Z kraju: Dzik po drzemce w piaskownicy uciekł do lasu

Nie tylko Lublin ma problem z dziką zwierzyną. Dzisiaj rano w Dąbrowie Górniczej policjanci otrzymali wezwanie na jeden z placów zabaw, gdzie w piaskownicy wylegiwał się dzik.

Widok dzikich zwierząt w centrach polskich miast już nikogo nie dziwi. Spacerujące sarny, łosie, lisy czy dziki to codzienność wielu aglomeracji.

We wtorek rano policjanci z Dąbrowy Górniczej otrzymali zgłoszenie o dziku, spacerującym w pobliżu bloków mieszkalnych na ul. Leśnej w Dąbrowie Górniczej. Mundurowi powiadomili dąbrowskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i podjęli interwencję wobec zwierzęcia.

 

Bezpośredni link do wideo – kliknij!

 

Pokaźnych rozmiarów dzik, w asyście policjantów i strażaków, przemieścił się w rejon ogrodzonego placu zabaw pomiędzy blokami. Po godz. 8.00, kiedy na miejscu zjawiła się firma mająca zająć się dzikiem, ten postanowił przechytrzyć wszystkich i po drzemce w piaskownicy, czmychnął przez dzielnicę Staszic do lasów strzemieszyckich, skąd prawdopodobnie przyszedł z wizytą do centrum miasta.

 

1-242834

1-242831

1-242830

1-242829

2017-05-30 13:47:16
(fot. wideo Policja Dąbrowa Górnicza)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Kuwa plac zabaw ogrodzony i im ‚czmychął ?

 2. To raczej dzikie zwierzęta maja problem z ludźmi, którzy cały czas zabierają im ich naturalne środowisko. A gdzie zwierzyna ma się podziać na tych marnych skrawkach, które jej pozostawiono? Nie dziwota, że wchodzi w interakcje z polem człowieka, a później obława, szok i zawał. JEST TO CHOLERNIE PRZYKRE.

 3. krasna_dziewoczka

  To prawda, człowiek zajmuje naturalne schronienie zwierząt, a później jest wielkie zdziwienie, że dzik, łoś czy lis buszuje w mieście. A niech noge złamie to uśpić najłatwiej i najszybciej…szkoda, że nie usypiają tak pijaków drogowych.

 4. Miasto wchodzi na tereny zielone..

  dziki,lisy,łosie,sarny w mieście i na osiedlach to już norma a przede wszystkim łatwa micha

 5. Beee,krasna dziewoczka i Masters, zgadzam się w pełni z Wami i dodam od siebie, że dzik znajdował się przy ul. Leśnej, więc nic tu dziwnego nie ma:)

 6. Mogło być gorzej, bo mógł się huśtać.

 7. Nie zauważyliście że dziś zjechał na ślizgawce i zarył ryjem w piachu aż stracił przytomność? A potem piszą że drzemnął się… niebezpieczne te place zabaw…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika