Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Będzie więcej patroli na ulicach. Nowi funkcjonariusze złożyli ślubowanie

W nowym roku na ulicach naszego regionu pojawi się więcej patroli policji. Dzisiaj 40 nowych funkcjonariuszy złożyło uroczyste ślubowanie.

W środę rano w Sali Odpraw Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby policjantów. Po raz pierwszy założyło policyjny mundur oraz otrzymało odznaki i legitymacje służbowe 40 funkcjonariuszy, 33 mężczyzn i 7 kobiet. Nowi policjanci zostali powitani przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Dariusza Działo, a także kadrę kierowniczą lubelskiego garnizonu oraz Wojewodę Lubelskiego Wojciecha Wilka.

Zanim nowi policjanci złożyli przysięgę, przeszli kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. Musieli zaliczyć testy z wiedzy ogólnej, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz przed komisją lekarską potwierdzić doskonały stan zdrowia oraz kondycję fizyczną. Teraz czeka ich szkolenie na kursie podstawowym na który wyjadą do policyjnej szkoły. Tam będą doskonalić wiedzę m. in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają także psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej.

Funkcjonariusze trafią do komend w Lublinie, Zamościu, Chełmie, Białej Podlaskiej, Krasnymstawie, Parczewie, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Tomaszowie Lubelskim i Włodawie. Piętnastu z nich będzie służyć w Oddziale Prewencji Policji w Lublinie.

(fot. KWP Lublin)
2014-12-31 15:52:34

31 komentarzy

 1. 40 nowych KÓReF , nowi beda uslnie chciac sie wykazac za wszelka cene, oby znalesc paragrafik . dopoki nie podrosna to najgorsze scierfo

  • Cieć z Lubartowskiej

   A ja na progu poznawania Ich niełatwego zawodu, życzę wytrwałości w zwalczaniu patologii (m.in. takiej jaka objawia się w komentarzach niżej) oraz zwiększenia uprawnień pozwalających być bardziej skutecznym w tym co na co dzień zwalczają.
   Nie może być tak, że jakaś nastoletnia bździągwa, czy młodzieniec w spodniach obciągniętych gównami w kroku będzie Wam urągać, obrzucać obelgami w oczekiwaniu uprzejmego traktowania.
   Miejcie odwagę rypnąć pałą w bezczelną mordę.

   • Sam sie rypnil pala w morde ormowcu

    • Marysia - nie zawsze dziewica

     Te, „dżejmsie…” – Uprzejmie informuję, że ORMO uważam za organizację zbrodniczą, a byłych ormowców za sprzedajne społeczne gówno natomiast takich jak ty za młodocianych producentów nawozu, których wyprodukowali ci pierwsi.
     Życzę ci jednak, żeby nowi policjanci nie musieli nieść pomocy, ani tobie, ani twoim kolesiom.

    • Zamknij ryja tępy prymitywie. Nieraz dostaniesz od nich pałą przez łeb, czego ci serdecznie życzę patologio. Właśnie po to jest ta organizacja żeby tępić takich frajerów jak ty co normalnym ludziom przeszkadzają spokojnie żyć.

  • Kórfa to chyba twoja mamusia musiała być że urodziła takiego popaprańca.

 2. „…Za kasę marną brata bić jesteś już gotowy? Wybij sobie z głowy szukać na komendzie pracy, Ch*j idzie na łatwiznę, bo zarobić nie potrafi … ” Co za grzyby.

  • Najgorsze kaleki idą do policji (czytaj milicji) gdyż nie potrafią znaleźć pracy.

   • Pan Sołtys z Lublina

    „essa” & „Vtec” oraz inni podobnie główkujący
    Po pierwsze lepsza marna kasa niż żadna, a Policja jest potrzebna w każdym kraju, żeby trzymać w ryzach zbyt rozbrykane społeczeństwo.
    I życzę Wam „mili”, żebyście nie musieli skamleć u policjantek i policjantów na których się tu dziś wypyszczacie,
    o pomoc w potrzebie.
    Małoletnie cymbały.

    • Cymbał to jesteś ty i do tego frajer który zapewne biega na komisariat sprzedawać ,,rozbrykane społeczeństwo”. Co do policji nigdy nie chodziłem i nie mam takiej potrzeby. Bajo.

