Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Czy będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną?

W tym tygodniu na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Krochmalną pojawiło się nowe oznakowanie poziome i pionowe. Ma ono polepszyć bezpieczeństwo w rejonie ronda Represjonowanych Żołnierzy-Górników.

Jedno z najbardziej wypadkowych miejsc w Lublinie doczekało się nowego oznakowania pionowego i poziomego. Na wyjazdach z ul. Krochmalnej w kierunku ul. Diamentowej oraz na pasach w kierunku centrum pojawiły się czerwone pasy z dużym napisem STOP. Oprócz tego przy skrzyżowaniu stanęły znaki pionowe w jaskrawych barwach. Przy wjeździe w ul. Krochmalną wyraźnie zaznaczono linie do zatrzymania się tak aby kierujący nie zasłaniali sobie widoczności przy wyjeżdżaniu w stronę centrum.

Po ostatniej kumulacji zdarzeń drogowych w tym miejscu, m.in. z udziałem autobusu komunikacji miejskiej, postanowiono wyraźnie zaznaczyć, że u zbiegu ul. Krochmalnej i Diamentowej nie ma ronda. Jadący od strony ul. Jana Pawła II mają obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu jadącym od strony ul. Wrotkowskiej a także ci, którzy jada w kierunku os. Nałkowskich mają obowiązek przepuszczenia aut poruszających się ul. Krochmalną.

Należy mieć nadzieję, że ilość zdarzeń drogowych w tym miejscu znacząco się zmniejszy. Niestety dało się w tym tygodniu zauważyć, że pomimo wyraźniejszego niż dotychczas oznakowania, kierowcy ignorują linię zatrzymania i pogarszają sobie nawzajem widoczność.

Rozwiązanie tego typu na pewno jest lepsze niż postawienie w tym miejscu świateł. Z rozmów z kierowcami wynika, że wyraźne oznakowanie tego miejsca wpłynie na bezpieczeństwo, jednak jak mówią, będą nadal tacy, którzy zignorują prędzej czy później nowe znaki. Nawet dzisiaj w rejonie skrzyżowania doszło do kolizji.

2014-09-26 21:08:12
(fot. lublin112.pl)

 

23 komentarze

  1. Obserwowałem rano skrzyżowanie i jak tylko ruszą pierwsze auta to za nimi już idzie sznur i nikt nie stosuje się do znaków STOP!
    Podejrzewam że teraz będzie pełno klasycznych najechań ta tył, a niech się tylko ktoś zatrzyma na stopie to jeszcze go wypchną pod nadjeżdżające z prawej samochody.

  2. Jestem przeciwny światłom w tym miejscu! O wiele tańsze i bardziej użyteczne będzie zrobienie klasycznego ronda w tym miejscu. Skończą się wypadki, wzrośnie przepustowość.