Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wyrzucił kobietę z 6 piętra, zakatował swojego kolegę. Za jedno zabójstwo został skazany, czeka na wyrok za drugie

Nie pomogły odwołania od wyroku, sędzia po raz kolejny nie miała żadnych wątpliwości co do winy sprawcy. Piotr C. znów został skazany za wyrzucenie z 6 pietra 43-letniej kobiety.

W czwartek przed Sądem Apelacyjnym w Lublinie po raz kolejny zapadł wyrok w sprawie Piotra C., oskarżonego o zabójstwo 43-letniej Marii M.. Mężczyzna w trakcie libacji, która odbywała się w jednym z bloków na lubelskich Tatarach, wyrzucił towarzyszkę od kieliszka z balkonu na szóstym piętrze. Kobieta zginęła na miejscu. Sędzia uznała, że nie ma żadnych wątpliwości co do winy Piotra C., dlatego też mężczyzna po raz kolejny usłyszał wyrok 15 lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

Sprawa dotyczy głośnego zabójstwa, które miało miejsce w marcu 2010 r. w bloku przy ulicy Montażowej w Lublinie. W jednym z mieszkań na szóstym piętrze odbywała się libacja, w której uczestniczyła 43-latka. Po pewnym czasie dołączyły jeszcze trzy osoby: Piotr C. wraz z żoną oraz Łukasz P. Z niewiadomych przyczyn, pomiędzy mężczyznami a Marią M. doszło do sprzeczki. Ta przerodziła się w kłótnię w trakcie której Łukasz P. pobił kobietę.Jakby tego było mało, Piotr C. złapał ją za ręce, wyciągnął na balkon a następnie przełożył przez barierkę i wypchnął. Poszkodowana nie miała szans na przeżycie, spadła z wysokości blisko 20 metrów na chodnik.

Policjanci zatrzymali uczestników libacji, którzy wkrótce usłyszeli zarzuty. Piotr C. odpowiadał za zabójstwo, Łukasz P. za pobicie i pomoc w zabójstwie, zaś Anna C. za nakłanianie do zabójstwa. Obaj mężczyźni usłyszeli wyroki skazujące, kobieta została uniewinniona. Przez następne lata sprawa kilkukrotnie wracała na wokandę, gdyż strony składały apelacje od decyzji sądu. W ubiegłym roku kolejny wyrok został uchylony, a sprawa znów wróciła na wokandę. W czerwcu przed Sądem Okręgowym w Lublinie sprawcy jeszcze raz usłyszeli wyroki skazujące. Piotr C. 15 lat pozbawienia wolności, Łukasz P. dwa lata pobytu w zakładzie karnym.

Od tego wyroku znów złożono apelację. Dzisiejsze orzeczenie sądu, które podtrzymuje czerwcowy wyrok, jest już prawomocne i nie przysługuje od niego odwołanie. Jednak to nie koniec sadowej batalii w sprawie Piotra C. Niebawem znów zawita on na salę rozpraw, gdyż jest oskarżony o kolejne zabójstwo, którego dokonał w czerwcu ubiegłego roku. Skatował on swojego kolegę, z którym wspólnie pracowali. Mężczyźnie grozi dożywocie.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-02-09 22:53:34

16 komentarzy

 1. Czy ktoś mi jest w stanie wyjaśnić jakim cudem był na wolności i dokonał kolejnego zabójstwa „..którego dokonał w czerwcu ubiegłego roku” jeśli od 2010r powinien siedzieć jeśli nie w więzieniu to przynajmniej w areszcie? Kto jest odpowiedzialny za to, że był on na wolności ???

  • Więźniowie mogą pracować w niektórych przypadkach… Z puszki do pracy i z pracy do puszki…

   • No ale chyba sa jakies wyjątki, jak sie za głowę siedzi to raczej na jakimś zostrzonym zakładzie gdzie można sobie pomarzyć o pracy a nie jeszcze wychodzić gdzies do ludzi.

 2. Czy ja dobrze rozumiem, facet zabił kobietę i był na wolnosci, co więcej w tym czasie zabił kolejną osobę?? I dostał 15 lat. przy czym może wyjść po 7-10 i znow kogoś zabić?? W Polsce wyroki się nie sumują, więc jak za kobietę dostał 15 to i za kolegę też pewnie 15 dostanie to będzie siedział tylko 15 czy 30??

  • obstawiam, że po drugim zabójstwie dostanie dożywocie.

  • … będzie siedział w pace od 7 do 15 później przerwa i obiad na mieście, następnie małe morderstwo spowrotem do paki, przerwa na proces z dozorem policji, wyrok 15 lat i po 10 latach wyjdzie za dobre sprawowanie… a jak zabił „peowca” to może go i „łuaskawi” „Andrzej Kaczyński”… W polsce (specjalnie z małej litery bo dużą pisze się nazwy państw z władzą ustawodawczą i sądowniczą i całym ustrojem a polska to jakiś mutant gdzie złodziej na złodzieju i zabawa…) sądy sądzą w nieskończoność a jak sędzi „przypadkiem” nie uda sie zakończyć procesu to od nowa… żeby żyło się lepiej… pracownikom sądu..

 3. Kto do tego dopuścił ,żeby zabił drugą osobę. To jakaś paranoja .

 4. Takie coś nie powinno chodzić po ulicach

 5. wysoka jakość

  dobre.trzeba popelnic podwójne morderstwo zeby dozywocie dostac

 6. morderstwo na montażowej a zdjęcie z tumidajskiego! A co tam , wszystkie bloki takie same!

 7. e tam szybciej wsadzą kogoś z KODu

 8. środowisko kryminogenne. Zabił podobnych sobie. Nie mi wyrokować czy czyjeś życie jest cenne czy nie ale zasadniczo przystajac z takim srodowiskiem trzeba zdawac sobie sprawe z konsekwencji. Jak się sami nie powybijaja to dalej beda kradzieze, napady, wybite szyby w samochodach, ciagnięcie kasy z osrodkow pomocy itd. Jeden nie zyje, drugi na dozywocie i chociaż troche swiat oczyszczony.

  • te typy nie wyginą . Wciąż dorastają nowe pokolenia. Widocznie w naturze i takie są potrzebne

 9. Według mnie ten koleś nie nadaje się nawet na przeszczep organów ( podobno istnieje pamięć komórkowa)tylko pozostaje przerobić go na kompost.

 10. co za cyrk z tymi wyrokami ,odwolaniami itd. czyli co sedzia z gory zaklada ze wydal zly wyrok i zeby oczyscic sumienie (jezeli ma) zwala to na inne sady ktore wydaja wyrok i znowu apelacja i za 3 razem wyrok wlasciwy ale nie koniecznie sprawiedliwy ,z tego wynika ze jest za duzo sedziow i nie maja pracy wiec odbijaja paleczke z wyrokami do kolesiow a final jest taki ze sie smieja z tego na spotkaniach towarzyskich .wstyd.