690 680 960

Nietrzeźwy kurier rozwoził przesyłki. Mężczyzna miał ponad 2 promile

Policjanci z Annopola zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę rozwożącego przesyłki. Jak się okazało, pracownik jednej z firm kurierskich miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali do kontroli na terenie Annopola pojazd dostawczy należący do jednej z firm kurierskich. Kiedy mundurowi podeszli do siedzącego za kierownicą kuriera wyczuli od niego od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna zakończył jazdę, a dostarczeniem paczek musiał zająć się już ktoś inny. 28-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, poddał się dobrowolnie karze zaproponowanej przez prokuratora, ponadto stracił prawo jazdy.

Jeżeli sąd przychyli się do wniosku, mężczyzna przez trzy lata będzie miał zakaz prowadzenia pojazdów, zapłaci grzywnę w kwocie dwóch tysięcy złotych, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie 5 tysięcy złotych.

(fot. Policja Kraśnik)

10 komentarzy

 1. 3 lata zakazu. 7 tysi. Brakuje 1 miesiącu aresztu.A zakaz mógłby być wtedy krótszy.

 2. Może i z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy miał problemy. Z przestrzeganiem „nieżyciowych” przepisów też mu za pewne nie szło, ale na pewno z zaparkowaniem pojazdem (ponad 2,5t) na chodniku nie miał problemu.
  Mało tego. Mógł to robić pod okiem Komendanta Głównego Policji czy Straży Miejskiej i mieć 100% pewności, że nikt nawet na niego nie zwróci uwagi.

  • uprzedzając pytania:
   -tak, nie można, jest zakaz parkowania pojazdem dostawczym na chodniku i każdym innym o masie ponad 2,5t
   -jeżeli nie miał gdzie zaparkować, to powinien zaparkować na jezdni – jeżeli nie ma gdzie, a gdzieś musi (to jest uzasadnienie), to chyba może zaparkować na jezdni
   -czy dostawczakiem trzeba podjechać po chodniku pod same drzwi? – tak samo jak wtedy, gdy na drodze występują schody, drzewa, inne parkujące samochodu, uniemożliwiające wjazd, słupki – wtedy znajduje się takie cudowne urządzenie nazywane wózkiem czy paleciakiem.

 3. Za jazdę po pijaku ehulajnogą jest 2500PLN mandatu. Za jazdę dostawczakiem jest 2000PLN.
  To ile będzie za kierowanie rowerem po pijaku? 5 klocków, czy więcej? Bo z tej zależności (odwrotnie proporcjonalnie do wielkości pojazdu), wychodzi, że za kierowanie autobusem będzie 1000PLN, a za wywrotkę 500PLN.

 4. Franio ma rację :(. Minimalny ma mandat za jazdę po pijaku wynosi 2500 zł. Skąd te 2 tysie? Promocja była? Jak sie pinokio dowie to po policajach za uszczuplanie pisowskiego budżetu na swoich i emerytów.

  • Nawet, gdyby ten z dostawczaka dostał 2500PLN, to nie uważam, żeby było sprawiedliwe, że za kierowanie po pijaku: rowerem, hulajnogą czy TIRem miałby być taki sam mandat.

  • „karze zaproponowanej przez prokuratora”

 5. Na kurierkę idą zazwyczaj ludzie, których jedynymi kwalifikacjami jest PJ kat. B.

  Ciekawi mnie zatem, co teraz będzie robił zawodowo. Bo w przypadku kierowcy zawodowego lub osoby pracującej jako kierowca, utrata PJ to problem o wiele większego kalibru niż kogoś, kto tylko dojeżdża do pracy autem.

  • weź sobie auto w leasing na prawo jazdy a później pisz o kwalifikacjach.
   to raczej miejscowy listonosz, chyba tylko u nich auto nie musi być oklejone? w każdej firmie kurierskiej musisz mieć auto oklejone wymóg na umowie, za brak noty (czyli kary umowne). przykre jest to że nie ma podstawy prawnej do sprawdzania trzeźwości pracownika. zawodowo będzie jeździł rowerem na rejon „pukać” swoje klientki żeby nie płakały. pamiętaj święte słowa „kurier puka zawsze dwa razy”. kto pracował ten wie o co chodzi…

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie