Gapiostwo mogło kosztować czołowe zderzenie

Zignorowanie znaków mogło kosztować tego kierowcę czołowe zderzenie z osobowym fiatem. Na szczęście w porę opamiętał się i zjechał na właściwy pas.

Tam aż się prosi, aby wymalować linię ciągłą, napisał do nas Czytelnik i przesłał nagranie bardzo niebezpiecznej sytuacji drogowej na ul. Północnej. Jak twierdzi, tam ciągle zdarzają się sytuacje, gdzie kierowcy wjeżdżają pod prąd, jadąc w kierunku ul. Ducha.

Na odcinku ulicy widocznym na nagraniu i tak nie da się bezpiecznie wyprzedzić, więc po co jest tam linia przerywana, pyta Czytelnik, który przesłał do nas nagranie. Kierowca dostawczego volkswagena w pewnym momencie postanowił zmienić pas ruchu, po chwili nasz Czytelnik zaczął na niego trąbić, jednak kierujący zjechał na swój pas, po tym jak zobaczył jadącego z naprzeciwka osobowego fiata. Gdyby nieco później zaczął zmieniać pas, doprowadziłby do czołowego zderzenia.

– W ciągu roku widziałem kilkanaście przypadków, gdy ktoś w tym miejscu zjeżdża na lewy pas, a jeżdżę tamtędy raptem kilka razy w tygodniu. W dwóch przypadkach widziałem nawet samochód, który lewym pasem pod prąd dojechał aż do skrzyżowania i zajął miejsce po niewłaściwej stronie wysepki – relacjonuje Czytelnik.

Prześlemy do Urzędu Miasta informację z propozycją zmiany oznakowana poziomego w tym miejscu.

2018-09-26_18-37_Północna

2018-09-26_18-38_Północna

2018-09-26_18-38

2018-09-26_18-38_Północna(2)

2018-09-26_18-38_Północna(3)

2018-09-26_18-39_Północna

2018-09-26_18-39_Północna(2)

2018-09-26_18-39_Północna(3)

2018-09-26 18:46:17
(fot. nadesłane pb)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Kieliszek zapewnia, że wszystko jest ok.

 2. Tam nie powinno być przerywanej linii, ot co

 3. Przecież tam jest zakręt a na zakręcie tak samo jak na wzniesieniach czy na mostach itp. jest ZAKAZ wyprzedzania !
  Równie dobrze mogłaby tam być linia w kółka ! PIERWSZA LEKCJA NA NAUCE JAZDY SIĘ KŁANIA. dziękuję do widzenia.

  • Czego nie robi się dla poprawienia bezpieczeństwa. Namalowanie podwójnej ciągłej nie zaszkodzi.

   • Ale kosztuje. Cały sztab urzędników musi nanieść poprawki na mapy, przeprowadzić audyt czy potrzebne, wyrazić zgodę itp itp. Farba też kosztuje. Na Wajdeloty miesiąc znak zakazu przy szkole stawiali to taka linia minimum rok. Szybci się nie da przy obecnym składzie Ratusza.

  • Przecież on nie wyprzedzał…

 4. Przyczyna to tablica z pasami ruchu, ktora stoi na Ducha, ale jadąc Północną pojawia sie po wyjezdzie z zakretu jako pierwsza- i tam sa kierunki mylnie odczytywane jako dotyczące Północnej, tymczasem wlasciwa tablica umieszona jest tuż za murem oporowym i wczesniej zupelnie niewidoczna. To niektórych „kierowców” wyprowadza na czołówkę.

  • A mi się wydaje że nawigacja tam może mówić ‚zjedz na lewy pas’ mówiąc już o skrzyżowaniu

  • Zgadzam się całkowicie. Sam tak pojechałem za pierwszym razem – zobaczyłem tę tablicę kierunkową po lewej i – chcąc skręcić w lewo – od razu zjechałem na lewy pas. Z tego co widzę, wiele osób robi to samo. Albo zrobić tam podwójną ciągłą albo przestawić tę tablicę kierunkową po lewej.

 5. Tam jest prawidłowe oznakowanie. Kierowcy są nie do końca rozgarnięci. Tak samo rondo przy makro, rondo Mohyły itd. itp.

 6. Zabrać prawo jazdy a nie malowac pasy ewidentnie na zdjeciach widać wczesniej podwójną ciągłą a nastepnie linie przerywana jezeli ktos ma szczypte inteligencji i jest choc troche rozgarniety to wie o tym ze z ulicy dwukierunkowej nagle nie robi sie jedno kierunkowa z dwoma pasami ruchu…

 7. Pasy? Kto mówi o przejściu? Ewidentnie nie jechałeś tą ulicą posiłkując się zdjęciami. Z jakiej wioski jesteś?

 8. Widziałem identyczną sytuację. Kierowca przede mną zmienił pas ruchu na lewy, za nim następny- tak im się przynajmniej wydawało, szybko zjechali widząc auto jadące na czołówkę(jadące poprawnie). Podwójna ciągła powinna załatwić temat

 9. Krzysztof Łukasik

  Miałem osobiście taką samą sytuacje tylko z drugiej strony……..dużo nie brakowało. Ludzie zgłaszają to od dawna. Ale miasto czeka aż dojdzie do tragedii, dopiero coś z tym zrobią.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL