Patyk, kawałek taśmy i wyrwa w jezdni. Niebezpieczna pułapka na jednej z lubelskich ulic (zdjęcia)

Za pomocą ułamanego z pobliskiego drzewa patyka i kawałka czerwono-białej taśmy zabezpieczona została wyrwa w nawierzchni jezdni. Jak informują nas czytelnicy, już kilku kierowców uszkodziło swoje pojazdy.

W niedzielny wieczór nasi czytelnicy zaalarmowali nas o niebezpiecznej pułapce, jaka czyha na kierowców poruszających się ul. Sławinkowską w Lublinie. W pobliżu skrzyżowania z ul. Szafranową znajduje się wyrwa w jezdni, w którą wjechanie grozi uszkodzeniem koła, a nawet zawieszenia. Doświadczyło już tego kilku kierowców, którzy w ostatniej chwili dostrzegli zagrożenie i nie byli w stanie go ominąć, czy też w porę wyhamować.

Mająca wymiary ok. 1×1 m i ponad 20 cm głębokości wyrwa była zabezpieczona… za pomocą ułamanego z pobliskiego drzewa patyka do którego doczepiono kawałek czerwono-białej taśmy. Oczywiście to prowizoryczne zabezpieczenie od razu zostało rozjechane przez pojazdy. Jak ustaliliśmy, prace w tym miejscu prowadzone były w ubiegły czwartek, kiedy to Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji usuwało awarię. Do dnia dzisiejszego nawierzchnia nie została uzupełniona. Wykop zasypano tłuczniem, który szybko został rozjeżdżony przez auta.

O wszystkim powiadomiona została straż miejska, która z kolei przesłała informację do zarządcy drogi. Jednak z uwagi na wciąż występujące zagrożenie, na miejsce skierowano patrol policji. Jak nam przekazano, niebawem niebezpieczne miejsce ma zostać lepiej zabezpieczone.

(fot. nadesłane – Alfred)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. Powinni byli postawić betonową barierę ze światłem odblaskowym. Na pewno nikt by w nią nie wjechał, bo przecież wszyscy tam jeżdżą wolno i ostrożnie.

  • Tam jest ograniczenie prędkości .
   Jak się zapier…. ok. 100 km/h , to nic w tym dziwnego że uszkadzają opony .

   • Taa rozpędź się do 40 km/h i wpadnij w taka dziurę zobaczymy co powiesz, pusty łbie

    • Nie dyskutuj z matołami to nic nie zmieni, przecież to pedał..liści którzy nigdy nie prowadzili auta. Goownoburza, zarządca drogi odpowiada za jej stan i kropka.

  • Wystarczy porządnie zabezpieczyć i oznakować, ciekawe jakbyś jechał na rowerze po ciemku i wpadł w taka dziurę inaczej byś gegał

   • Ja tam po ciemku bez świateł nie jechałbym rowerem na pewno, ale chyba że ktoś sam prosi się o problemy – to wtedy co za różnica czy wpadnie się na łeb w taką dziurę czy coś nas rozjedzie – jeden grzyb.

 2. Jak ZDM zapłaci odszkodowania to się nauczy oznakowywać.

  • tam się nie da zap……. jakbyś jeden z drugim miał namiastkę prawka inteligencji to byś takich głupot nie wypisywal

 3. Trace ma rację a myślę że kilku albo i więcej poszkodowanych się znajdzie, nawiasem mówiąc też muszę obejrzeć auto bo zaliczyłem ta wyrwe. A gamoni którzy zaraz stwierdza prędkość z jaką jechałem pozdrawiam serdecznie międzynarodowym gestem dezaprobaty.

  • Dokładnie. Gdyby nie facet który mi zajechał drogę a potem gwałtownie hamowal też bym zaliczył. Podziękowania dla kolegi.

 4. polska bylejakośc, państwo teoretyczne, kaczo-korea

  • Żukolandia raczej, miało być tak pięknie a wyszło ci jak zawsze POpaprańcom. Samozaoranie prima sort! Ćwok @janusz mój kandydat na dzbana tygodnia.

 5. Naród polski uwielbia fuszerki, mamy najgorsze drogi w Europie powinnismy się uczyć budowac drogi od Czechów Niemców i Hiszpanów

  • Witek, mało jeździsz mało wiesz. Zdziwisz się bardzo jak zjedziesz z głównych dróg w Niemczech, Austrii a już Słowacja przebija cała Europę

 6. I po co tyle agresji.

  A nikt nie obstawia że dziura była zabezpieczona pachołkiem tylko jakiemuś sebixowi się przydał na imprezę?

  Przecież MPWiK by nie zabezpieczyl tego kijem i taśmą bo oni mają czas 🙂

 7. Przeszkoda dla frania na rowerze nie do pokonania…

 8. mi autobus mpk wyjechał tam na czołówke, bo postanowił ominąć zamiast zwolnić (d*bil) i musiałem ratować się poboczem.

 9. Remont jak skończą to tego nie będzie. Do czasu skończenia, noga z gazu.

 10. Nie polecam tej dziury pęknięta opona wykrzywiona felga a tylko 60km/h

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska