Koniec litości dla załatwiających się w basenach. MOSiR będzie żądał zwrotu kosztów

Ponieważ apele nie pomagają, lubelski MOSiR sięga po drastyczniejsze środki. Osoby, które zanieczyszczą basen, będą musiały ponieść finansowe konsekwencje swojego czynu. Wprowadzono już odpowiednie zmiany w regulaminie.

Ubiegłotygodniowe zdarzenie, do jakiego doszło na terenie Aqua Lublin przy al. Zygmuntowskich sprawiło, że zarządzający obiektem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił z całą stanowczością ścigać osoby, które nie dbają o podstawowe zasady higieny. W sobotę wieczorem nadzorujący zewnętrzny basen ratownik zauważył, że woda została zanieczyszczona.

Natychmiast zadecydowano o wyłączeniu basenu z użytkowania. Pobrano próbkę wody, zaś obiekt musiał przejść czyszczenie i dezynfekcję. Jak wyjaśniał wtedy Miłosz Bednarczyk z lubelskiego MOSiR-u, jeden z gości aquaparku zachował się nieodpowiedzialnie i pozbawił możliwości korzystania z basenu zewnętrznego nie tylko siebie, ale i pozostałych gości Aqua Lublin.

Ponieważ był to kolejny już tego typu przypadek, zadecydowano o napiętnowaniu sprawcy oraz podjęciu działań w celu wyciągnięcia konsekwencji. Zwłaszcza że podobne przypadki załatwiania potrzeb fizjologicznych zdarzały się już w innych obiektach zarządzanych przez MOSiR. Wcześniej jednak przedstawiciele spółki jedynie apelowali do gości o rozsądek, zachowanie higieny jak też przypominali, że toalety są bezpłatne i ogólnodostępne.

Ponieważ problem nie zniknął, postanowiono sięgnąć po bardziej stanowcze środki, których użycie przewiduje zmieniony niedawno regulamin korzystania z basenów. Mówi on, że w przypadku zanieczyszczenia niecki basenowej z winy korzystającego z obiektu, spowoduje nałożenie sankcji finansowych w wysokości spowodowanej szkody.

W każdym przypadku kwota ta ma być obliczana w zależności od danej sytuacji. Składać się na nią będą koszty poniesione przez spółkę na wymianę wody czy też oczyszczenie basenu, do tego straty związane z brakiem przychodów spowodowanych zamknięciem obiektu. Są to wartości od tysiąca do kilku tysięcy złotych. Obecnie trwa ustalenie sprawcy zanieczyszczenia basenu, dowodem mają być zapisy kamer monitoringu. Następnie osoba zostanie wezwana do pokrycia kosztów, gdy nie przyniesie to skutku, spółka będzie musiała wstąpić na drogę sądową z powództwem cywilnym.

(fot. MOSiR Lublin)
2017-12-21 20:19:47

Zobacz również

39 komentarzy

 1. Baseny nad Zalewem zamknięte, to niby gdzie hołota może się oddać defekacji?

  • dziecko to bym jeszcze zrozumiał,albo jakieś chore osoby,ale zdrowego człowieka?! Powinni jego gebe wieszać w wejsciu z dopiskiem „Srol basenowy”

   • Dziecko? Jak rodzice wiedzą, że dzieciak robi pod siebie to nie powinni go zabierać na basen. A jak nie potrafi się zachować to niech rodzice płacą za to, że nie nauczyli zachowania i kultury. Chore osoby? Jak się ma sraczkę to nie chodzi się na basen. To nie obowiązek.

    • A skąd wiesz że to była sraczka ? Jak na kamerze pokaże że koleś miał wytrzeszczone oczy to na pewno nie była sraczka.

     • No ale własnie podstawowe pytanie, czy na rzadko było czy na twardo, a może pomiedzy? To jest bardzo istotne do wymierzenia kary i nałożenia odpowiednich kosztów.

    • Przeraszam ale jak piszesz ze dziecko robi pod siebie to nie brac sa specjalne pieluchy do kompieli i plywania gdzie nic nie uleci wiem bo sam mam male dziecko 2 letnie i chodzimy na basen i nigdy problemu nie bylo wiec nie gadaj glupot to raz a 2 mi sie wydaje ze to ktos robi specjalnie

     • Niestety okazuje się że pieluch basenowe nie są tak super wytrzymałe i mimo tego zawartość ma nie małą szanse w sposób powolny przenikać do wody . Mój maluch tak złapał choróbsko na basenie gdzie w zabawie uczestniczyły same 1,5 roczne dzieci w pieluchach.

  • ja defekuje w mojej beemie pod siebie i co kto mi zabroni?

 2. „Koniec litości dla załatwiających się w basenach. MOSiR będzie żądał zwrotu kosztów” no i super, teraz będą mieć przesrane 🙂

  • A ja się oferuję temu co nafajdolił zrobić to samo na głowę i to całkiem bez interesownie.

 3. Czyli do tej pory kierowali się litością i politowaniem… hehehe- ludzie srajta w domach zapamiętajcie sobie!!! …moja BMKa… Dziady pamiętajcie.

 4. I to mnie natychmiast podoba się …a co do „dziecko bym jeszcze zrozumiał” to niby ze co ? mamusia i tatuś nie nauczyli że nie sr….a się do wody w basenie ? …

 5. i tak g…o oddadza

 6. Jakim trzeba być upośledzonym ,żeby nas…..ać do basenu …mnie się to w głowie nie mieści

 7. Znaleźli już tego co ostatnio zanieczyścił basen ?

 8. Tesco odpada,leclerki tez to gdzie bede sral lub szczal?

 9. No to jeśli w basenach nie mogą to pewnie teraz będą się załatwiać koło basenu albo w jacuzzi..;)

 10. Nic nie moga zrobic a pomysł z monitoringiem jest grubo chybiony. Łatwo sobie wyobrazic ze moga oskarzyc niewinna osobe, zeby miec pewnosc kamery musialyby byc w wodzie a ich tam nie zainstaluja bo nikt nie chce byc nagrywany…

 11. „z winy korzystającego z obiektu” – czyli, jeżeli ktoś chciał jedynie puścić bąka, a przypadkiem wyskoczył mu kloc, to kary nie będzie?

 12. jakim upośledzonym ??? wystarczy być Bimmerem , tępota wrodzona

 13. Prawo nie działa wstecz. Powodzenia w wygraniu takiej sprawy.

 14. Ciekawi mnie tylko to, dlaczego do tej pory ‚terrorystom nawozowym’ pobłażano?

 15. To będzie najdroższa toaleta w życiu 🙂

 16. A jak ten kto to robi jest milionerem i takie kary mu nei straszne? Największa kara to publikacja wizerunku.

 17. Jaka świnia trzeba być aby w ten sposób się zachowywać.?! Kim są ci ludzie? Szkoda że niemoza w jakiś sposób publikować ich wizerunku 🙁

 18. Nie kłóćcie się przyjaciele, prawda jest taka że bieda intelektualna rośnie w siłę… to smarkanie po lubelsku (bez użycia chusteczek prosto na chodnik), a to wywalanie śmieci prosto na chodnik, brak higieny osobistej + sran…. basenie. Pewnie znajdzie się rycerz herbu „waniajet cebularzem z pod pachy” i stanie w obronie tych lubelskich biedaków intelektualnych, ale jest to wieśniactwo gorsze od cwaniakowania autem.

 19. Co to za rozrywka, taki basen gdzie narżnąć sobie w ciepłej wodzie nie można i popływać dookoła tego i popodziwiać swoje dzieło 🙂

 20. Lublin to już ukraina, swołocz i banda niedorozwojów z upa

 21. Jak za komuny, zrbic zdjęcie facjaty i powisic w głównym holu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online