690 680 960

Nie dał rady wjechać pod górę. Naczepa zsunęła się ze skarpy

Groźne zdarzenie na Bursakach w Lublinie. Samochód ciężarowy wpadł w poślizg i naczepa zsunęła się ze skarpy.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 15 w rejonie ul. Do Dysa w Lublinie. Służby ratunkowe zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym z udziałem ciężarówki. Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący samochodem ciężarowym z naczepą mężczyzna usiłował wjechać na wzniesienie. W pewnym momencie, na oblodzonej drodze auto straciło przyczepność i zaczęło zsuwać się na bok. Następnie naczepa uderzyła w barierki częściowo spadła ze skarpy.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

2018-02-27 16:50:10
(fot. lublin112.pl, nadesłane Rafał)

21 komentarzy

 1. Rafał Słowikowski

  Troszkę zabrakło doświadczenia. Mam na myśli że był moment w którym należało stwierdzić iż się nie da podjechać, zrezygnować.
  A jeżeli szofer był wyposażony w łańcuchy to już naprawdę brak wytłumaczenia!
  Z drugiej strony szefostwo firm transportowych, „spedytorzy”, planiści daleko w poważaniu mają warunki atmosferyczne, drogowe.
  Sam tego doświadczyłem – zima, ślisko i śnieżyca, krótka trasa do zrobienia, doświadczony szofer mówi: „nie jadę, tego nie da się zrobić”. Młody narwany pojechał … no i miałem chłodnię do wymiany i lekkie klepanie prawej strony DAFa – prawie identyczna sytuacja jak opisana w tytule.. I który kierowca był lepszy?

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas