Pociągiem z Chełma do Włodawy. Dzisiaj rusza weekendowe połączenie

Od dzisiaj rozpoczynają kursowanie pociągi na trasie z Chełma do Włodawy. Będą kursowały w soboty i w niedziele przez całe wakacje.

Kolej wznowiła kursowanie pociągów osobowych na trasie z Chełma do Włodawy, Dzieki staraniom ośmiu samorządów: miasta Chełm, powiatu chełmskiego, włodawskiego oraz gmin: Chełm. Kamień, Wola Uhruska, Ruda Huta i Włodawa, przez całe wakacje, w soboty i niedziele pomiędzy miastami wykonywane będą po dwa połączenia rano i dwa po południu. Do końca września obsługiwać je będzie szynobus.

Pociągi z Chełma będą wyjeżdżały o godzinie 9:00 i 16:05, a z Włodawy o 13:15 i 18:20. Po drodze zatrzymywać się będą na 7 przystankach: Karolinówka, Ruda Opalin, Uhrusk Przyst., Uhrusk, Stulno, Sobibór, a czas przejazdu trasy liczącej 45 km wyniesie 55-56 minut. Dodatkowo, dla wygody podróżnych rozkład został skomunikowany z pociągami kursującymi do Lublina i Dęblina.

Z uruchomienia pociągów zadowoleni są przede wszystkim turyści, lecz również wędkarze, grzybiarze oraz mieszkańcy miejscowości leżących na szlaku linii kolejowej. – To bardzo dobra wiadomość. Uruchomienie połączeń kolejowych przyczyni się do rozwoju turystyki, a także uchroni linię kolejową Chełm – Włodawa przed likwidacją. Przy okazji to dowód na to, że gdy samorządy działają wspólnie, to można wiele osiągnąć – mówi starosta włodawski Wiesław Holaczuk.

Szynobusy będą się poruszały maksymalnie z prędkością do 60 km/h. Nie mogą szybciej ze względu na nienajlepszy stan torów. Dodatkowo wymagają tego względy bezpieczeństwa. Wzdłuż linii kolejowej jest 30 przejazdów, a kierowcy samochodów odzwyczaili się, ze mogą na swojej drodze napotkać pociąg.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2014-06-28 08:30:03:35

4 komentarze

  1. MAM PYTANIE. JAK DOSTAĆ SIĘ Z MIASTA WŁODAWA DO STACJI KOLEJOWEJ WŁODAWA?.

  2. Według rozkładu jazdy PKP pociągi z Włodawy odjeżdżają o godzinie 12:20 i 17:25. W tekście podano godziny przyjazdu pociągu do Chełma.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!