Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wyrzucił małego kota z trzeciego piętra, bo zwierzę stłukło wazon

Wkrótce przed sądem stanie mieszkaniec Lubina, który z trzeciego piętra przez balkon wyrzucił 4-miesięcznego kota. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, zaś ranne zwierzę do lecznicy.

Wczoraj przed godziną 20 policjanci z Lubina otrzymali zgłoszenie, że jeden z mieszkańców miasta znęca się nad kotem. Na miejscu okazało się, że właściciel mieszkania w trakcie spożywania alkoholu, złapał 4-miesięcznego kota i wyrzucił go przez balkon z trzeciego pięta.

Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 1 promil. 61-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że kot cały dzień go denerwował, a gdy ogonem stłukł wazon, miarka się przebrała i wyrzucił go przez otwarty balkon. Lekarz weterynarii ocenił stan kota na ciężki i zwierzę trafiło do lecznicy.

61-latek został przewieziony do aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz mężczyzna musi zapłacić 2 tys. zł grzywny i 1,5 tys. zł nawiązki na cel związany z ochroną zwierząt.

 

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

14 komentarzy

  1. U nas na wsi w Lublinie

    Lubin miasto inspiracji. 4 miesięczny kot to ma poważny ogon do tłuczenia wazonów. Chop nie miał się na czym wyżyć to przynajmniej na kocie.

Z kraju