     • Z tępakami nie ma dyskusji, na tępaka jest jedno rozwiązanie – czarna pała przez łeb, dla takiego policja to jedynie synonim sprzedajności, nie uprzykrzaj ludziom życia to i policja się do ciebie kretynie nie dowali. Policja nie jest dla ciebie tylko dla zwykłych normalnych ludzi żeby ci łapy poutrącała jak zaczniesz im leźć w szkodę.

   • To pójdź kaleko zdaj egzaminy skoro jesteś taki bystry. Odsiali by cie na wstępie albo za głupi ryj albo za inteligencję chomika. Pchają się tam oczywiście także nieudacznicy, dobrze że nikt ich w szeregi nie bierze.

 3. Gdyby nie te kaleki to zesralibyscie sie ze strachu zeby wyjsc po chleb do sklepu oszolomy

  • Gówno zjadłeś gówno wiesz!

   • Marysia - nie zawsze dziewica

    edku – po Twoich „światłych” wypowiedziach, gołym okiem widać, że może gówna nie potrzebowałeś jeść, ale masz je w głowie zamiast mózgu.
    I miej o to pretensje do Twoich rodziców, a nie do policji.

 4. Wiklinowy nocnik

  bardzo ladna pani policjantka blondynka na zdjęciu 😉
  ale uroczystość zepsuły pasibrzuchy z kosciola?
  czy zadne slubowanie nie moze odbyc sie bez księdza?
  Co im to dało, że był klecha?
  pamijętajcie, że najwięcej oszczędza ten co unika księdza.

  • Popieram (tym razem) Twoją wypowiedź panie Wiklinowy…
   A nowym policjantkom i policjantom życzę powodzenia w pracy i stosownie większych wynagrodzeń za Waszą niewdzięczną, ale potrzebną pracę.

  • niejednemu kozakowi ksiądz całe życie kojarzył się z drenażem portfela, a przy samej śmierci skamlał żeby do niego przyszedł, a życzę Ci żeby Ci się trafił ksiądz z prawdziwego zdarzenia bo wnioskuję że dotychczas miałeś jedynie pecha trafiać na samych pseudoksięży.

 5. W lubelskim do policji biorą rodzinę i znajomych ,widać po gębach.

  • Noo. muszą brać z pośród swoich, bo na takich jak ty nie można liczyć – za cienki jesteś.

 6. Nie masz rozumu to do policji ….

   • DOBRY CZŁOWIEK (prawie aniołek)

    duf, hushu i Wam podobni – zgłoście się na taki sprawdziano-casting do policji
    Na własnych bladych skórach sie przekonacie, że takich cienkich baranów tam nie przyjmują
    🙂 😉 🙂

 7. I znowu baby i znowu mozliwe romanse w pracy i rozbite rodziny ….niektorym babom do policji trza żelazne majty na kłódkę

  • „weniu” – do Twojej wypowiedzi istnieje stare polskie powiedzenie: Szkoda ci czyjejś dupy, idź i nadstaw swojej. 🙂 🙂 🙂

 8. 40 synow i corek, siostrzencow i siostrzenic, bratankow i bratanic garbatych dostalo przywileje w zaszczytnej sluzbie palowania blizniego. Tfu. A ten co nizej napisal ze jakby nie milicja to zesralibysmy sie ze strachu, proponuje przejrzec na oczy, bo milicja jest ostatnia sluzba ktora chroni. Obywatelu chcesz byc bezpieczny obron sie sam. Wszystkiego dobrego w nowym roku.

  • Te, „dżejms’ie” – napisz coś o sobie, co umiesz, co potrafisz, a co chciałbyś robić?
   Ocenimy, czy jesteś lepszy od tych, których tu potępiasz, ale w potrzebie właśnie na 997 zadzwonisz.

   • Nie mam potrzeby uzewnetrzniania sie tutaj, robie to co chcialem robic. Jakbym mial szukac pomocy pod 997 to na pohybel. Na [******] idzie rodzinka albo wykolejency zyciowi.

    • W dyskusji z tobą stosuję się do powiedzenia: „Jak się spotka dwóch głupich, ustąp mu”.

     Życzę ci, żebyś nie potrzebował skamleć o pomoc tych, którymi dziś tak pogardzasz.

 9. •••• tam wiecie zakompleksione barany

 10. I znowu kolejna porcja bezmózgich kretyńskich nieudaczników dopchała sie do koryta żeby nic nie robic d..y wozic za free w wózkach(I ich rozbijać) nie za free bo za naszą kasę.Rzygać się chce.Paranoja jak S….YSYN

Z kraju