Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zbigniew Ziobro chce wyższej kary dla pary z naszego regionu, skazanej za zabójstwo noworodka

Kara, jaką sąd wymierzył rodzicom dziewczynki, którzy doprowadzili do śmierci noworodka, ma być niewspółmierna do dokonanego przez nich czynu – tak uznał minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Prokuratura wniosła o kasację wyroku.

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro złożył kasację od wyroku w sprawie Jarosława B. i Dominiki G. z Ornatowic w gminie Grabowiec w powiecie zamojskim. Sąd Apelacyjny w Lublinie dnia 17 września 2018 roku skazał parę na 12 i 14 lat pozbawienia wolności za dokonanie zabójstwa swojego nowo narodzonego dziecka. W kasacji Prokurator Generalny zarzucił lubelskiemu sądowi rażącą niewspółmierność kar za czyn o który zostali oskarżeni, pomimo bardzo wysokiego stopnia ich winy i stopnia szkodliwości społecznej.

W tym przypadku opinie biegłych wykazywały jednoznacznie, że oboje oskarżeni mieli zachowaną zdolność do rozpoznania znaczenia swoich czynów i pokierowania swoim postępowaniem. Rodzice dziewczynki nie wezwali pogotowia zarówno przed porodem, jak i po nim. Tymczasem mając już trójkę innych dzieci mieli wiedzę na temat opieki nad noworodkiem, mimo to zaniechali jakichkolwiek kroków związanych z ogrzaniem dziecka i zapewnieniem mu pożywienia. Biegły lekarz stwierdził również, że dziecko urodziło się żywe i oddychało co najmniej kilka godzin po narodzinach. Jako powód śmierci podał trzy równoległe przyczyny: hipotermię, wyczerpanie rezerw energetycznych i uduszenie z powodu zamknięcia w ciasnej przestrzeni.

Pomimo tego, że śledczy żądali dla obojga oskarżonych kary dożywotniego pozbawienia wolności, sąd uznał, iż występuje wiele okoliczności łagodzących, dlatego też wydał znacznie niższy wyrok. Prokuratura wniosła więc teraz o uchylenie wyroku w części dotyczącej rozstrzygnięcia o karze i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania Sądowi Apelacyjnemu w Lublinie w postępowaniu odwoławczym.

Przypomnijmy, sprawa dotyczy zdarzeń z końca grudnia 2015 roku, kiedy to pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedzili rodzinę, aby sprawdzić, co się dzieje z dzieckiem, które urodziła wówczas 27-letnia wtedy kobieta. Noworodka nigdzie jednak nie było a kobieta z mężczyzną wyjaśniali, że nastąpiło poronienie. Pracownicy GOPS-u ie uwierzyli w te słowa i powiadomili policję. Następnego dnia dokonano szokującego odkrycia. W zabudowaniach gospodarczych, ok. 40 cm pod ziemią, natrafiono na zwłoki dziewczynki.

Prokurator Rejonowy w Hrubieszowie oskarżył Dominikę G. i Jarosława B. o to, że działając wspólnie i w porozumieniu, zabili nowo narodzoną córkę Dominiki G. Po porodzie, który przebiegł w sposób naturalny, sprawcy nie zapewnili dziecku odpowiedniej ochrony termicznej, co doprowadziło je do hipotermii. Ponadto nie dostarczyli mu pokarmu, doprowadzając do wyczerpania rezerw energetycznych, a następnie zasypali dziecko ziemią w wykopanym dole, powodując jego uduszenie. Dominika G. i Jarosław B., po popełnionym zabójstwie, zacierali ślady i rozpowszechniali nieprawdziwe informacje w celu uniknięcia konsekwencji prawnych.

(fot. archiwum)

20 komentarzy

 1. Eutanazja Ksantypa

  Po mojemu pan Ziobro jako jeden z głosujących w sprawie Ustawy Antyaborcyjnej jest współwinny tego haniebnego czynu „matki Polki”.
  Bowiem, gdyby to kobieta sama mogła decydować czy chce, czy nie chce urodzić niechciane dziecko, nie byłoby kiszenia dzieci w kapuście, ani palenia nimi w piecach CO, jak to miało miejsce też w okolicach Miasta Inspiracji.
  O „dobrodziejach” uważających stosowanie środków antykoncepcyjnych za grzech, nawet nie wspomnę

  • Wydaje się słusznym przywrócenie kary śmierci. Zarówno dla morderców bezwzględnych – czyli np. mordujących dzieci. Jak również dla podżegaczy – między innymi nakłaniających do zabójstw na forach internetowych. Ewentualnie wprowadzenie prawa rozszerzonego w stosunku do rewelacji głoszonych przez internetowych Mengele – takich jak wyżej – pozwalającego matkom na zabicie dziecka nie tylko przed narodzinami, ale i w każdej chwili jego życia. Może wtedy by się komuszycom i innym feminazistkom w głowiznach naprostowało. Bo mamusia jakby się dowiedziała, to ojojoj….

  • Ty jesteś tak głupi czy tylko udajesz????

   • nie wydaje mi się żeby udawał…ma po prostu taki zakuty łeb…
    jakby mężczyźni rodzili dzieci aborcja by była jednym z sakramentów…

  • jakby kobiety miały własnowolny wybór do aborcji niechcianych dzieci, to dzisiaj nie czytał bym tego komentarza, bo nie byłoby jego autora

  • Aborcja jest zabojstwem. Spędzając płód nie usuwa się guza macicy czy wydzieliny z nosa a żywy organizm ludzki z nowym genomem. Przeglosowanie prawa do aborcji nie zmieni faktu że matka i ojciec usuwając ciąże stają się dzieckobojcami… Mordują własne dziecko. Argument że niby nic nie czuje i nie jest świadome czy na tyle rozwinięte to smiech na sali… Próba zagluszenia sumienia… To ohydny czyn oprawiony w „mientkom” nazwę…by uciec od odpowiedzialnosci za popełnione zło…

  • A kto jej bronił się zabezpieczać.?? Póki co wszystko można kupić. Można oddać dziecko jest okno życia. Tym bardziej że żyło. A jeśli chodzi o aborcję to przyjmijmy że masz jedno dziecko a jesteś w ciąży i chcesz usunąć. lekarz powinien powiedzieć.. Zabijmy to które już jest co za różnica…

 2. czemu Ziobro milczy w sprawach piatkowych „samobjostw” Pewnie sam jest nagrany w tym burdelu dla „elit”

 3. Czekaj czekaj…skoro Ziobro ma moc sprawczą podwyzszania wyroku i uwaza ze ten jest za niski,to po jaki uj w ogole sędzia i caly proces?! Sędzia do wywalenia na pysk,skoro nie potrafi przykladnie ukarać zwyroli,ktorzy z cala pewnoscia sa winni.
  Inna bajka to jak w ogole ktos z zewnatrz moze wplywac na wyrok wydawany przez niezawisly sąd?! W takich przypadkach mnie to cieszy,ale w sprawach politycznych? Jak u ruskich

  • Czekaj czekaj, skoro nie posiadłeś zdolności do czytania ze zrozumieniem, to dlaczego komentujesz w internecie?

 4. Ziobro Banaś Suski Sasin Misiewicz kiedy będziecie chodzić za murem z drutem żyletkowym.

  • Taaa… tak jak i peowcy,sld i cala reszta. W co ty wierzysz mały,szary robolu? W sprawiedliwosc? W postkomunie przykrytej lisciem z napisem demokracja?

   • o to to , rybka zepsuta od głowy. Motłoch do meczy i seriali – chleba i igrzysk. Tylko tych drzew, górek szkoda…

 5. Podobno po wyborach w Lubelskiej Polszy mają zamykać sexshopy.

 6. Prawo aborcyjne tu nic nie zmienia , bo kobieta nie zadała sobie nawet trudu podjęcia antykoncepcji . Nie chce kolejnego dziecka to się zabezpieczam albo nie pier..e i kropka .

 7. Cóż to za kara !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Noworodek wycieńczony i zakopany żywcem !!!!!!!!!!!!!

 8. ” … występuje wiele okoliczności łagodzących… „” – co to znaczy do cholery ????????? od razu dostaje białej gorączki jak czytam takie rzeczy.

 9. Ciekawe jaka kara dla Mariana za oszustwa podatkowe ??? Marian malutki, a tyle może !!! Strach pomyśleć co będzie jak trochę podrośnie !!!

Z kraju

Sport