690 680 960

Wydali setki tysięcy na remont. W nocy ktoś przyszedł i podpalił

W nocy z piątku na sobotę spłonął budynek bosmanatu w porcie w Kazimierzu Dolnym. Obiekt nie tak dawno przeszedł gruntowny i kosztowny remont.

W sobotę tuż przed godziną 2 w nocy mieszkańcy Kazimierza Dolnego dostrzegli ogień wydobywający się ze zlokalizowanego w porcie budynku bosmanatu. Na miejsce natychmiast przyjechała straż pożarna, jednak drewniany budynek był już w znacznej części objęty ogniem. Akcja gaśnicza trwała ponad 3,5 godziny, lecz niewiele udało się uratować. Praktycznie cały budynek uległ zniszczeniu, spalone zostało także jego wyposażenie. Po ugaszeniu ognia przystąpiono do wyjaśniania przyczyn pożaru.

Ze względu na nie rozpoczęty jeszcze sezon, budynek nie był użytkowany, także zaprószenie ognia zostało wykluczone. Tak samo jak zwarcie w instalacji elektrycznej, gdyż ta na zimę została odłączona. Nie było tam także ogrzewania. Jak ustalono, początkowa faza pożaru znajdowała się na tarasie. Tam znaleziono ślady że ogień rozprzestrzenił się od schodów i drzwi wejściowych. Płomienie rozprzestrzeniały się szybko w górę, gdyż dopiero tędy ogień dostał się do środka budynku. To wszystko wskazywało na jedną przyczynę pożaru, mianowicie celowe podpalenie. Najprawdopodobniej wejście do budynku zostało oblane benzyną bądź podobnie łatwopalną substancją a następnie podpalone.

Budynek bosmanatu nie tak dawno przechodził generalny remont. Za blisko 1 864 tys. wykonano przebudowę i modernizację portu jachtowego. Teraz nadaje się on tylko do rozbiórki. Jak wstępnie oceniono, praktycznie nic nie da się z niego uratować. Ze względu iż coraz bliżej do tegorocznego sezonu, praktycznie nie ma szans, żeby w tak krótkim czasie został on odbudowany i znów służył turystom. Śledztwo w sprawie pożaru prowadzi puławska policja.

(fot. archiwum, blog – januszkowalski)
2015-04-13 22:51:53

22 komentarze

  1. Boże czasem jak czytam te komentarze to nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Mozna zauważyć, żę budynek jest pokazany „”PRZED” i „PO” remoncie. Jak zwykle niektórzy nie mają się do czego przypieprzyć. Kolor inny, okien więcej. Dwa zdjęcia napewno ” innego obiektu”??

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej