Nadchodzi duże załamanie pogody. Pojawią się opady marznące, wichura i zamiecie śnieżne

Nad województwo lubelskie zbliża się duże załamanie pogody, za które odpowiedzialny będzie wtórny niż o imieniu „Friederike”. Pojawi się silny wiatr, marznące opady a także zamiecie śnieżne.

Prognozy wskazują na pojawienie się wraz z niżem zarówno opadów deszczu ze śniegiem, jak i też śniegu, lokalnie prawdopodobne będą to opady marznące. Wzrośnie także prędkość wiatru z południa, południowego-zachodu, a następnie zachodu. Potem zacznie wkraczać front chłodny.

Nad województwo lubelskie opady dotrą w czwartek około godziny 21, ale prędkość wiatru zacznie wzrastać już późnym popołudniem. Główne apogeum wiatru nadejdzie nad region w pierwszej, bądź drugiej części nocy z czwartku na piątek. Wtedy prędkość stała wyniesie 25 km/h, natomiast w porywach do 80 km/h. W początkowej fazie będzie wiać z południa, następnie z południowego-zachodu, a w drugiej części nocy kierunek wiatru ulegnie zmianie na zachodni. Ciśnienie atmosferyczne w ciągu niecałych 12 godzin spadnie o ponad 15 hPa i wyniesie 988 – 990 hPa.

Silny wiatr połączony będzie z opadami śniegu oraz deszczu ze śniegiem, w wielu miejscach województwa lubelskiego mogą wystąpić opady marznące powodujące gołoledź. Prawdopodobnie jest wystąpienie zawiei i zamieci śnieżnych. Zalecamy zachować szczególną ostrożność na drogach regionu w nocy z czwartku na piątek i w piątek.

Pod koniec tygodnia region pozostanie pod wpływem wypełniającego się w chłodniejszym powietrzu niżu na obszarze Białorusi o imieniu „Friederike”. Utrzyma się silny wiatr z zachodu, potęgujący odczucie chłodu i powodujący zawieje oraz zamiecie śnieżne, prędkość stała do 25 km/h w porywach do 70 km/h. Warunki na drogach regionu mogą być złe. Prognozowane są słabe, miejscami umiarkowane opady śniegu. Termometry pokażą od -1°C do 2°C.

Sytuacja pogodowa zacznie zmieniać się w piątek po południu. Opady zaczną stopniowo ustawać, ale gdzieniegdzie mogą utrzymać się nawet do drugiej części nocy, wiatr również ma słabnąć, ale całkowicie ucichnie dopiero w sobotę.

Po dziennych opadach w nocy z piątku na sobotę chwyci mróz, który może spowodować oblodzenie dróg i chodników, zalecamy zachować szczególną ostrożność.

BIEŻĄCE PROGNOZY POGODY I POŁOŻENIE OPADÓW NA TEN DYNAMICZNY OKRES W POGODZIE MOŻECIE ŚLEDZIĆ POD ADRESEM PONIŻEJ:
http://fanipogody.pl/prognoza-pogody/

2018-01-18 07:31:11
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Ja obca krajowca być, ale wiedzieć, że w Polska...

  Mnie sie wydaje, że to będzie się dziać zupełnie prawidłowo – jak zawieje to niech i zamiecie

 2. B. Lacharz (też człowiek)

  A mnie z tej prognozy najbardziej podoba mi się wzmianka o gołoledziach – klienta przybędzie

 3. Drogowcy znów się spóźnią?
  Jechałem we wtorek wieczorem z Warszawy do Lublina. Krajówka czarna, odśnieżona, posolona. Wyjeżdżasz do Lublina i nagle wszędzie biało, nigdzie nie ogarnięte, pług jeden widziałem przy przejeździe przez całe miasto.

  • Nic to, Kubo – najważniejsze, że będzie się działooo!!!

   Mnie sie nie nadzieje, bo grzeję 4 litery (i inne odstające części ciała też) przy kaloryferze i wkur…wiam Was komentując w 112.

   • A będzie się działo. Będzie. Blacharze pewnie już zacierają rączki, likwidatorzy szkód ubezpieczeniowych i rzeczoznawcy przygotowują się do nadgodzin… zima Panie, to nie tylko drogowców, ale i kierowców musi zawsze zaskoczyć. Bo to przecież niespotykane w tym kraju, żeby w styczniu śnieg padał.

  • Godzina pracy pługu z solarką kosztuje, strzelam, w granicach 150-200 zł płatne z naszych podatków. Matematyczne zadanie dla Ciebie: ile kosztowałyby nas czarne nawierzchnie w całym Lublinie?
   Po 5 centymetrach śniegu da się jeździć be żadnego problemu.

   • Przecież oni kasę dostają za całą zimę nie waznę ile jeżdżą

    • Otóż to.
     Miasto rozlicza się z wykonawcami ryczałtowo.
     Ostatnie 4 lata zim prawie nie było, kasa była.

     Pług i zimowe utrzymanie ulic to nie taksówka z taksometrem, to usługa zewnętrzna zlecana przez miasto w ramach przetargu.

   • Pewnie, że sie da – problem w tym, że „trza umić” i… myśleć.
    A nie zawsze jest komu.

  • Wooooooooooow,plug jeden widziales,kozak. Ciebie Kuba szacun

 4. no nie wiem moze zmienili ale do tej pory placili za kilometry dlatego byle sniezek i wszyscy ruszali do odsniezania jezdzili jeden za drugim oczywiscie niepotrzebnie ale chcieli zarobic i sie nie dziwilem byc moze teraz maja inne umowy

 5. FRYDERYKE droga redakcjo……

 6. Zima kalendarzowa zaczęła się już prawie miesiąc temu tak że w końcu jest nom i super dzieci będą lepić bałwana

 7. I dobrze niech sypie mrozi i wieje jest zima i ma być a nie wiosna czy jesień w środku ziemi uwielbiam ta porę roku z resztą tak dawno jej już nie było

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej