,a nie o jakichś smiesznych nieegzekwowalnych wyrokach na nic nie wartym papierku z sądu ,po kilku latach procesów i dzisiatkach tysiecy wydanych na adwokatów

 5. 15 lat ? Żarty jakieś powinien dostać dożywocie ,A zresztą lapska powinii mu obcinac i wyrzucic dla przykładu dla innych zlodzieji A nie żywić złodzieja na koszt podatnikow, raz czy 2 nie bylo tykko nagminie wiec jedna powina byc kara surowa

 6. a nie prościej uciąć łapy przy samej d. bez prawa do jakiegokolwiek zasiłku? Kara skuteczna, bo więcej kradł nie będzie, odstraszająca, bo ryzyko straty rąk jest bardzo duże, i mająca walor wychowawczy bo mało kto się zdecyduje na kradzież kiedy już jest w recydywie i wie że na 100% straci łapy i zwyczajnie zdechnie z głodu, bo nie wierzę w to że kompami spod znaku łoma pomogą.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online