690 680 960

Patyk, kawałek taśmy i wyrwa w jezdni. Niebezpieczna pułapka na jednej z lubelskich ulic (zdjęcia)

Za pomocą ułamanego z pobliskiego drzewa patyka i kawałka czerwono-białej taśmy zabezpieczona została wyrwa w nawierzchni jezdni. Jak informują nas czytelnicy, już kilku kierowców uszkodziło swoje pojazdy.

W niedzielny wieczór nasi czytelnicy zaalarmowali nas o niebezpiecznej pułapce, jaka czyha na kierowców poruszających się ul. Sławinkowską w Lublinie. W pobliżu skrzyżowania z ul. Szafranową znajduje się wyrwa w jezdni, w którą wjechanie grozi uszkodzeniem koła, a nawet zawieszenia. Doświadczyło już tego kilku kierowców, którzy w ostatniej chwili dostrzegli zagrożenie i nie byli w stanie go ominąć, czy też w porę wyhamować.

Mająca wymiary ok. 1×1 m i ponad 20 cm głębokości wyrwa była zabezpieczona… za pomocą ułamanego z pobliskiego drzewa patyka do którego doczepiono kawałek czerwono-białej taśmy. Oczywiście to prowizoryczne zabezpieczenie od razu zostało rozjechane przez pojazdy. Jak ustaliliśmy, prace w tym miejscu prowadzone były w ubiegły czwartek, kiedy to Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji usuwało awarię. Do dnia dzisiejszego nawierzchnia nie została uzupełniona. Wykop zasypano tłuczniem, który szybko został rozjeżdżony przez auta.

O wszystkim powiadomiona została straż miejska, która z kolei przesłała informację do zarządcy drogi. Jednak z uwagi na wciąż występujące zagrożenie, na miejsce skierowano patrol policji. Jak nam przekazano, niebawem niebezpieczne miejsce ma zostać lepiej zabezpieczone.

(fot. nadesłane – Alfred)

19 komentarzy

 1. Powinni byli postawić betonową barierę ze światłem odblaskowym. Na pewno nikt by w nią nie wjechał, bo przecież wszyscy tam jeżdżą wolno i ostrożnie.

  • Tam jest ograniczenie prędkości .
   Jak się zapier…. ok. 100 km/h , to nic w tym dziwnego że uszkadzają opony .

   • Taa rozpędź się do 40 km/h i wpadnij w taka dziurę zobaczymy co powiesz, pusty łbie

    • Nie dyskutuj z matołami to nic nie zmieni, przecież to pedał..liści którzy nigdy nie prowadzili auta. Goownoburza, zarządca drogi odpowiada za jej stan i kropka.

  • Wystarczy porządnie zabezpieczyć i oznakować, ciekawe jakbyś jechał na rowerze po ciemku i wpadł w taka dziurę inaczej byś gegał

   • Ja tam po ciemku bez świateł nie jechałbym rowerem na pewno, ale chyba że ktoś sam prosi się o problemy – to wtedy co za różnica czy wpadnie się na łeb w taką dziurę czy coś nas rozjedzie – jeden grzyb.

 2. Jak ZDM zapłaci odszkodowania to się nauczy oznakowywać.

  • tam się nie da zap……. jakbyś jeden z drugim miał namiastkę prawka inteligencji to byś takich głupot nie wypisywal

 3. Trace ma rację a myślę że kilku albo i więcej poszkodowanych się znajdzie, nawiasem mówiąc też muszę obejrzeć auto bo zaliczyłem ta wyrwe. A gamoni którzy zaraz stwierdza prędkość z jaką jechałem pozdrawiam serdecznie międzynarodowym gestem dezaprobaty.

  • Dokładnie. Gdyby nie facet który mi zajechał drogę a potem gwałtownie hamowal też bym zaliczył. Podziękowania dla kolegi.

 4. polska bylejakośc, państwo teoretyczne, kaczo-korea

  • Żukolandia raczej, miało być tak pięknie a wyszło ci jak zawsze POpaprańcom. Samozaoranie prima sort! Ćwok @janusz mój kandydat na dzbana tygodnia.

 5. Naród polski uwielbia fuszerki, mamy najgorsze drogi w Europie powinnismy się uczyć budowac drogi od Czechów Niemców i Hiszpanów

  • Witek, mało jeździsz mało wiesz. Zdziwisz się bardzo jak zjedziesz z głównych dróg w Niemczech, Austrii a już Słowacja przebija cała Europę

 6. I po co tyle agresji.

  A nikt nie obstawia że dziura była zabezpieczona pachołkiem tylko jakiemuś sebixowi się przydał na imprezę?

  Przecież MPWiK by nie zabezpieczyl tego kijem i taśmą bo oni mają czas 🙂

 7. Przeszkoda dla frania na rowerze nie do pokonania…

 8. mi autobus mpk wyjechał tam na czołówke, bo postanowił ominąć zamiast zwolnić (d*bil) i musiałem ratować się poboczem.

 9. Remont jak skończą to tego nie będzie. Do czasu skończenia, noga z gazu.

 10. Nie polecam tej dziury pęknięta opona wykrzywiona felga a tylko 60km/h

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli