Papierosy w butli gazowej i kołach jezdnych (zdjęcia)

W przerobionej butli gazowej obywatel Ukrainy przemycał kilkaset paczek papierosów. Jego rodak zaś wyroby tytoniowe upakował w kołach jezdnych pojazdu, którym kierował.

Podejrzenia funkcjonariusza KAS, dokonującego kontroli pojazdów wjeżdżających z Ukrainy do Polski, wzbudził samochód osobowy marki Volvo, a konkretnie zamontowana w nim butla na gaz. Aby dokładniej sprawdzić, co kryje się w aucie, funkcjonariusz skierował pojazd do prześwietlenia na urządzeniu rtg. Po analizie obrazu auto trafiło ostatecznie do budynku kontroli szczegółowej.

Jak się okazało obywatel Ukrainy próbował przemycić do Polski 790 paczek papierosów o wartości rynkowej 11 tys. zł. Kontrabanda ukryta była w butli na gaz. By ją skontrolować na miejsce sprowadzono osobę z uprawnieniami do demontażu instalacji gazowych.

Kierowca volvo przyznał się do winy. Wyjaśnił, że papierosy sam schował w pojeździe i wiózł do Chełma, by sprzedać na giełdzie. Mężczyzna wpłacił na poczet grożącej mu kary grzywny 7 tys. złotych. Jako dowód w toczącym się postępowaniu funkcjonariusze zajęli też należący do niego samochód.

Kolejny obywatel Ukrainy ukrył 1000 paczek papierosów w kołach jezdnych i kole zapasowym forda, którym podróżował do Polski. Z kontrabandą wpadł również na granicy w Dorohusku. Po zdemontowaniu kół i zdjęciu opon, a dodatkowo sprawdzeniu też koła zapasowego funkcjonariusze zajęli papierosy o wartości około 14 tys. złotych.

Kierowca oświadczył, że towar nie należy do niego. Papierosy miał rzekomo przewozić na zlecenie i nie znał dokładnie ich liczby ani miejsca ukrycia. Poza nielegalnym towarem funkcjonariusze celno-skarbowi zatrzymali też samochód służący do przemytu.

(fot. KAS)

Zobacz również

4 komentarze

 1. to jest normalne, że losowo wytypowanym samochodom zdejmuje się koła i ściąga opony z felgi? nie widziałem wcześniej takich praktyk na granicy…
  nie wiem też skąd podejrzenie, że akurat w butli gazowej może być kontrabanda… jakby nie było butli, to by bak prześwietlili? musieli mieć jakiś cynk, bo tak szczegółowo ot tak sobie wytypowanych aut nie mogliby sprawdzać…

  • Franek z Podlasia

   To ty nie widziałeś jakie tam chamy pracują i co robią z autem. Jeżdżę raz na dwa tygodnie do Lwowa i raz trafiłem na kontrolę szczegółowa i tam co się dzieje to wstyd że jest się Polakiem.. chamstwo celnicy jakby niewiadomo kim byli i jak mi rozwalili auto szkoda gadać…. Później nie chcieli składać buraki ale nastraszylem.ich kierownikiem KAS z Lublina bo ten z ich przejścia to też skorumpowany….. Ogólnie przejście dno a ukraincy coś powiedzą i nie kontrolują ich. Odechciało mi się podróżować przez hrebenne…..

 2. ciekawe gdzie te papierosy po zatrzymaniu trafiają??? na pewno utylizacja aha:)

 3. z nielegalnej w legalną przemianę :))

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL