Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Na terenie SOR ukradł telefon. Następnie sprzedał go znajomemu

Policjanci zatrzymali mężczyznę do sprawy kradzieży telefonu, do której doszło w szpitalu we Włodawie. Mundurowi ustalili, że 52-latek ukradł go z pokoju lekarskiego, a następnie sprzedał swojemu znajomemu. Ten drugi mężczyzna również stanie przed sądem.

W minioną niedzielę włodawscy policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży telefonu, do której doszło na terenie SOR we Włodawie. Sprawca miał zabrać sprzęt z pokoju lekarskiego.

Mundurowi zajmujący się sprawą ustalili i zatrzymali do tego przestępstwa 52-latka. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna zaraz po kradzieży sprzedał telefon znajomemu, którego funkcjonariusze również zatrzymali do tej sprawy, a odzyskany telefon zabezpieczyli.

Śledczy przedstawili 52-latkowi zarzut kradzieży. Mężczyzna za to przestępstwo będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Kradzież zgodnie z kodeksem karnym jest zagrożona karą do 5 lat więzienia. Natomiast 56-latek usłyszał zarzuty paserstwa. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

(fot. pixabay.com)

3 komentarze

  1. W końcu 53 latek? czy 52 latek?

  2. A jeśli kupujący kolega nie posiadał informacji że telefon który kupuje pochodzi z przestępstwa.

  3. kradzionego iphone’a nie można użyć. po zgłoszeniu kradzieży apple zdalnie blokuje wszystkie funkcje i wyświetla komunikat o konieczności zwrotu do najbliższego punktu serwisowego.
    tak ciężko pozostałym producentom to wprowadzić? „rynek” kradzieży smartfonów przestałby istnieć.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo