Dziesiątki uszkodzonych samochodów w Świdniku. Zniszczone szyby i porysowane karoserie

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku pokrzywdzeni zgłaszają się jeden po drugim. Już teraz wiadomo, że uszkodzonych zostało blisko 30 pojazdów.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek w rejonie ulic Modrzewiowej i Strumińskiego w Świdniku. Nieznany sprawca postanowił wyładować nadmiar siły na zaparkowanych pojazdach. Uszkodzone zostały dziesiątki samochodów, które stały zaparkowane na osiedlowych uliczkach.

W każdym z pojazdów uszkodzenia dotyczą porysowanej karoserii i zniszczonych szyb. Do tej pory, do komendy zgłosiło się już 27 pokrzywdzonych. Jednak jak wyjaśniają policjanci, wciąż przychodzą kolejne osoby i liczba ta może wzrosnąć.

Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Przesłuchano już pierwszych świadków i zabezpieczono monitoring. Jak zapewniają policjanci, wykrycie sprawcy lub sprawców przestępstwa jest jedynie kwestią czasu. Za zniszczenie mienia grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-05-23 23:00:15

44 komentarze

 1. Mieszkaniec Lublina

  5 lat mam nadzieje że za każdy samochód 🙂

 2. gen. Światło

  oszacować koszty naprawy + amortyzacja utraty wartości pojazdów np na wskutek powtórnego lakierowania, sprawca bierze kredyt na tę suma (chyba że ma gotówkę), osoby z uszkodzonymi samochodami mają szkody likwidowane w ASO a nierozwinięty palant ma do spłacenia kredyt o wartosci kilkudziesieciu tys zł albo kilkuset. Tak powinny być takie sprawy załatwiane.

 3. @Mieszkaniec Lublina: utrzymanie więźnia w tym nieszczęśliwym kraju to 3200zł miesięcznie, moich i Twoich pieniędzy.

  • Dlatego też biżuteria na nogę i smycz tylko do roboty w określonych godzinach. Posiedzi pięć lat w domu na tyłku, z dala od rozrywek , to się nauczy szanować cudze mienie. Raz dwa przyjaciół i kompanów do szaleństw jeden z drugim straci.

 4. figę mu zrobią taki kraj

 5. Kiedyś to samo spotkało kilkanaście aut na Skibińskiej / łęczyńskiej w Lublinie, tak samo mój.

  Pieniędzy nie ma do dziś, bo trzeba zakładać sprawę cywilną o pieniądze to raz,a dwa, że nie było ich z czego ściągać.

  • Jasny gwint!!!

   W takiej sytuacji nie wypada nic innego jak dać szanse mediom żeby mogły nam donieść, że taki to, a taki „dobry” człowiek wyszedł z domu, „zapomniał” do niego wrócić i „aromatyzuje” np. Zalew Zemborzycki, Wieprz, czy jakąś Czerniejówkę chociażby.

  • Dlatego polecam auto casco

   • Z pewnością jest to jakieś rozwiązanie. Oznacza to też niestety wzrost składek, czyli przeniesienie kosztów na innych 🙁

   • Tak? Może jaka firma wpadnie na pomysł jak zmusić ludzi do ubezpieczania AC? Wystarczy rajd dewastatora i jest ruch w interesie.

  • A nie mozna sprawcy na czesci sprzedac?

 6. Dlatego powinny być przymusowe prace publiczne – żeby taki jeden z drugim mieli możliwość zużycia nadmiaru energii !

 7. Widać, że nie lubił Świtnika. Może jakiś kibic Motoru???

 8. Może źle zaparkowane były te budy..
  Jak te w okolicach Karlowicza, na Solnej w Lublinie..

 9. Dziwne ze nikt nic nie słyszał. Ciepłe noce to normalni ludzie otwierają okna i wszystko słychać. A tak siedzą w swoich smrodach.

 10. Nic gnojowi nie zrobią, jak zwykle. A nawet jak go posadzą, to poszkodowani nadal są stratni… Zamknąć, wysłać do roboty, a „zarobiona” kasę oddawać poszkodowanym. Ale nie można, bo przecież przepisy chroniące takiego typa dają mu same prawa, nawet jak w pierdlu siedzi…

 11. A policja gdzie wtedy była. Straż miejska?

  • a Ty uważasz że policja i straż miejska mają patrolować wszystkie ulice jednocześnie?

   • Ja tak nie uważam, ale skoro Państwo rozbroiło Polaków, (prawnie też) i wzięło odpowiedzialność za ich obronę i ochronę to tak jak wspomniałeś powinno być.
    Jakby Polak mógł (i miał czym) w obronie siebie i swojego mienia, zrobić kuku takiemu np. wandalowi, to wandal wiedząc o tym pięć razy by się zastanowił czy nie zostać na noc w domu w domu przed telewizorem, albo komputerem, a nie szlajać się po mieście z cegłą w garści.

  • podróżujący

   pisała mandaty młodzieży za picie piwa w miejscu publicznym nie mieli czasu bo. młodzież stwarzała zagrożenie.

 12. kazdy poszkodowany powinien załozyć sprawe cywilna o pokrycie szkód w tym koszty procesu. Wyrok pewny. potem klauzula wykonalności .Komornik. I nie ch dziad płaci . Nawet po kawałku ale do smierci

 13. Samochód nie odda…

 14. Ani zltowki niedostana nawet jak go zlapia patologia niema kasy uzyskanej legalni wiec komornik nic nie wskora

  • Stu dwunasty niedorzecznik

   Jeśli prawo sobie z takimi nie może dać rady, to powinno się je stosownie zmienić. Wielu z tych poszkodowanych, nawet jakby mieli nie odzyskać strat to pewnie znaleźliby sposób, żeby takie oszołomy odczuli na własnej skórze co to jest niszczyć czyjąś własność.
   Ja wiedząc kto mi wyrządził szkodę, wiedziałbym jak się „upomnieć” o rekompensatę i zadbałbym o to, że drugi raz taki gnojek by do mnie nie trafił.

 15. plywaniedelfinem

  „Ustalenie tylko kwestia czasu” już to widzę 2 lata temu na Jarzębinowej łebki skopali samochody świadek zgłosił policja ich złapała i się przyznali. Następnie zmienili zeznania że nic nie pamiętamy świadek że dokładnie nie widział i prokurator umożył śledztwo z powodu braku ustalenia jednoznacznie sprawcy. Pewnie znalazł się jakiś wujek podpowiedział jak należy śpiewać żeby sprawa była załatwiona.

 16. Tak jak już ktoś napisał …od niewypłacalnej patologi poszkodowani nie zobaczą ani grosza …sprawcę nawet jak znajdą ,to też mu nic nie zrobią …taka smutna prawda i nasze „wspaniałe” prawo tyle w temacie

 17. Na osiedlowych uliczkach zaparkowane…. No cóż może trzeba auto trzymać w garażu albo na parkingu strzeżonym a nie na ulicy.

  • to wybuduj parkin na 2000 pojazdów i po problemie. przy Takiej ilości aut, bo praktycznie każda rodzina ma co najmniej 1 samochód, nie jest w stanie żaden parking strzeżony przyjąć. a w blokach garażów na samochody nie buduja. także odpowiedz sobie sam na to pytanie czy jest taka możliwość

   • do M ,to może już czs rozwazyc posiadanie o 1 auta mniej w rodzinie. Trzeba zadać sobie pytanie czy na pewno nas na nie stac i tu mówię o kosztach zakupu ,paliwa ubezpieczenia i PARKOWANIA rozumiane jako wynajem garazu, parkingu czy płacenie mandatów czy tez kosztów takich wybryków. Ciekawe czy te wszystkie auta nie miały wspólnego mianownika „nieprzepisowo zaparkowane”

    • Ależ z Ciebie geniusz, pomysły godne byłego prezydenta, który kazał zmienić pracę i wziąć kredyt…. Jak ktoś ma auto, znaczy że go stać. A parkingów/garaży po prostu tyle nie ma, żeby wszystkie samochody zmieścić, doradco od siedmiu boleści. Poza tym nie po to mam samochód, żeby zaparkować daleko od domu, a potem zasuwac 20 minut z buta, z dziećmi i zakupami, żeby do chaty wrócić (a w takiej odległości mniej więcej mam najbliższy strzeżony). No i jeszcze to podejście w stylu „sami są sobie winni, sprowokowali sprawców, bo parkują na ulicy”. Pewnie Ty z tych, co obwiniaja ofiarę gwaltu, że sprowokowala gwalciciela krótką spódnicą… Idź być głupi gdzie indziej.

 18. Policja powinna się zainteresować wyrostkami przebywającymi codziennie wieczorami i nocą w okolicy trafo na końcu ul. Hryniewicza .Dzika patologia jest zdolna do wszystkiego .

 19. Podobno ten szczeniak zostal juz zlapany. Wiek ok 14-15 lat i pochodzi z Melgwi lub Krępca. Rodzice wyplacalni…

 20. jak niema z czego zaplacic to dla takich otworzyc z powrotem jakas nierentowna kopalnie, rozdac kilofy i niech ryja za najnizsza krajowa z ktorej 3/4 bedzie zabierane na poczet splaty dlugu i po klopocie

 21. Do prac społecznych go brać! Niech spłaca dług poszkodowanych. Siedzenie w pierdlu nie ma sensu bo będziemy musieli jeszcze za takiego płacić! Praca społeczna na kilka lat bez przychodu! Może coś do tego pustego łba dotrze.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki