Zadał piłkarzowi 10 ciosów nożem, zabrał telefon i kartę do bankomatu. Ukrainiec skazany na dożywocie

Żadnych okoliczności łagodzących nie znalazł sąd dla sprawcy zabójstwa Grzegorza Kijowskiego, piłkarza Garbarni Kurów. Ukrainiec wcześniej był już karany za takie samo przestępstwo.

W środę przed Sądem Okręgowym w Lublinie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa 32-letniego bramkarza Garbarni Kurów Grzegorza Kijowskiego. W niedzielny poranek, w połowie września ubiegłego roku, jeden z mieszkańców zauważył leżącego bez oznak życia piłkarza. Od razu powiadomił służby ratunkowe. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Na ciele denata stwierdzono liczne rany kłute. Policjanci szybko ustalili, kto może mieć związek z jego śmiercią.

Był to obywatel Ukrainy, który jako ostatni miał kontakt z ofiarą. Nazywano go Siergiej. Wspólne działania funkcjonariuszy z Puław i kryminalnych z Lublina doprowadziły do ustalenia, iż mężczyzna po zabójstwie postanowił uciec na Ukrainę. Udało się go zatrzymać kilka kilometrów przed granicą. Przyznał się do dokonania zabójstwa i jak wyjaśnił, motywem było nieporozumienie, do jakiego doszło w barze.

Jak ustalili śledczy, Serhii V. od niedawna przebywał w Kurowie pracując w jednym z gospodarstw przy zbiorze owoców. Co jakiś czas pojawiał się w miejscowym barze. Zamawiał alkohol i samotnie go spożywał. Do nikogo się nie odzywał, nie próbował też nawiązywać kontaktu z osobami znajdującymi się w środku. Feralnego wieczoru w lokalu bawił się także piłkarz Klubu Sportowego Garbarnia Kurów.

Ukrainiec wyjaśniał, że powodem zabójstwa była awantura jaka wywiązała się pomiędzy nim a piłkarzem. Mianowicie barmanka miała poprosić Grzegorza Kijowskiego, aby ten odprowadził ją do domu. Obawiała się bowiem o swoje bezpieczeństwo, gdyż Serhii V. miał ją zaczepiać. Podczas opuszczania lokalu, piłkarz miał zacząć go wyzywać od banderowców. Stanowczo zaprzeczały jednak temu osoby, które tego wieczoru przebywały w barze. W lokalu było spokojnie, a mężczyźni mieli nawet ze sobą nie rozmawiać.

Kiedy 32-latek wracał do swojego mieszkania został zaatakowany. Serhii V. uderzył go pięścią w głowę, następnie zadał mu 10 ciosów nożem, z czego trzy w szyję. Mężczyzna nie miał szans na przeżycie. Zdaniem sądu, śmierć Grzegorza Kijowskiego nie była przypadkowa, a sprawca działał z zamiarem pozbawienia życia swojej ofiary. Po wszystkim Ukrainiec stanął nad zwłokami 32-latka, zapalił papierosa, a następnie zaczął mu przeszukiwać kieszenie. Zabrał telefon komórkowy oraz kartę do bankomatu. Później używając jej, wypłacił z konta 500 zł.

Biorąc to wszystko pod uwagę, sąd nie znalazł żadnych okoliczności łagodzących dla sprawcy. Dodatkowo wziął pod uwagę fakt, iż mężczyzna już wcześniej dopuścił się zabójstwa. Na Ukrainie spędził za to 15 lat w więzieniu. Teraz usłyszał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. TVP)
2018-09-26 19:24:25

17 komentarzy

 1. Co tu komentować. Riezanie Lachów mają w genach.

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Popieram zdanie poprzednika – może to nawet krewniak jakiegoś rezuna z Wołynia.

 2. i jeszcze śmiecia utrzymywać — wyrwać chwasta !

  • czy Polacy nie powinni zacząć regulować populację Ukraińców w Polsce, a może będziemy czekamy na kolejny Wołyń?

 3. Ja nie rozumiem, jak cudzoziemiec spoza Unii, karany już wcześniej za zabójstwo, może ot tak wjechać na terytorium Polski.

 4. W końcu jakiś normalny wyrok….

 5. A więc PIS dalej będzie z „Polską” na mordach ukrainizować nas?

  • przyjechał za PO, więc co najwyżej teraz będą go izolować od normalnego społeczeństwa, choć na banderowców to inne sposoby są bardziej skuteczne

 6. Inni chcieli islamizować, jedno dobre a drugie jeszcze lepsze .Wybierz sobie opcje 😀

 7. Dołek z wapnem…

 8. Dobrze ukraińskiej kur…

 9. Kolejny morderca który zabija ponownie… Liberalne, humanitarne wartości to nie jest system, który szanuje życie i zdrowie nasze – normalnych ludzi. Już za usiłowanie powinna być KŚ.

 10. Wpływ lewactwa na narody jest degeneracyjny. Lewactwo wywołuje nędzę a w następstwie wyzbycie się moralności przez całe społeczności dotknięte tą chorobą.

 11. Wyrywać hwasty a nie trzyymać

  teraz degenerata będzie utrzymywał polski podatnik …brawo sąd …deportować ścier…wo ,tam przynajmniej dowie się co to wiezienie …a nie w luksusach siedzieć u nas

 12. przywrócić karę śmierci a nie utrzymywać chwasty

  Dla takich .niereformowalnych degeneratów ,jedyna kara to czapa ..ale ta kara w obecnych czasach nie jest trendy …wiec degeneratów przybywa bo nikt ich nie „kasuje „

 13. Więcej tego g**** wpuście to z pewnością będzie mniej takich incydentów.

 14. skąd znał pin że wypłacił 500 zł?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online